Wellington Phoenix strzelił dwa gole w późnych godzinach i zremisował 2:2 z Melbourne City

W AAMI Park, Melbourne: Wellington Phoenix 2 (Sam Sutton 79′, Costa Barbaraos 90′) Miasto Melbourne 2 (Jimmy McLaren kara -16 minut, Marco Tellio 34 minuty) HT: 0-2

Costa Barbarosses świętował swój 50. występ dla Wellington Phoenix w wielkim stylu, strzelając bramkę w 90. minucie w niespodziewanym remisie 2:2 z liderem ligi A-League Melbourne City.

Phoenix walczył o dwa gole, aby zdobyć trzeci punkt w sezonie, a trener Ufuk Talay zastąpił zuchwałe trio Barbarosa, Bozidara Crieffa i Oscara Zawadę, dokonując całkowitej zmiany.

Talay przeniósł siekierę po jego słabym występie w zeszłym tygodniu przeciwko Newcastle Jets, a Barbaraos, Craif i Zwada spadli na ławkę obok Stevena Ojarkovicia i Josha Luza.

Ale Barbaros zareagował w najlepszy możliwy sposób, strzelając z ławki, aby strzelić swojego pierwszego gola dla Phoenix w lidze od powrotu do rodzinnego klubu.

„Gracze muszą rozpoznać, że nie grają, jeśli nie grają” – powiedział Talai po meczu.

„Wprowadziliśmy kilka zmian, aby upewnić się, że gracze wiedzieli, że są ludzie gotowi zająć ich miejsce i wspaniale jest widzieć facetów, którzy nie zaczęli przychodzić i nie wykonywać świetnej pracy”.

Phoenix znaleźli się na wczesnym dołku, gdy w 16. minucie otrzymali rzut karny za piłkę ręczną, a lider Złotego Buta Jimmy McClaren nie przegapił rzutu karnego.

City otrzymało rzut karny po tym, jak Marco Tellio, który liczył na finały Mistrzostw Świata, uderzył w ramię Tima Payne’a, gdy ten poślizgnął się, by je zablokować.

Ole Sell przesunął się na prawo, ale McLaren na lewo, aby kontynuować swoje doskonałe wyniki w każdym meczu sezonu.

READ  2022 Monaco F2 Sprint Report & NAJWAŻNIEJSZE: Hueger wygrywa pierwsze F2 w Monte Carlo Sprint
Bramkarz Phoenix Ole Sell reaguje po tym, jak drużyna straciła wcześniejszą karę za piłkę ręczną.

Daniel Bouquet/Getty Images

Tellio podwoił przewagę City, strzelając z tyłu w 34. minucie po mocnym uderzeniu Matthew Leckiego przez powracającego Yana Sassiego.

City szukało czwartego zwycięstwa z rzędu w latach 2022-23.

Ale Talay nie umarł, zastanawiając się. Wszedł na ławkę na początku drugiej połowy i jednocześnie sprowadził trzech nastawionych na atak graczy.

Zrobili natychmiastowy efekt. Zawada oddał strzał w bramkę, a Craif wbił piłkę do siatki, ale jego bramkę przyznano za spalony.

Powtórki pokazały, że Crave skręcił z ostatniego obrońcy, zanim w 65. minucie skierował rzut wolny Claytona Lewisa.

City chciało drugiego rzutu karnego po tym, jak sędzia Adam Kersey podszedł do ekranu, aby przejrzeć wyzwanie Scotta Woottona w polu karnym.

Ale demaskator Keersey uznał, że środkowy obrońca nie zrobił nic złego, gdy poślizgnął się, aby zdobyć piłkę, a powtórki pokazały, że McLaren stracił już kontrolę.

Warto było czekać na pierwszy gol Phoenixa. Sam Sutton trafił lewą półkulę spoza pola karnego po tym, jak jego dośrodkowanie spadło delikatnie na obrońcę po rzucie rożnym w 79. minucie.

Wyrównanie przyszło po pozytywnej grze innego gracza, który spadł z ławki.

Pięć minut przed końcem Ojarkovic prześlizgnął się obok dwóch obrońców i podzielił dwóch kolejnych, podając piłkę do Bena Olda,

Zobaczył, jak Old Barbarouses ucieka z ramienia Thomasa Lama i wrzuca piłkę do napastnika All Whites, by wbić piłkę w prawy dolny róg.

Lahm został wyrzucony z boiska w doliczonym czasie gry i otrzymał drugą żółtą kartkę po uderzeniu Barbarosa łokciem w głowę, gdy ten wyzwał piłkę.

Ustawione w linii

Ole Sail, Callan Elliott, Tim Payne, Scott Wootton, Sam Sutton; Mikołaja Penningtona (Stephen Ogarkovich 85)Clayton Lewis Penn Stary (Josh Luz 90 + 4′)Jan Sassi (Costa Barbaros 55 d.)Dawid Bol (Bozidar 55′); Ben Win (Oscar Zawada 55′)

READ  Miller otrzymał czerwoną kartkę w rozczarowującym dniu dla New Zealand Sevens

Phoenix dokonał pięciu zmian w początkowym składzie po przegranej z Newcastle Jets. Ponownie w formie napastnicy Pal, Sassi, Old, Bennington i Elliott zastąpili Barbarosa, Zwadę, Craifa, Ogarkovica i Luza. Sasse grał za Waine’em w formacji 4-2-3-1.

wielka chwila

Po raz drugi w tym sezonie Phoenix strzelił spóźnionego gola, aby zdobyć wyrównanie, a 90. gol Barbarosa padł dwa tygodnie po tym, jak Bennington strzelił samobójczego gola przeciwko marynarzom z Środkowego Wybrzeża.

Dzisiejszy gracz

Starożytny lśnił w kwiecie wieku Phoenix. Pokonał prawą flankę i trafił Barbarousesa doskonałym podaniem, które pomogło wyrównać wynik.

Wielkie zdjęcie

Phoenix zajmujący dziewiąte miejsce nie wygrał jeszcze meczu, ale remis na wyjeździe z Melbourne City to kolejna najlepsza rzecz. W najbliższą niedzielę będą gospodarzami Dwighta Yorka MacArthura na Sky Stadium, który będzie pierwszą wizytą Bullsów w Nowej Zelandii.