Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australian Open: Nastolatek z Nowej Zelandii Zak Swanwick ogłusza zawodowca w rundzie otwarcia

Australian Open: Nastolatek z Nowej Zelandii Zak Swanwick ogłusza zawodowca w rundzie otwarcia

Zach Swanwick rozpoczął Australian Open ekscytującą pierwszą rundą 67.

Ayman Amirul Mounir/personel

Zach Swanwick rozpoczął Australian Open ekscytującą pierwszą rundą 67.

Siedemnastoletni amator Zach Swanwick strzelił 67 strzałów w pierwszej rundzie w klubie golfowym Lakes w Sydney, tracąc zaledwie cztery strzały do ​​lidera Australian Open.

Pochodzący z Hawke’s Bay Swanwick zajmuje ósme miejsce w grupie sześciu graczy, w której znajduje się Min Woo Lee, zwycięzca australijskich mistrzostw PGA w ubiegły weekend.

Były zwycięzca Cam Davis, który również gra w drużynie The Lakes, strzelił w pierwszej rundzie dziewięć poniżej 63 lat i w czwartek zapewnił klubowi pierwsze miejsce.

Wspaniały dzień Swanwicka mógłby być lepszy, gdyby w 18. minucie nie oddał strzału z trzeciej bramki.

Ale nawet to nie mogło umniejszać świetności wspaniałego występu młodego Kiwi, który wyleciał z bloków z trzema birdie i orłem – ósmym par-5 – na pierwszej dziewiątce, pozostawiając po sobie kilku zawodowców.

Zach Swanwick zadebiutował w Australian Open, wygrywając Australian Junior Amateur w kwietniu.

Ayman Amirul Mounir/personel

Zach Swanwick zadebiutował w Australian Open, wygrywając Australian Junior Amateur w kwietniu.

W drugiej dziewiątce Swanwick zaczął od bogeya 10., ale oddał dwa kolejne strzały 11. i 14., po czym 18. wykonał putt.

Swanwick wygrała Australijskie Mistrzostwa Juniorów Amatorów w kwietniu ubiegłego roku, dzięki czemu uzyskała zwolnienie z udziału w Australian Open.

Swanwick, który w 2024 r. rozpocznie czteroletnie stypendium na Uniwersytecie Florydy, jest członkiem klubu golfowego Napier w Waiwheke, który mocno ucierpiał przez huragan Gabriel.

Prowadzi Kiwis w Australian Open z Kate Bittle, a drugi najlepszy wynik w wieku czterech lat wraz z Samem Jonesem i Nickiem Fockiem obaj w wieku trzech lat.

Australijczyk Jasper Stubbs jest drugim najlepszym amatorem, za Swanwickiem, w wieku poniżej trzech lat.

Amerykanin Patrick Rodgers zajmuje drugie miejsce za Davisem w wieku ośmiu lat i młodszym, podczas gdy Australijczyk Hayden Hopewell również zajmuje trzecie miejsce w wieku siedmiu lat i młodszych.

Grupa czterech graczy, Grant Forrest, Alexander Levy, Alexander Levy i Sean Crocker, z remisem sześciu poniżej, zajęła czwarte miejsce.

READ  All Blacks XV został nazwany do gry w Japonii

Zwycięzca British Open Cameron Smith nadal traci formę. Opuścił australijskie mistrzostwa PGA i jest daleko od prowadzenia po wyniku poniżej 71 lat.

Tymczasem 16-letnia amatorka Rachel Lee przejmuje klub Women’s Australian Open po niesamowitym rozpoczęciu z wynikiem 6 poniżej normy w Lakes.

Lee złowiła osiem birdie, w tym swój ostatni dołek w ulewnym deszczu, co dało przewagę profesjonalistom.

Uczeń 10. klasy Endeavour Sports High School w Sydney jest o jedno uderzenie lepszy od byłego numer jeden na świecie Jiayi Chena, a Steve Kyriakou do trzeciego miejsca w wieku poniżej czterech lat traci zaledwie jeden punkt.