Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdjęcie z kwalifikacji Super Rugby Pacific: Hurricanes pokonują Blues przed starciem na szczycie tabeli

Billy Proctor z drużyny Hurricanes odegrał kluczową rolę w zwycięstwie swojej drużyny nad Waratahs. Zdjęcia / Fotosport

Do końca sezonu zasadniczego Super Rugby Pacific pozostały cztery rundy, a dotarcie do ćwierćfinału jest bardzo zacięte.

Wiele może się wydarzyć, gdy w czterech ostatnich meczach każdej drużyny do rozegrania będzie maksymalnie 20 punktów, podczas gdy Hurricanes, Blues, Brumbies i Chiefs będą walczyć o czołowe miejsce w tabeli.

Oto jak wyglądałby ćwierćfinał, gdyby sezon zakończył się dzisiaj:

1 huragany kontra 8 Dra Fidżi

Hurricanes (9-1) po piątkowym zwycięstwie nad Waratahs mają jeden punkt przewagi na szczycie tabeli. Zespół Keane’a zajmował pierwsze miejsce w tabeli tylko w 2015 roku, kiedy przegrał w finale z Highlanders, oraz w 2016 roku, kiedy sięgnął po swój pierwszy i jedyny tytuł. Zespół Druy ma trzy punkty przewagi nad dziewiątą Moaną Pacificą.

Poprzednie spotkanie: 19 kwietnia – Huragan 38 skończył 15 lat

Pozostałe mecze: Hurricanes (@Blues, kontra Moana Pacifica, @Chiefs, kontra Highlanders). Zremisowali Fidżi (@Force, vs. Reds, @Highlanders, vs. Reds).

2 Blues kontra 7 Górali

The Blues plasują się tuż za Hurricanes, ale wszystko może się zmienić, gdy w sobotę będą gospodarzami pojedynku na szczycie tabeli w Eden Park. Podopieczni Verna Cottera zakończyli trzy mecze u siebie z innymi drużynami z Nowej Zelandii. Na razie w ćwierćfinale zmierzą się z Góralami. Obie drużyny zmierzą się ze sobą za dwa tygodnie. Highlanders zajmują siódme miejsce, tracąc pięć punktów do Moana Pacifica. Zespół Southern Men właśnie opuścił kwalifikacje w zeszłym roku i nie odniósł jeszcze zwycięstwa w fazie play-off od zwycięstwa w ćwierćfinale w 2016 roku nad Brumbies w Canberze.

Poprzednie spotkanie: 1 marca – Blues 37 Górale 29

Pozostałe mecze: Blues (vs Hurricanes, v Highlanders, @Crusaders, vs Chiefs). Highlanders (vs Crusaders, @Blues, v Fijian Drua, @Hurricanes).

READ  NRL: trener straży pożarnej Wests Tigers Michael Maguire

3 brumby kontra 6 rebeliantów

Na papierze toczy się ogólnoaustralijska walka, w której Brumbies (8-2) zajmują trzecie miejsce, a Reds i Rebels rywalizują o piąte i szóste miejsce w tabeli. Brumbies i Rebelianci starli się w pierwszej rundzie i spotkają się ponownie za trzy tygodnie. Brumbies chcą rozegrać u siebie mecz ćwierćfinałowy przed ostatnim wyjazdowym meczem sezonu zasadniczego do Perth. Rebelianci (5-5) udają się w tym tygodniu do Brisbane, gdzie porażka spowoduje, że stracą jeszcze więcej przewagi na rzecz The Reds.

Poprzednie spotkanie: 26 lutego – Brumbies 30 Rebelianci 3

Pozostałe mecze: Brumbies (@Waratahs, kontra krzyżowcy, kontra rebelianci, @Force). Rebelianci (@Reds, @Chiefs, @Brumbies, @FijiDroa).

4 Chiefs kontra 5 Reds

Chiefs (7-3) kończą z trzema meczami na wyjazdach, a przez ostatnie dwa tygodnie zmierzą się z dwoma najlepszymi drużynami z Hurricanes i Blues. Ostatni raz Chiefs nie dotarli do play-offów w 2011 roku, a ich dobra passa po sezonie trwa nadal. The Reds (5-5) zakończyli sezon zasadniczy przeciwko dwóm najsłabszym drużynom, Force i Waratahs. W zeszłym roku Chiefs pokonali The Reds w ćwierćfinale, zanim przegrali w finale.

Poprzednie spotkanie: 9 marca – Reds 25, Chiefs 19

Pozostałe mecze: Chiefs (@Moana Pacifica, @Rebels, v Hurricanes, @Blues). Reds (vs Rebels, @FijiDroa, vs Force, @Waratahs).