Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„To trochę zajmie”: Lauren Jackson broni Caitlin Clarke jako „kozę przyszłości”.

„To trochę zajmie”: Lauren Jackson broni Caitlin Clarke jako „kozę przyszłości”.

dawny WNBA Lauren Jackson, wybrana nr 1 w drafcie, wezwała do cierpliwości, podczas gdy „przyszły KOZ” Kaitlyn Clark dostosowuje się do fizyczności i brutalności ligi.

Długo oczekiwana Clark zadebiutowała w tym tygodniu w Indiana Fever i pomimo najwyższej punktacji z 20 punktami (spadek do 4/11 z trzech), znalazła się na pierwszych stronach gazet i spotkała się z krytyką, ustanawiając nowy rekord większości strat (10 ) przez zawodnika WNBA w jego pierwszym meczu.

W swoim drugim meczu 22-latek zanotował w piątek triple-double (dziewięć punktów, siedem zbiórek i sześć asyst) przeciwko New York Liberty.

Jackson, trzykrotny MVP ligi, dwukrotny mistrz i siedmiokrotny All-Star, który został wybrany przez Seattle Storm jako pierwszy wybór w drafcie w 2001 roku, powiedział ESPN, że skok z college’u lub jakiejkolwiek innej ligi zawodowej był ogromny i nie można go było zaniżyć.

„Caitlyn Clarke będzie następną KOZĄ, naprawdę będzie jedną z najlepszych w tej grze, nie ma co do tego wątpliwości i nie sądzę, żeby ktokolwiek miał co do tego wątpliwości, ze względu na sposób, w jaki gra, sposób ona gra.” „Ruchy i sposób, w jaki postrzegasz grę” – powiedział Jackson.

„Ale to zajmie trochę czasu. Niektórzy z najlepszych graczy w tej lidze poświęcili czas, aby rozwinąć swoją grę, siłę, ciało i zrozumieć, że WNBA to zupełnie nowy poziom fizyczności”.

„Ona wie, jak sobie z tym poradzisz fizycznie i psychicznie, a potem będzie to robić noc po nocy, nie ma dni wolnych i podróży, jest gorączkowo i ciężko, ale to właśnie czyni cię odpornym i co sprawia, że ​​najlepsi gracze w drużynie świat i tym właśnie stanie się Kaitlyn.

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek z wyjątkiem Candace Parker wszedł do ligi i ją zdominował”.

Jackson dodał, że wpływ Caitlyn Clarke przyciągnął nową publiczność, a co za tym idzie, zwiększoną presję i oczekiwania.

READ  Chciałbym zakupić nowe kolory lakieru do paznokci Lil Yachty na podstawie samego opakowania

„Zupełnie nowa grupa fanów przyszła do kobiecej koszykówki dzięki Kaitlyn Clark i temu, czego potrafiła dokonać na studiach, co zwróciło wiele uwagi na WNBA, co jest niewiarygodne” – powiedziała.

„To ogromny skok, ogromny, a fizyczność, kiedy dojdziesz do WNBA, przekracza wszystko, co możesz sobie wyobrazić, a mówisz o dzieciakach z NCCA, które robią ten wielki krok i jest to ogromny krok.

„To ogromny skok od gry z dziewczętami w tym samym wieku do zawodowych sportsmenek. Nawet w lidze WNBL, jeśli weźmiesz stamtąd sportowców i umieścisz ich w WNBA, zobaczą oni ogromny skok ze względu na fizyczność i rozmiar. sportowców i dlatego są najlepsi na świecie.”

Jackson przybyła do Seattle w wieku 19 lat w 2001 roku i chociaż rok wcześniej reprezentowała swój kraj na domowych igrzyskach olimpijskich, nie była przygotowana na to, jak jej 196-centymetrowa sylwetka zostanie mocno poturbowana przez starszych zawodników najbardziej doświadczony. Wewnątrz farby.

Walczyła ogień ogniem, popełniając sześć fauli technicznych w pierwszych 17 meczach.

„Myślę, że pobiłem rekord w jednym sezonie” – zaśmiał się Jackson.

„Pierwszy rok był trudny i wszedłem tam z prawdziwym urazem na ramieniu. Będąc sobą, naprawdę się przestraszyłem i zamiast udawać przestraszonego, wypiąłem pierś, stanąłem na straży, a oni zobaczyli, że Lauren jest wściekła, bo to jest to. wszystko, co bym im pokazał.

„Pamiętam pierwszy dzień obozu przygotowawczego, Lin Dunne była naszym trenerem i mieliśmy dwa boiska u siebie, na których ćwiczyliśmy, a ona prowadziła te ćwiczenia, w których nie było autu, fauli, po prostu trzeba było strzelić gola. , to było brutalne.

„Miałem 19 lat i byli sportowcy rywalizujący o miejsca i źródła utrzymania, ale nie rozumiałem tego w pełni, dopóki nie wykonałem tego ćwiczenia.

READ  Oczekuje się, że tylko drobne zmiany znajdą się pod ostrzałem w All Blacks Rugby Championship

„To było interesujące i od tego momentu wiedziałem, jak to będzie wyglądać, o to właśnie chodzi i ja też musiałem być tym graczem.

„Stałeś się jawnie fizyczny, ponieważ jako zawodnik nr 1 musiałeś zostać celem, a to część bycia debiutantem”.

Jackson przypisuje WNBA niesamowitą sportsmenkę, która zdominowała i zwyciężyła na całym świecie, i twierdzi, że będzie kolejnym talentem pojawiającym się raz na pokolenie.

„Fizyczność była intensywna, ale była świetna, a NBA uczyniło mnie tym, kim jestem jako zawodnik, a żeby być najlepszym, trzeba było być najlepszym w tej lidze. Tę wytrzymałość, którą dostałem od NBA i pojechałem tam w pewnym momencie bardzo młody wiek.” – stwierdziła.

„Moja mentalność była taka: jeśli ja zostanę uderzony, ktoś inny zostanie uderzony, a ja dam z siebie wszystko”.

„Niektóre podania Kaitlyn… Oglądałem dzisiaj niektóre mecze (Indiany) i jej podania były niesamowite. Jej koledzy z drużyny nie byli na nią gotowi i to nie jej wina”.

„Ma świetną wizję i talent przy piłce, a dzięki tej inicjatywie będzie jeszcze lepsza”.