Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dallas Mavericks przedłużyli kontrakt z trenerem Jasonem Kiddem o rok

Dallas Mavericks przedłużyli kontrakt z trenerem Jasonem Kiddem o rok

Dallas Mavericks ogłosili w poniedziałek przedłużenie wieloletniego kontraktu Jasona Kidda.

Do transakcji doszło zaledwie kilka dni po tym, jak Dave McMenamin z ESPN poinformował, że nazwisko Kidda zostało wymienione jako potencjalny kandydat na trenera Los Angeles Lakers. Stanowisko to stało się dostępne, gdy zespół zwolnił Darvina Hamma.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że trener Kidd będzie nadal prowadził nasz zespół przez nadchodzące lata dzięki zasłużonemu przedłużeniu kontraktu” – powiedział gubernator Mavericks Patrick Dumont. „Kidd poprowadził nasz zespół do dwóch występów w fazie play-off w ciągu trzech sezonów i nie możemy się doczekać jego przywództwa w dalszym budowaniu i rozwijaniu tej i tak już wspaniałej serii”.

Kidd (51 l.) kończy swój trzeci sezon w roli trenera Mavericks, w którym poprowadził drużynę do tytułu mistrza ligi południowo-zachodniej. W ciągu dwóch ze swoich trzech sezonów trenował drużynę, która odniosła ponad 50 zwycięstw (52 w latach 2021–2022 i 50 w latach 2023–24) oraz zwycięstwa w seriach play-off. Kidd poprowadził Mavs do finału Konferencji Zachodniej w 2022 roku.

„Znam Jasona od dawna i nie mogę sobie wyobrazić lepszego, bardziej wykwalifikowanego kandydata, który poprowadziłby ten zespół w przyszłość” – powiedział dyrektor generalny Nico Harrison. „Jako były członek Galerii sław NBA, Jason wnosi do tej roli bogate doświadczenie i wiedzę, której nie da się powtórzyć. Zdobył zaufanie i szacunek naszych graczy oraz wielu osób w lidze, na co nie mogę się doczekać”. „Pracować z nim, kontynuując budowanie kultury i fundamentów sukcesu, które pomagał rozwijać przez całą swoją kadencję jako główny trener”.

„Jestem bardzo wdzięczny Patrickowi i Nico za możliwość osiągnięcia nowego porozumienia w przyszłości” – powiedział Kidd. „Naprawdę wierzę, że Patrick i Nico budują mistrzowski zespół i jestem podekscytowany, że mogę być jego częścią”.

READ  To przejęzyczenie wprawiło Sama Kerra w panikę

Od wtorku Kidd and the Mavericks zmierzą się z Oklahoma City Thunder w półfinale Konferencji Zachodniej.