Wynik Chiefs v Force: Gwiazdy zabłysły, gdy Chiefs odniósł 49-punktowe zwycięstwo nad Western Force

Tupou Vaa’i świętuje swój zamach przeciwko potędze Zachodu. Zdjęcia / Fotosport

Prezydenci 56

Siła Zachodu 7

Zacznij tak, jak zamierzasz zakończyć.

Taka była historia w sobotni wieczór w Hamilton, kiedy Chiefs zdominowali Konferencję Zachodnią od gwizdka do mety, w drodze do zwycięstwa 56-7.

„Naprawdę rzucałem wyzwanie zawodnikom, aby znaleźli pewną spójność w naszej grze, ponieważ, jeśli mam być uczciwy, zanotowaliśmy pewne wzloty i upadki. Dzisiejszego wieczoru nie było idealnie, ale pokazaliśmy wystarczająco dużo i strzeliliśmy kilka naprawdę dobrych prób. Po prostu stawiajcie dalej na nogi. z przodu” – powiedział trener Chiefs Clayton McMillan. „Drugi”. Niebiańskie sporty po meczu.

Od początku nadano ton. Zespół Force miał trudności z czystym przyjęciem piłki, a Quinn Tupaea szybko wbił zawodnika, który przybił luźną piłkę do podłoża, za co zasłużył na karę.

Był to początek dobrego występu drugich pięciu ósmych Chiefs, który podczas przerwy w zawodach zaliczył trzy straty. Poprowadził także drużynę w ataku Waikato.

Pomocnik Cortez Ratema po raz kolejny solidnie zaprezentował się w koszulce wyjściowej, pokazując swój talent do dokonywania właściwych wyborów, trzykrotnie wystawiając kolegę z drużyny na linię bramkową w łatwy sposób. Rozpoczynający grę na lewym skrzydle Daniel Rona strzelił hat-tricka – często we właściwym miejscu i we właściwym czasie swoją grą wspierającą i został za to nagrodzony.

Zespół Chiefs był od początku mocny, a Aidan Ross i George Dyer dawali znać o sobie przy stałych fragmentach gry, a prostytutka Bradley Slater, skrzydłowy skrzydłowy Cailum Boshier i Wallace Citytti z numerem 8 zaczęli szukać pracy w obu atakach. i obrona. Chiefs wygrali fizyczną bitwę, pozwalając swoim bocznym obrońcom na swobodną grę.

Było wiele rzeczy, które mogły się podobać w meczu, w którym pozwolono dominować Chiefs, ale McMillan będzie miał pewne obawy, gdy opadnie kurz. Napastnik All Black Chiefs Samibini Finau został zmuszony do opuszczenia boiska już w 23 minucie z powodu kontuzji ramienia. Niewidomy skrzydłowy poczuł się niekomfortowo, gdy personel medyczny eskortował go z boiska.

READ  Kapitan Blues, Dalton Papale, przegapi ćwierćfinał Pacific Super Rugby przeciwko Highlanders

Lock Naitoa Ah Kuoi dołączył do zespołu zaledwie pięć minut później i został wycofany z gry z powodu widocznej kontuzji nogi. Pod koniec meczu Damian McKenzie został zepchnięty z boiska w celu oceny kontuzji głowy i nie wrócił.

Prawy skrzydłowy Emoni Narawa otworzył wynik już po sześciu minutach, dobrze radząc sobie z unikaniem kontaktu przed przyjęciem piłki. Choć wyglądało na to, że jego stopa zeskrobała kredę, sędziowie byli zadowoleni z powtórki, która pokazała, że ​​jego stopa znajdowała się w powietrzu i nie dotykała farby przed umieszczeniem piłki. Dla Narawy była to ósma próba w sezonie – niezły wynik, biorąc pod uwagę, że opuścił pierwsze cztery rundy.

Zaraz po próbach McKenziego, Rony i Tupou Vaa’i, Chiefs prowadzili 29-0 po 30 minutach.

Zespół Force wszedł do gry pod koniec pierwszej połowy i przyjął rzut karny, gdy Boucher nielegalnie upuścił piłkę liniową, która następnie trafiła do faulowego kosza.

Do przerwy Chiefs prowadzili 29-7, a w drugiej połowie potrzebowali zaledwie siedmiu minut, aby ponownie przerwać dobrą passę, gdy Slater dośrodkował po podaniu liniowym. Rona strzelił drugiego gola około 10 minut później, a gdy Hamish Stewart z Power Two stracił pięć ósmych po powtarzających się rzutach karnych, brama się otworzyła.

W ciągu ostatnich 20 minut Chiefs mieli jeszcze trzy próby – z których żadna nie została wykorzystana – i przypieczętowali 49-punktowe zwycięstwo.

Prezydenci 56 (Daniel Rona 3, Emoni Narawa, Damian McKenzie, Topo Faye, Bradley Slater, Tyrone Thompson, Josh Ioane próbuje; Damian McKenzie 4 minusy, długopis)

Siła Zachodu 7 (próba rzutu karnego)

HT: 29-7

Christophera Reeve’a Dołączył do zespołu Herald Sports w 2017 r., wnosząc do swoich relacji taką samą różnorodność, jak do swoich nawyków związanych z oglądaniem wydarzeń sportowych.

READ  Wellington Phoenix strzelił dwa gole w późnych godzinach i zremisował 2:2 z Melbourne City