Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2024, World Club Challenge, Penrith, Wigan, Anglia potwierdzenie meczu, data, godzina, rozpoczęcie, szczegóły i informacje dotyczące biletów

Penrith będzie chciał wziąć udział w pierwszym w historii klubu World Club Challenge po tym, jak potwierdzono, że w lutym 2024 roku uda się do Anglii, aby zmierzyć się z mistrzami Premier League, Wigan Warriors.

Mecz odbędzie się na stadionie DW w Wigan w sobotę 24 lutego o godzinie 20:00 (niedziela 25 lutego o godzinie 7:00 czasu AEDT).

Wigan pokonało Catalunya Dragons 10:2 w wielkim finale Super League, a Panthers zapewnili sobie trzeci z rzędu tytuł mistrzowski dzięki zwycięstwu nad Brisbane – rozpoczynając coroczne starcie mistrzów, które St Helens ostatni raz wygrało w 2022 roku.

Mecz z 2024 roku jest powtórką meczu z 1991 roku na Anfield, w którym Wigan zwyciężyło 21:4, a mecz był dziewiątą próbą Warriors, aby zostać Klubowymi Mistrzami Świata, zdobywając tytuł w 1987, 1991, 1993 i 2017 roku.

Australijskie drużyny wygrały siedem z ostatnich dziewięciu meczów World Club Challenge.


Skrót meczu: Wigan Warriors x Sydney Roosters

„Z przyjemnością ogłaszamy, że 24 lutego w Wigan odbędzie się Betfred World Club Challenge 2024 przeciwko Penrith Panthers” – powiedział dyrektor generalny Warriors, Chris Radlinski.

„W ostatnich tygodniach poczyniono ogromne wysiłki, aby mecz się odbył, co wynikało z dużego zainteresowania Panthers uczestnictwem w nim.

„To dla naszego klubu fantastyczna okazja, aby gościć jedną z najsilniejszych drużyn w NRL, zapewniając wyjątkową niespodziankę zarówno fanom Wigan, jak i fanom ligi rugby. Oczekiwania są duże i obiecujemy, że dotrzymamy słowa”.


Pięć najlepszych zagrań z dnia wielkiego finału 2023 r

Matt Cameron, dyrektor generalny Panthers Rugby League, powiedział: „World Club Challenge jest istotną częścią kalendarza ligi rugby i nie możemy się doczekać rozegrania tego meczu drugi rok z rzędu”.

„Wigan to dumny klub ligi rugby, który od wielu lat odnosi trwałe sukcesy, co da Panterom ekscytujące wyzwanie związane z otwarciem kampanii w 2024 roku”.

Szczegóły dotyczące biletów na mecz oraz szczegóły wydarzeń poprzedzających tydzień zostaną opublikowane wkrótce. W wyniku zobowiązań wynikających z World Club Challenge Penrith nie weźmie udziału w NRL Pre-Season Challenge, które rozpoczyna się 15 lutego przed rozpoczęciem sezonu NRL Telstra Premiership 2024.