Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener Springboks Jack Nenber odrzuca krytykę Sir Steve’a Hansena

Pomocnik Springboks Faf de Klerk, na zdjęciu w meczu z brytyjskimi i irlandzkimi lwami, nie może się doczekać pojedynków z All Blacks w turnieju rugby.

David Rogers / Getty Images

Pomocnik Springboks Faf de Klerk, na zdjęciu w meczu z brytyjskimi i irlandzkimi lwami, nie może się doczekać pojedynków z All Blacks w turnieju rugby.

Jeśli trener Springbok Jack Nenapper ma czas do zabicia podczas kwarantanny w Queensland, nie używa go do czytania zjadliwych komentarzy Sir Steve’a Hansena na temat najnowszej serii przeciwko lwom brytyjskim i irlandzkim.

Były trener All Blacks, Hansen, był ostatnim, który ubolewał nad napiętą, choć napiętą passą w wygranym 2:1 Springboks w RPA po tym, jak powiedział, że obie drużyny chcą fizycznie kontrolować się nawzajem za pomocą nudnych planów gry.

wszystko czarne

Bewden Barrett opowiada o tym, jak starać się być jak dotychczas najlepszym i tęsknić za domem.

Podczas gdy Nynaber i jego drużyna w Springboks byli w trakcie 14-dniowej kwarantanny przed pozostałymi meczami rugby w Australii, po rozegraniu i wygraniu dwóch pierwszych meczów przeciwko Pumom w RPA, wydaje się, że nie było czasu na trener przeczytał opinie Hansena o tym, jak jego drużyna grała z czarnymi.

„Szczerze, nie widziałem komentarza” – powiedział Nynaber mediom.

Czytaj więcej:
* Springboki opuszczają Rassie Erasmus w domu
* Kluczowe obszary, w których Springboks pokonał All Blacks
* Rugby Championship: gwiazda Springboks, Peter Steve de Tweet z całkowicie czarnych meczów

„Przy wszystkich innych rzeczach, które się dzieją i robimy nasze recenzje, obiecuję, że niczego nie czytałem. Chodziło o podjęcie decyzji, co chcemy osiągnąć w tym tygodniu”.

Springboks i ich zwolennicy nie żałowali sposobu, w jaki postanowili pokonać Lwy, ale komentarze neutralnych krytyków spoza RPA nie były pochlebne.

Ale Nynaber bronił nudnego i grindowego planu gry swojej drużyny, stosowanego przeciwko Lwom, mówiąc, że ważne jest dostosowanie techniki przeciwko różnym przeciwnikom, prawdopodobnie wskazując, że Springbokowie mogą być bardziej żądni przygód przeciwko All Blacks i Wallabies.

READ  Na Wimbledonie ćwierćfinały kobiet mają tylko jednego mistrza

Hansen, rozmawiając z Newstalk ZB w zeszły weekend, powiedział, że Springboks i Lions mają dwie duże grupy i trenerów, którzy nie wierzyli w to, co by się stało, gdyby rzucili piłkę: „Pokonali się nawzajem” – powiedział.

„Zwolnijmy piłkę, wstańmy i zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że nasza linia obrony jest stabilna, abyśmy mogli dalej uderzać.

„To nie jest mecz, który ktokolwiek chciałby oglądać. Tak, chcemy dobrej fizycznej rywalizacji, o to chodzi w tej grze – kondycja, szybkość, wykorzystanie piłki, umiejętności. Czy możesz powiedzieć, że widzieliśmy to w tej serii? nie zrobił tego, co zniechęciło wielu ludzi”.

Trener RPA Jack Nyenber.

Themba Hadibe / AFP

Trener RPA Jack Nyenber.

Jednak Nyenber zauważył również, że Springboks zastosowali różne taktyki podczas marszu do chwały na Mistrzostwach Świata.

„Nie chcę cały czas wracać do 2019 roku, ale prawdopodobnie graliśmy najbardziej ekscytującą drużynę i mentalność ataku w Japonii w ćwierćfinale, a potem musieliśmy się dostosować i ponownie zmienić, aby grać przeciwko Walii, która była ramieniem zapasy – powiedział.

„Anglia w finale była prawdopodobnie połączeniem tych dwóch. Każdy zespół ma swoje własne DNA i indywidualną zdolność do adaptacji, to jest to, co jest ważne. To jest to, przez co przechodzi każdy zespół na świecie”.

Ponieważ Springboks postanowili nie brać udziału w żadnych testach w zeszłym roku z powodu pandemii, nie spotkali All Blacks od czasu ich pierwszego meczu grupowego przeciwko nim na Mistrzostwach Świata w Japonii w 2019 roku.

The All Blacks mają zagrać w Springboks w Townsville i Gold Coast 25 września i 2 października.