Mistrzowska klasa Marka Tilei prowadzi The Blues do zwycięstwa nad Highlanders

The Blues sprawili, że zardzewiały góral zapłacił dużo pomimo dwóch żółtych kartek pod dachem w Dunedin, zapewniając kluczowy kontratak otwierający sezon 2023 prowadzony przez Marka Tileę.

The Blues, z 15-punktowym stackiem, w tym 13 All Blacks, wykorzystali w pełni suche warunki na stadionie Forsyth Barr i wygrali 60-20.

Pomimo gwiazdorskiego składu, Telea przyprawiał Highlanders – i prawdopodobnie All Blacks – o ból głowy imponującymi podaniami przez całą noc na prawym skrzydle, kiedy wykonał dwie próby, dwa podania, 13 obrońców pokonanych i 221 metrów do biegu. .

Po solidnym zakończeniu 2022 roku, w którym zdobył i jak najlepiej wykorzystał powołanie All Blacks, szybkość i siła Telei sprawiły, że Blues awansowali równie agresywnie, jak dośrodkował przy pierwszej próbie wieczoru w 13. minucie przed. odgrywając kluczową rolę w jego drugiej partyturze z luźnej piłki od Highlanders oświetlonej przez Finlaya Christy’ego.

Górale zostali złapani kilka minut później, kiedy The Blues wykonali szybki rzut karny i podali piłkę Beaudenowi Barrettowi, który strzelił w lewy róg i patrzył, jak Caleb Clark ma szansę pokazać swoje tempo, pokonując dwóch obrońców i odzyskując piłkę. Pigułki i nurkowania do zdobycia.

Następnie Riku Iwan wkroczył do akcji, kończąc kolejny magiczny element kontrataku po tym, jak został przechwycony przez swojego brata Akirę, który przesunął piłkę na jego wygłodniałą linię obrony. Telea ponownie obrócił prawego skrzydłowego, po czym wykonał niewidoczne podanie do pomocnika, pozwalając Iwaniemu zdobyć bramkę i wyrównać stratę do 31-6 w ciągu pół godziny.

Wydawało się, że sytuacja górali idzie coraz gorzej po tym, jak próba Folau Vakatavy została kontrowersyjnie odrzucona przez sędziego Paula Williamsa, który powiedział, że południowy obrońca wykonał podwójny ruch, gdy wyciągał się, by strzelić gola, ale ich szczęście zaczęło się odwracać kilka minut później, kiedy Blues się zamknął. Żółtą kartkę otrzymał Cameron Sofoa za przewinienie w pobliżu swojej linii.

READ  Bolesna reakcja na rosyjskich sportowców na Igrzyskach Paraolimpijskich

To spowodowało, że Highlanders zaatakowali przez Mitcha Hunta, a wkrótce potem, po raz kolejny obozując głęboko w 22. miejscu The Blues przez ponad pięć minut po odejściu ich strzelca pod koniec pierwszej połowy, zdobyli kolejną przewagę po wyeliminowaniu Rogera Tuivasy-Checka również na 10 za podobne przewinienie. .

Spadając dwa razy i po ostatnim ostrzeżeniu, The Blues po prostu nie byli w stanie powstrzymać Highlanders w następnym wyścigu, a po próbie Josha Timo gospodarze wrócili do gry tylko 31-20.

Wciąż przed mężczyzną, który rozpoczął drugą połowę, kolejny natchniony bieg Telei pozwolił Barrettowi ponownie przywrócić Blues z wczesną karą przed kolejnym faulem Highlanders.

Krótko po tym, jak Tuivasa-Sheck wrócił na boisko, kolejny faul gospodarzy dał drużynie z Auckland linię pięć metrów od linii, którą Marcel Renata zamienił na pięciopunktową.

Patrick Tuipoloto biegający po górach.

Wyglądało na to, że Highlanders są skazani na kontratak po długiej akcji na połowie The Blues, ale po raz kolejny okazali się swoim najgorszym wrogiem, pozwalając, by presja opadła z kolejnym wolejem, który spadł kilka metrów od linii.

Nowe tempo sezonu 2023 — główny cel prawodawców rozpoczynających rok ze zmianami w stałych fragmentach gry i innych czasochłonnych obszarach gry — wydaje się być widoczne w drugiej połowie dla obu stron jako graczy na boisku grunt. Coraz bardziej popularne stają się ćwiczenia na kolanach.

The Blues nalegali na mocne wykończenie, mimo że Dalton Papale strzelił gola w 70. minucie, po czym Tiley popełnił błąd, zdobywając drugą bramkę w połowie po przechwyceniu zaledwie kilka minut później.

Tilly jednak nie dokończył, rozpoczynając kolejny atak z własnej połowy, aby ustawić Ewana na sekundę również w ostatniej minucie meczu i zdobyć 60 punktów dla The Blues.

READ  State of Origin I: Fani szaleją w Queensland po rekordowej porażce w NSW

Mecz nie był pozbawiony obaw po obu stronach, a trener All Blacks Ian Foster z Akirą Ewan opuścił mecz w 29. minucie z pewnym zdenerwowaniem, chociaż nie potwierdzono jeszcze, jak poważne było to zdarzenie. Ethan de Groot z The Highlanders otrzymał pomoc medyczną przed przerwą.

Z bardziej pozytywnego punktu widzenia dla Fostera, dobry występ Barretta był na 10. miejscu, a po rozpoczęciu meczu zakończył z 25 punktami po siedmiu konwersjach, wielu z nich z linii bocznej, i dwóch kopnięciach do swoich prób. .

Ale nie popełnij błędu, dzisiejsza noc należała do Telei — i Foster z pewnością to zauważył.