Black Caps odmówiono kluczowej furtki z Bangladeszu, ponieważ trzeci sędzia wykluczył złapanie

Śledź relację na żywo z pierwszego testu pomiędzy drużynami Black Caps a Bangladeszem tutaj.

Czarnym Capom odmówiono kluczowego przełomu w połowie drugiej godziny czwartego dnia pierwszego testu przeciwko Bangladeszowi.

Henry Nicholls myślał, że złapał Mehidiego Hasana Miraza za 13 punktów, gdy rzucił się na kręgle Ajaza Patela, gdy rzucił się do przodu i na lewą stronę w połowie meczu.

Rama, która skłoniła trzeciego sędziego Roda Tuckera do odmówienia Blackcap Henry Nichollsowi złapania meczu z Bangladeszem.

Teraz trzy

Furtka sprawiłaby, że Bangladesz 271-6 straciłby jedną piłkę po pierwszej przerwie na drinka tego dnia, prowadząc 264 runami na Międzynarodowym Stadionie Krykietowym Sylhet.

Jednak trzeci sędzia Rod Tucker został wezwany, aby potwierdzić chwyt i po początkowym przekonaniu, że wszystko wygląda dobrze, ostatecznie zdecydował, że piłka dotknęła ziemi, zanim wpadła w ręce Nichollsa.

Tucker zadzwonił po tym, jak zdecydował, że widzi piłkę dotykającą ziemi, gdy przechodził klatka po klatce przez chwyt Nichollsa: „Piłka leży na ziemi na tej bramce”.

Punkt styku zasłonił cień ciała Nicholsa leżącego na ziemi, co utrudniało wydanie ostatecznego werdyktu.

Bangladesz ostatecznie stracił szóstą bramkę dwa overy później, gdy Patel uwięził Mushfiqura Rahima LBW na 67, pozostawiając gospodarzy 278-6, prowadząc 271.

Ostatecznie zostali zwolnieni z powodu 338 runów w drugiej sesji, a Mehidi zaliczył 50 runów bez porażki.

To sprawiło, że Black Caps gonili 332 w nieco ponad półtora dnia, aby wygrać.

Zespół Black Caps tylko dwukrotnie wyprzedził ponad 300 zawodników, aby wygrać test – kiedy zdobył 317 w Bangladeszu w 2008 r. i 324 przeciwko Pakistanowi w Christchurch w 1994 r.

READ  Gracze z Nowej Zelandii pozostaną na razie w IPL pomimo niepokojącej sytuacji Covid-19