Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gracz Fundacji Phoenix zwolniony z powodu „presji finansowych”

Wellington Phoenix zgodził się zwolnić pomocniczkę Chloe Knott z pozostałej części kontraktu, a pomocnik jako powód swojego odejścia podał „presję finansową”.

Phoenix ogłosiło dziś po południu, że Knott podjęła „trudną decyzję” o zawieszeniu kariery zawodowej w piłce nożnej, ponieważ nie jest ona już dla niej „zrównoważona”.

Klub Phoenix stwierdził, że 27-latek miał trudności z pracą na pełny etat, będąc jednocześnie piłkarzem A-League na pół etatu, a jednocześnie wywiązując się ze swoich zobowiązań finansowych.

„Decyzja o opuszczeniu zespołu była najtrudniejszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjąłem i nie podjąłem jej lekko” – dodał Knott w oświadczeniu.

„Czuję się szczęśliwy dzięki wszystkim lekcjom i doświadczeniom, które zdobyłem przez ostatnie trzy sezony, głównie dzięki powiązaniom i przyjaźniom, które będę mieć przez resztę mojego życia.

„Jestem w takim momencie życia, w którym czuję się wolna i mogę wybierać przestrzenie, które pomagają mi realizować moją tożsamość i stać się osobą, którą chcę być”.

Knott odgrywa ważną rolę w zespole od jego powstania w 2021 roku, grając jak dotąd w każdym z 38 meczów Phoenix Women i pięciokrotnie trafiając do siatki, włączając w to swoją ostatnią bramkę w sobotnim meczu z Perth w Auckland.

W zeszłym sezonie była także kapitanem drużyny pod nieobecność kontuzjowanej kapitanki Lily Alfred, a w tym roku była wicekapitanem pod wodzą nowego trenera Paula Temple’a.

„Chcę podziękować Chloe za niesamowitą obsługę, jaką zapewniła temu zespołowi i klubowi” – ​​powiedziała Temple. „Jej zachowanie i zaangażowanie zawsze były niezwykle profesjonalne. Jest fantastyczną osobą i z pewnością będzie nam brakować jej obecności na poligonie.

„To niewątpliwie rozczarowujące stracić taką zawodniczkę jak Chloe, ale musimy uszanować jej decyzję i wspierać ją w znalezieniu lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

„W pewnym sensie to dobrze, że w sobotni wieczór udało jej się zakończyć mecz, strzelając zwycięskiego gola w swoim rodzinnym mieście”.

READ  Burmistrz Auckland kozłuje piłkę nożną na dachu Eden Park, aby uczcić Mistrzostwa Świata FIFA

The Phoenix powiedział, że szukają potencjalnych następców Knotta, testując głębokość składu, a pomocnik Grace Wisnoski pauzuje do końca sezonu z powodu kontuzji kolana.