Analiza: The Blues mogli stracić Rico Ioane’a, ale wciąż mają wystarczającą siłę ognia na derby na Eden Park, pisze Patrick McKendree.

1. Bluesa

(9 zwycięstw, 1 porażka) pokonali Rebeliantów 38-11

(pozycja w tabeli: 2)

(PR: Bez zmian)

Stosunkowo bezstresowe zwycięstwo The Blues w Melbourne, poza utratą środkowego Riko Ioane’a z powodu kontuzji głowy, która prawdopodobnie wykluczy go z nadchodzącego hitowego starcia z Hurricanes na Eden Park. Niebiescy nie musieli schodzić z trzeciego biegu przeciwko ograniczonej liczbie Rebeliantów i mieli znacznie większą siłę ognia. Mark Tilia po raz kolejny zasugerował, że to on, Pounds, jest najsilniejszy w konkursie. Zdecydowanie najbardziej śliski. Wszystko to składa się na dobre rzeczy dla The Blues, którzy w sobotnim meczu z Kane’em mogą być niewielkim faworytem.

2. Szefowie

(7 zwycięstw, 3 porażki) pokonało Force 56-7

(4)

(PR: do 2)

Kolejne rutynowe zwycięstwo Chiefs nad najgorszą drużyną rozgrywek. Nawet jeśli to był ten, który niedawno pokonał krzyżowców. Damien McKenzie po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym zawodnikiem z numerem 10, jakiego kiedykolwiek widział ten kraj. Czwarty w tabeli Chiefs radzi sobie dobrze i wciąż szuka potencjalnego półfinału u siebie.

3. Huragany

(9 zwycięstw, 1 porażka) pokonali Waratahs 41-12

(1)

(PR: do 5)

Otrząsnęli się z porażki w Canberze kolejnym skutecznym zwycięstwem nad Waratahami i utrzymali swoje miejsce na szczycie rankingów, jak wskazywała ich pierwsza próba. Billy Proctor wykończył uderzenie głową po trzech minutach. W przypadku Bretta Camerona, który nie został pozyskany przez Crusaders, drużyna Keane’a poprawia się i tygodniowo zajmuje 10. miejsce. Brandon Eos i Devan Flanders też popełniają duże, szybkie błędy, których pozazdroszczy im konkurencja.

4. Czerwoni

(5 zwycięstw, 5 porażek) pokonali Krzyżowców 33-28

(5)

(PR: do 4)

Historyczne zwycięstwo The Reds, którzy byli znacznie spokojniejsi niż Crusaders w Christchurch. Terroryzowali krzyżowców na flankach i doprowadzili do fenomenalnego ataku skrzydłowego Tima Ryana, młodego dynama, który w zeszły weekend przeciwko The Blues zdobył dwa gole i hat-tricka. Zespół, który rośnie w siłę i prawdopodobnie już planuje grę w play-offach.

READ  NRL 2021: Anglia, John Bateman, Sean Wayne, trener reprezentacji Anglii przyglądają się kangurom i kiwi po zwycięstwie nad Francją

5. Brumbie

(8 zwycięstw i 2 porażki) pokonało Druę 28-20

(3)

(PR: dół 3)

Solidne zwycięstwo po szczytach, jakie osiągnęli w ostatni weekend, kiedy pokonali Hurricanes. Nie zapomnij o Brumbies – najlepszej australijskiej drużynie w rozgrywkach.

6. Górale

(4 zwycięstwa, 6 porażek) pokonał Moana Pacifica 28-17

(7)

(PR: do 2)

Highlanders, którzy do przerwy prowadzili 19:17, zakończyli mecz trzema bramkami z rzutów karnych w drugiej połowie. Warunki były okropne, ale film opowiada historię ataku Górali tydzień po zwycięstwie 7:6 w Dunedin. Jednak to zwycięstwo utrzymało ich w pierwszej ósemce i nie będzie im przeszkadzać, jak sobie poradzą.

Jake Te Huey niesie piłkę dla Highlanders na mokrym boisku w Nuku'alofa.

7. Obróć Fidżi

(4 zwycięstwa, 6 porażek) przegrała z Brumbies 20-28

(8)

PR: (Top 2)

Podopieczni Drui częściej podali, więcej biegali, mniej kopali i stracili mniej rzutów karnych (11-16) niż Brumbies, a mimo to przegrali. W Canberze jest ciężko.

8. Moana Pacyfika

(3 zwycięstwa, 7 porażek) Przegrana z Highlanders 17-28

(9)

(PR: do 3)

To był rozczarowujący mecz dla Moany, która rozpoczęła swój historyczny debiut przeciwko stolicy Tonga, Nuku’alofa, z prawdziwą nadzieją na zapewnienie sobie zwycięstwa nad niepewną drużyną Highlanders. Zamiast tego niebo się otworzyło i Południowcy lepiej poradzili sobie z warunkami.

9. Rebelianci

(5 zwycięstw, 5 porażek) przegrali z Blues 11-38

(6)

(PR: do 3)

Rebelianci, którzy ostatnio zajęli czwarte miejsce w tabeli, dryfują. W Melbourne nie byli w stanie dotrzymać kroku The Blues w ataku.

10. Waratah

(2 zwycięstwa, 8 porażek) Przegrana z Hurricanes 12-41

(11)

(PR: Nick)

Został nakręcony w całości w Wellington.

11. Krzyżowcy

(2 zwycięstwa, 8 porażek) przegrali z The Reds 28-33

(10)

(PR: dół 7)

Pokonany na całym boisku i być może teraz bez kontuzjowanych Scotta Barretta i Ethana Blackaddera. Koniec sezonu może okazać się miłosierną ulgą dla kibiców Crusaders, którzy nie widzieli takiego pokazu swojej drużyny od 1996 roku. Może zakończyć się za cztery tygodnie.

READ  Zmiany w prawie jazdy mogą w tym roku uderzyć w ludzi na przyczepach kempingowych

12. Siła

(2 zwycięstwa, 8 porażek) Przegrana z Chiefs 7-56

(12)

(PR: dół 3)

Próba rzutu karnego za upadek tuż przed przerwą, którą sfaulował Cailum Boshier, była tak dobra, jak tylko Moc mogła.