Analiza: The Blues mogli stracić Rico Ioane’a, ale wciąż mają wystarczającą siłę ognia na derby na Eden Park, pisze Patrick McKendree.

1. Bluesa

(9 zwycięstw, 1 porażka) pokonali Rebeliantów 38-11

(pozycja w tabeli: 2)

(PR: Bez zmian)

Stosunkowo bezstresowe zwycięstwo The Blues w Melbourne, poza utratą środkowego Riko Ioane’a z powodu kontuzji głowy, która prawdopodobnie wykluczy go z nadchodzącego hitowego starcia z Hurricanes na Eden Park. Niebiescy nie musieli schodzić z trzeciego biegu przeciwko ograniczonej liczbie Rebeliantów i mieli znacznie większą siłę ognia. Mark Tilia po raz kolejny zasugerował, że to on, Pounds, jest najsilniejszy w konkursie. Zdecydowanie najbardziej śliski. Wszystko to składa się na dobre rzeczy dla The Blues, którzy w sobotnim meczu z Kane’em mogą być niewielkim faworytem.

2. Szefowie

(7 zwycięstw, 3 porażki) pokonało Force 56-7

(4)

(PR: do 2)

Kolejne rutynowe zwycięstwo Chiefs nad najgorszą drużyną rozgrywek. Nawet jeśli to był ten, który niedawno pokonał krzyżowców. Damien McKenzie po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym zawodnikiem z numerem 10, jakiego kiedykolwiek widział ten kraj. Czwarty w tabeli Chiefs radzi sobie dobrze i wciąż szuka potencjalnego półfinału u siebie.

3. Huragany

(9 zwycięstw, 1 porażka) pokonali Waratahs 41-12

(1)

(PR: do 5)

Otrząsnęli się z porażki w Canberze kolejnym skutecznym zwycięstwem nad Waratahami i utrzymali swoje miejsce na szczycie rankingów, jak wskazywała ich pierwsza próba. Billy Proctor wykończył uderzenie głową po trzech minutach. W przypadku Bretta Camerona, który nie został pozyskany przez Crusaders, drużyna Keane’a poprawia się i tygodniowo zajmuje 10. miejsce. Brandon Eos i Devan Flanders też popełniają duże, szybkie błędy, których pozazdroszczy im konkurencja.

4. Czerwoni

(5 zwycięstw, 5 porażek) pokonali Krzyżowców 33-28

(5)

(PR: do 4)

Historyczne zwycięstwo The Reds, którzy byli znacznie spokojniejsi niż Crusaders w Christchurch. Terroryzowali krzyżowców na flankach i doprowadzili do fenomenalnego ataku skrzydłowego Tima Ryana, młodego dynama, który w zeszły weekend przeciwko The Blues zdobył dwa gole i hat-tricka. Zespół, który rośnie w siłę i prawdopodobnie już planuje grę w play-offach.

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Jak to się stało – sportowcy z Nowej Zelandii i wydarzenia w akcji, jak oglądać w Nowej Zelandii, na żywo, dzisiaj 11

5. Brumbie

(8 zwycięstw i 2 porażki) pokonało Druę 28-20

(3)

(PR: dół 3)

Solidne zwycięstwo po szczytach, jakie osiągnęli w ostatni weekend, kiedy pokonali Hurricanes. Nie zapomnij o Brumbies – najlepszej australijskiej drużynie w rozgrywkach.

6. Górale

(4 zwycięstwa, 6 porażek) pokonał Moana Pacifica 28-17

(7)

(PR: do 2)

Highlanders, którzy do przerwy prowadzili 19:17, zakończyli mecz trzema bramkami z rzutów karnych w drugiej połowie. Warunki były okropne, ale film opowiada historię ataku Górali tydzień po zwycięstwie 7:6 w Dunedin. Jednak to zwycięstwo utrzymało ich w pierwszej ósemce i nie będzie im przeszkadzać, jak sobie poradzą.

Jake Te Huey niesie piłkę dla Highlanders na mokrym boisku w Nuku'alofa.

7. Obróć Fidżi

(4 zwycięstwa, 6 porażek) przegrała z Brumbies 20-28

(8)

PR: (Top 2)

Podopieczni Drui częściej podali, więcej biegali, mniej kopali i stracili mniej rzutów karnych (11-16) niż Brumbies, a mimo to przegrali. W Canberze jest ciężko.

8. Moana Pacyfika

(3 zwycięstwa, 7 porażek) Przegrana z Highlanders 17-28

(9)

(PR: do 3)

To był rozczarowujący mecz dla Moany, która rozpoczęła swój historyczny debiut przeciwko stolicy Tonga, Nuku’alofa, z prawdziwą nadzieją na zapewnienie sobie zwycięstwa nad niepewną drużyną Highlanders. Zamiast tego niebo się otworzyło i Południowcy lepiej poradzili sobie z warunkami.

9. Rebelianci

(5 zwycięstw, 5 porażek) przegrali z Blues 11-38

(6)

(PR: do 3)

Rebelianci, którzy ostatnio zajęli czwarte miejsce w tabeli, dryfują. W Melbourne nie byli w stanie dotrzymać kroku The Blues w ataku.

10. Waratah

(2 zwycięstwa, 8 porażek) Przegrana z Hurricanes 12-41

(11)

(PR: Nick)

Został nakręcony w całości w Wellington.

11. Krzyżowcy

(2 zwycięstwa, 8 porażek) przegrali z The Reds 28-33

(10)

(PR: dół 7)

Pokonany na całym boisku i być może teraz bez kontuzjowanych Scotta Barretta i Ethana Blackaddera. Koniec sezonu może okazać się miłosierną ulgą dla kibiców Crusaders, którzy nie widzieli takiego pokazu swojej drużyny od 1996 roku. Może zakończyć się za cztery tygodnie.

READ  America's Cup: NZ zdobywa pierwsze miejsce dla bazy w Barcelonie

12. Siła

(2 zwycięstwa, 8 porażek) Przegrana z Chiefs 7-56

(12)

(PR: dół 3)

Próba rzutu karnego za upadek tuż przed przerwą, którą sfaulował Cailum Boshier, była tak dobra, jak tylko Moc mogła.