Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lista drużyny: Tevaja wzmacnia drużynę

Jeden doświadczony napastnik odpadł, ale inny powraca na starcie 10. rundy NRL drużyny One New Zealand Warriors z doskonałą drużyną Sydney Roosters na stadionie Allianz w niedzielę (14:00 czasu lokalnego; 16:00 NZT).

Drugi wioślarz Kurt Capewell, który powrócił po kontuzji gardła, wytrzymał zaledwie 25 minut w niedzielnym meczu z Newcastle, po czym został zmuszony do opuszczenia gry z powodu kontuzji łydki, która wykluczyła go z gry na tydzień.

Nie zostało jeszcze potwierdzone, jak długo będzie pauzował, ale mimo że dołączy do listy kontuzjowanych, weteran 123 meczów Jaz Tevaja wyzdrowiał po kontuzji ścięgna podkolanowego i będzie mógł znaleźć się na ławce rezerwowych.

Aktywny 28-latek nie był używany w pierwszych dwóch rundach sezonu, ale siedział na ławce rezerwowych podczas trzech zwycięstw nad Raiders, Knights i Rabbitohs, a także w remisie z Sea Eagles.

Doznał kontuzji ścięgna podkolanowego zaledwie dziewięć minut przed meczem z Manly, co wykluczyło go z składu z powodu porażek ze Smokami, Tytanami i Rycerzami w ciągu ubiegłych trzech tygodni.

Jego dostępność oznacza, że ​​w skład One New Zealand Warriors po raz pierwszy w tym sezonie wezmą udział Tevaja i inny specjalista od gry na ławkach Dylan Walker.

Pod nieobecność Capewella wpływowy wioślarz ataku Mitchell Barnett został wyznaczony na start w drugim rzędzie i tę rolę pełnił, zastępując w niedzielę Capewella.

Bunty Afoa zajmuje miejsce Barnetta w pierwszym rzędzie obok Addina Fonua-Blake’a i Wayde’a Egana, a grupę uzupełniają stali bywalcy Jackson Ford i Tohu Harris. To pierwszy raz, kiedy Warriors użyli tej kombinacji od lipcowego zwycięstwa 46-10 w 19. rundzie nad Parramattą.

Rezerwowy prostytutka Freddy Lucic również znalazł się na przedłużonej ławce rezerwowych po zawieszeniu na cztery mecze.


Momenty meczowe: Harris ratuje Tevaję

The One New Zealand Warriors stoją przed trudnym wyzwaniem przeciwko drużynie Roosters, która w dwóch ostatnich rundach odniosła dwa duże zwycięstwa przeciwko Dragons (60-20) i Brisbane (40-18) po przegranych trzech z czterech poprzednich meczów.

Po raz czwarty w ciągu ostatnich pięciu lat będzie to jedyny raz w sezonie Warriors zmierzyli się z Roosters, a Sydneysiders wygrali ostatnie siedem meczów pomiędzy obiema drużynami.

Skrzydłowy Warriors Dallin Watene Zelezniak wystąpi w tym tygodniu po raz 199. w karierze, co umożliwi mu osiągnięcie rekordowego 200. występu przeciwko swojemu byłemu klubowi Penrith w Magic Round na stadionie Suncorp 19 maja.