Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa Zelandia zapewnia sobie debel jeden po drugim

Nowa Zelandia dwukrotnie wygrała w grze podwójnej, kończąc sezon zasadniczy w World Rugby Sevens Series, dodając tytuły mistrza Singapuru mężczyzn i kobiet do swoich podwójnych sukcesów w zeszłym miesiącu w Hongkongu.

Michaela Blade strzeliła hat-tricka w wygranym 31:21 meczu z Australią w finale kobiet, zapewniając Nowozelandczykom czwarty z rzędu tytuł mistrzowski w serii i pierwsze miejsce w rankingach sezonu zasadniczego – dwa punkty przewagi nad rywalkami z trans-Tasmana.

Drużyna Dylana Colliera All Blacks Sevens pokonała w finale mężczyzn Irlandię 17:14 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli sezonu. Argentyna, mimo że zajęła piąte miejsce w Singapurze, zachowała swój pierwszy tytuł w sezonie zasadniczym w World Sevens Series.

Osiem najlepszych drużyn po sezonie zasadniczym zapewniło sobie miejsca w serii na rok 2025 i uda się do finałów sezonu rozpoczynających się 31 maja w Madrycie, aby walczyć o złoto. Zespoły z miejsc od dziewiątego do dwunastego będą rywalizować w kwalifikacjach w Madrycie o miejsca startowe w sezonie 2025.

Po zakończeniu sezonu w Madrycie priorytetem będzie olimpijski turniej siódemek w Paryżu.

Reprezentacje Nowej Zelandii przystąpią do lipcowych igrzysk olimpijskich w dobrej formie.

Zespół Nowej Zelandii świętuje zwycięstwo w finale Pucharu Świata w Rugby mężczyzn w rugby 2024 pomiędzy Irlandią a Nową Zelandią w Singapurze.

Kobiety zakończyły regularną serię World Sevens Series, zdobywając tytuły jeden po drugim w Vancouver, Las Vegas, Hongkongu i Singapurze.

Blade strzeliła gola w pierwszych i ostatnich minutach pierwszej połowy meczu finałowego i dodała trzeciego gola, gdy jej zespół odzyskał prowadzenie po przegrywaniu z Australią 14:12 do przerwy.

Jorja Miller wyprowadził Portię Woodman na dobrą drogę, zapewniając Nowozelandczykom przewagę, a także zapewnił Stacey Waace przyłożenie, które przypieczętowało zwycięstwo.

Miller, który w finale został uznany za najlepszego zawodnika, powiedział, że Nowozelandczycy doskonale zdają sobie sprawę ze znaczenia postoju w Singapurze.

„To był rollercoaster” – powiedziała. „Wiemy, co musimy zrobić, aby osiągnąć szczyt we właściwym czasie, więc dobrze jest widzieć, że to się opłaca”.

READ  Czy nadszedł czas na grzywny?

Kapitan Nowej Zelandii Risi Burri-Lane powiedziała, że ​​jej zespół zmierza w stronę szczytu.

„Zbliżają się jeszcze dwa duże wydarzenia – w Madrycie, a potem Igrzyska Olimpijskie” – powiedziała. „Musimy więc dalej budować i zachować spójność”.

Nowa Zelandia zakończyła kwalifikacje ze 126 punktami, o dwa punkty przed Australią i 22 przed trzecią w tabeli Francją, która w meczu o trzecie miejsce w Singapurze pokonała Fidżi 29-7.

Michaela Blade jest w drodze, aby zdobyć bramkę podczas finału Pucharu Świata w Rugby Kobiet 2024 rozgrywanego pomiędzy Australią a Nową Zelandią w Singapurze.

Stany Zjednoczone zajęły czwarte miejsce w tabeli sezonu z 85 punktami, mimo że po dotarciu do finału w Hongkongu spadły na dziesiąte miejsce w Singapurze.

Wielka Brytania przystąpiła do weekendu z koniecznością dobrego występu, aby zająć miejsce w pierwszej ósemce zawodów mężczyzn i kobiet.

Brytyjki zrobiły wystarczająco dużo, aby zapewnić sobie ósme miejsce, pokonując Brazylię i Japonię, a mężczyźni wyprzedzili drużynę mężczyzn z USA o jeden punkt i zajęli ósme miejsce w tabeli, pokonując Australię 26-7 w barażach o trzecie miejsce w Singapurze .

Brytyjczycy przegrali półfinał z Irlandią 15:12 po regulaminowym czasie gry 12:12, przez co Irlandczycy mieli niewielkie szanse na zajęcie pierwszego miejsca w rankingach.

Jednak Argentyna, która w fazie grupowej pokonała Nową Zelandię, zapewniła sobie pierwsze miejsce, przegrywając 10:0 i w meczu o piąte miejsce pokonała RPA 14:10.

Irlandia zajęła drugie miejsce, a za nią Nowa Zelandia, Australia i dwukrotny złoty medalista olimpijski Fidżi.

Argentyna zapewniła sobie wyraźne prowadzenie w rankingach po pierwszych czterech z siedmiu przystanków w sezonie zasadniczym, otwierając turniej kwalifikacją do finału w Dubaju, a następnie zdobywając trzy tytuły z rzędu.

Ostatecznie Argentyna pokonała Irlandię dwoma punktami po tym, jak w trzech ostatnich turniejach nie dotarła do półfinału.

Kapitan Argentyny Gaston Revol powiedział: „Wycieczka była naprawdę trudna. Kontynuowaliśmy próby, treningi i wiarę w ten zespół i uważam, że zdobyliśmy nagrodę, na którą zasługujemy”. „To niesamowite być tutaj w tej chwili”.

READ  All Blacks: Ian Foster przeżył jako trener, a Joe Schmidt poprawił ustawienia trenerskie