The Reds przerwali 25-letnią passę porażek przeciwko Crusaders w Nowej Zelandii

Fraser McCreight był kapitanem drużyny Queensland Reds w Christchurch i przerwał 25-letnią passę swoich porażek z Crusaders w Nowej Zelandii.

W sobotę The Reds pokonali Crusaders 33-28, zaciekle broniąc się w ostatnich minutach po objęciu 12-punktowego prowadzenia na sześć minut przed końcem, unikając czegoś, co wyglądało na kolejny błąd.

Było to pierwsze zwycięstwo The Reds w mieście od czasu, gdy Tim Horan, Ben Toone, Tuatay Kivu, Daniel Herbert i Nathan Sharp nosili koszulkę w 1999 roku, a także druga porażka Crusaders z australijską drużyną w Christchurch od 2004 roku.

Goście zagrali fenomenalnie w rugby, co dołożyło się do zwycięstw nad Highlanders i Chiefs, a Tim Ryan strzelił pięć przyłożeń w dwóch startach w Super Rugby Pacific dla 20-latka i 10-letniego Lawsona Creightona, który również miał świetną grę kopnięciami.

Wracając po zawieszeniu na dwa mecze, skrzydłowy McCreight pokazał swoją klasę po awarii, podczas gdy jego partnerzy z tyłu, Liam Wright i Harry Wilson, poczynili postępy.

Dzięki zwycięstwu The Reds zanotowali w tym roku trzy zwycięstwa nad drużynami z Nowej Zelandii, a jedyną porażkę przez trans-Tasman miały miejsce po próbach syreny z Hurricanes i Blues.

Zwycięstwo pięć do czterech poprawiło ich wynik do 5-5 i zapewniło im miejsce w pierwszej czwórce.

Crusaders, którzy wykazali znaczną poprawę w stosunku do początku 0-5, spadli do 2-8 i stracili kapitana i gwiazdę All Blacks, Scotta Barretta, z powodu widocznej kontuzji pleców już po 14 minutach.

Po ośmiu rzutach karnych w pierwszych 16 minutach to The Reds otworzyli wynik dzięki McCreightowi, po tym jak obrońca Jock Campbell przeprowadził kontratak.

Cztery wczesne kopnięcia za obroną Crusaders początkowo nic nie dały, ale w końcu stworzyły przestrzeń dla Josha Flocka do rozbicia lewego skrzydła.

Campbell ponownie wziął udział w zawodach, gdy skrzydłowy Ryan przebiegł specjalny dystans na 80 m.

READ  Ballon d'Or 2021: Michael Owen: absolutna zbrodnia, jeśli napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski nie wygra

Dallas McLeod dał gospodarzom przewagę w 38. minucie, ale The Reds odzyskali kontrolę, gdy na początku drugiej połowy Geoffrey Tomaja Allen strzelił gola z gry w środku pola.

Crusaders strzelili kolejne dwa gole, a próba wyrównania wyniku przez Quentina Strange’a została kontrowersyjnie podtrzymana, ponieważ z powtórek nie można było jednoznacznie stwierdzić, że piłka była trzymana.

Następnie Harry Wilson zrobił to sam, wykonując kopnięcie z odbicia i przegrupowując się, aby zdobyć bramkę, która udaremniła powrót.

Ryan zdobył kolejną, gdy pobiegł sprintem po łódce Campbella i gdy Ryan Smith wymusił stratę w grze defensywnej jeden na jednego, wkrótce po powrocie The Reds do domu.

Jednak Ryan nie wykorzystał rzutu karnego w ataku, a The Reds byli w doskonałej pozycji, a Sipho Reis strzelił gola po swojej setnej próbie w pierwszej klasie.

Krzyżowcy ponownie podpalili lewą krawędź, starając się uzyskać zielone światło, ale zostali powstrzymani, gdy The Reds zdołali wytrzymać ostatni atak mający na celu napisanie na nowo ksiąg rekordów.