Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2024: Stan pochodzenia, NSW Blues, Mitchell Moses, Nicho Haynes, Jarome Louai; Moses został prawie pominięty, gdy Hines wspierał Bluesa

Trener Sharks, Craig Fitzgibbon, poparł Nicho Hynesa w walce o miejsce na połowie Nowej Południowej Walii, a rozgrywający Eels Mitchell Moses wykluczony z meczu otwarcia na stadionie Accor 5 czerwca.

Hines ma powrócić na niedzielny mecz z Sydney Roosters po tym, jak z powodu kontuzji łydki opuścił weekendowe zwycięstwo nad Melbourne, ale trener Parramatty Brad Arthur powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby Moses zagrał przed ogłoszeniem składu Bluesa.

Jako obecny pomocnik drużyny New Jersey Moses jest uważany za pierwszego wyboru po tym, jak Nathan Cleary był wykluczony z gry na osiem tygodni z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, jednak nadal pauzuje ze względu na złamaną nogę.

The Blues w Origin I zabraknie Nathana Cleary’ego i Mitchella Mosesa
© Greg Porteous/NRL Images

Arthur powiedział, że Moses wznowił bieganie po linii prostej, ale nie był w stanie grać w ten weekend i jest mało prawdopodobne, że będzie gotowy na sobotni mecz z Rabbitohs.

„Gra w piłkę nożną w Origin to bardzo elitarny poziom, a Mitchell jest graczem Origin każdego dnia tygodnia” – powiedział Arthur.

„Jeśli będzie w dobrej formie, zostanie wybrany do zespołu, ale jeśli nie będzie w dobrej formie, nie sądzę, aby Madge ryzykował, że ktokolwiek odejdzie bez gry.


Do tego czasu minie siedem lub osiem tygodni, więc moim zdaniem zapotrzebowanie na niego jest dość duże.Trener węgorzy Brad Arthur

„Wiem tylko, że Mitchell jest w 100% zaangażowany w jak najszybszy powrót na boisko. My też, ale nie będziemy ryzykować umieszczania go na boisku, dopóki nie będzie gotowy do gry.

Trener węgorzy Brad Arthur (w pozycji siedzącej) twierdzi, że Mitchell Moses (z prawej) raczej nie zagra przed Originem.
© David Hosack / NRL Images

Ponieważ Moses raczej nie będzie dostępny, sobotni mecz pomiędzy Sharks i Panthers może być strzelaniną pomiędzy Haynesem a Jaromem Luai o koszulkę Nowej Południowej Walii.

READ  Hurricanes z radością powitają popołudniowy start, aby uniknąć starcia z Warriors

Mogą też zostać partnerami w połowie meczu, gdy następnego dnia wybrana zostanie drużyna The Blues.

Fitzgibbon powiedział, że Hines, który w zeszłym roku zadebiutował w Origin w roli użytkowej, dobrze trenował w ciągu tygodnia i zagra przeciwko Roosters, jeśli pomyślnie przejdzie końcowy test sprawnościowy.

Hines jest królem Cronulli

„Wiele się o nim mówi w Origin i byłoby wspaniale zobaczyć, jak dostał miejsce, ale upewnimy się, że jest w pełni sprawny, zanim go tam wypchniemy” – powiedział Fitzgibbon.

„W sporcie, który uprawiamy, zawsze istnieje element ryzyka, ale nasz zespół medyczny mamy pewność, że jeśli go tam wyślemy, będzie mógł odejść.

„Myślę, że byłby zachwycony kolejnym crackiem. Odbyliśmy kilka rozmów, ale skupiamy się głównie na grze dla Sharks i dobrej grze.

Z Heinzem trudno się pogodzić

„Gdyby nie wykonywał swojej pracy na odpowiednim poziomie dla Sharks, i tak nie grałby w Origin.

„To dobra zachęta, aby mieć kogoś, kto szuka czegoś i buduje w kierunku reprezentatywnego futbolu, w który jestem pewien, że każdy chciałby grać, więc traktuję to jako motywację, ale jego skupienie jest zdecydowanie na Sharks i dał to jasno do zrozumienia. o tym.”

Fitzgibbon powiedział, że jeśli Hines wycofa się później, do składu dołączy Brayden Trindall, ale tak czy inaczej rozgrywający Włoch Daniel Atkinson zachowa swoje miejsce po zrobieniu wrażenia w Melbourne w ubiegły weekend.