Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwszy test Bangladeszu i Nowej Zelandii: atak Black Caps, dzień 4

Pierwszy test Bangladeszu i Nowej Zelandii: atak Black Caps, dzień 4

Bangladesz świętuje swoją bramkę w meczu przeciwko Black Caps. Zdjęcia/Bangladesz Cricket Board

Black Caps będą potrzebować historii – i cudu – aby rozpocząć kampanię w Mistrzostwach Świata w Testach od zwycięstwa.

Po wyeliminowaniu Bangladeszu z wynikiem 338 w połowie czwartego dnia Nowej Zelandii wyznaczono za cel zwycięstwo w Sylhet na poziomie 332, co oznaczałoby ich najlepszy wynik w testach.

Po porażce przy wyniku 113-7 wydawało się nieuniknione, że w trzech testach poniosą drugą porażkę z Bangladeszem.

Ostatnia porażka była ich pierwszą, ponieważ turyści odnieśli oszałamiające zwycięstwo ośmioma bramkami na górze Maunganui i odnotowali pierwsze zwycięstwo testowe nad Nową Zelandią w 16. spotkaniu.

To był poważny cios dla szans Black Caps na obronę korony Mistrzostw Świata w testach – a jeśli Bangladesz zdobędzie trzy potrzebne bramki, ta porażka zmniejszy ich szanse na jej odzyskanie.

Uniknięcie takiego losu przypadło Darylowi Mitchellowi (44 miejsca) – któremu waleczna stulecie nie wystarczyło podczas zeszłomiesięcznej półfinałowej porażki Pucharu Świata ODI z Indiami – oraz Isha Sodhiego (7 miejsc).

Ta para i dwaj gracze, którzy za nimi podążają, potrzebują kolejnych 219 runów, a to mało prawdopodobna liczba, która sprawi, że Nowa Zelandia pobije swój obecny rekord wynoszący 324, osiągnięty prawie 30 lat temu przeciwko Pakistanowi w Christchurch.

Ich najlepszym osiągnięciem za granicą jest 317 punktów, które zdobyli w pokonaniu Bangladeszu w 2008 r. – co stanowi ich ostatnie zwycięstwo w teście w kraju, którego nie odwiedzili wcześniej od dziesięciu lat.

Jeśli przegramy, zespół ten może polegać na doświadczeniu dwóch osób, które przeżyły to zwycięstwo, a tymczasowo na ich pokładzie zasiadają Jacob Oram i Daniel Flynn.

Najbardziej realistyczną oceną jest spojrzenie na rzeź spowodowaną przez błystki z Bangladeszu i uznanie, że rzeź się skończyła.

READ  Kyrie Irving wraca do treningu Nets, o krok bliżej do gry

Potężny czteroosobowy atak, który w pierwszych rundach zdobył dziewięć z 10 bramek, wywarł na odbijających turystów presję, która okazała się zbyt duża.

Po wyeliminowaniu Bangladeszu za 338 punktów, gospodarze w ciągu nocy dodali do swojego wyniku 126 punktów i pogoń Blackcaps rozpoczęła się, gdy Tom Latham wyprzedził Sharif Islam o 6 punktów, utrzymując się przez kilka kiepskich miesięcy. Miało nadejść znacznie gorzej.

W 10. minucie Kane Williamson, który dobrze bronił w ataku, został pokonany niskim podaniem Taijul Islama, który uderzył go w pad. Centurion w pierwszych rundach czekał z oceną do ostatniego możliwego momentu – a po obejrzeniu powtórki nie czekał z wyśledzeniem piłki przed wyjściem.

Henry Nicholls wszedł i oddał osiem dostaw później, wypracowując sobie przewagę, której nie było na boisku, a Black Caps przystąpili do podwieczorku z wynikiem 37-3.

Bangladesz stracił drugą bramkę w pierwszej rundzie ostatniej sesji, gdy entuzjazm zagroził podważeniem ich przewagi, gdy Taijul wykonał oszałamiający zwrot, by oszukać Devona Conwaya w związku z dostawą, która, jak się okazało, oczyszczała kikuty.

Początek trwał zaledwie sześć overów, po czym Taijul ponownie uzyskał przewagę, a tym razem wewnętrzna przewaga odbiła się od podkładki Conwaya prosto na krótką nogę. A kiedy Tom Blundell uderzył tego samego melonika, Nowa Zelandia spadła do 64-5.

Dobra wiadomość dla turystów jest taka, że ​​następnie w rundach udało im się stworzyć najlepsze partnerstwo. Zła wiadomość była taka, że ​​przyniosło to tylko 21 runów, zanim Glenn Phillips został złapany głęboko w dołku przez Naeema Hasana, a Bangladesz uderzył w trzeciej partii.

Mitchell w dalszym ciągu bronił się z tyłu, przy odrobinie szczęścia, przewracając się w 29. minucie po tym, jak Naeem skręcił z rzutu rożnego, gdy Shahadat Hossain zmarnował szansę po wślizgu nogi. Kyle Jamieson nie cieszył się takim bogactwem, recenzując lbw, co dało Taijulowi czwarte podejście, co równało się sumie jego pierwszych rund.

To pozostawiło meloników z dużą ilością pracy związanej z odbijaniem, podczas gdy mieli nadzieję, że czwartego ranka ich praca została dobrze wykonana.

Po wznowieniu gry przez Bangladesz z wynikiem 212-3, atak Nowej Zelandii szybko zniweczył trzeciego dnia, a Ajaz Patel chwycił cztery skalpy, a Sodhi dołączył do pary. Sukces błystek musiał jednak wzbudzić wśród turystów pewne obawy, a wszelkie obawy były uzasadnione.

Pościg Black Caps mógłby być mniej zniechęcający, gdyby sędzia telewizyjny Rod Tucker nie odrzucił apelacji, gdy Mehdi Hasan Miraz miał 13 lat.

Nicholls sądził, że dobrze złapał piłkę w środku pola, aby odrzucić wszechstronnego zawodnika, ale pomimo delikatnego sygnału poza boiskiem i niejednoznacznych powtórek, Tucker zdecydował, że piłka dotknęła murawy.

Mehidi pozostał niepokonany do 50, kiedy Bangladesz został ostatecznie zwolniony, ale ich szybkie trafienia szybko sprawiły, że te dodatkowe runy stały się nieistotne.