Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmarł aktor Bernard Hill: Titanic i Władca Pierścieni

Zmarł aktor Bernard Hill: Titanic i Władca Pierścieni

  • Napisane przez Paula Gribbina i Noor Nanji
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Aktor Bernard Hill, najbardziej znany z ról w „Titanicu” i „Władcy Pierścieni”, zmarł w wieku 79 lat.

Zagrał Kapitana Edwarda Smitha w nagrodzonym Oscarem filmie z 1997 roku oraz Króla Theodena we Władcy Pierścieni.

Jego przełomową rolą była rola w dramacie telewizyjnym BBC Boys from the Blackstuff, w którym wcielił się w Użytkownika Hughesa, postać, która walczyła – i często jej się to nie udało – z przezwyciężeniem bezrobocia w Liverpoolu.

Jego agent, Lou Coulson, potwierdził, że zmarł w niedzielę wczesnym rankiem.

Od chwili, gdy rozeszła się wieść o jego śmierci, napłynęły kondolencje dla Hilla.

Napisz na X, Szkocka muzyk Barbara Dixon stwierdziła, że ​​jest „naprawdę wspaniałym aktorem” i dodała: „To był zaszczyt go poznać. Spoczywaj w pokoju, Benny X”.

Skomentuj zdjęcie, Bernard Hale jako król Theoden we „Władcy Pierścieni”.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, Bernard Hale grał kapitana Edwarda Jamesa Smitha w filmie Titanic

Hill z Manchesteru miał powrócić na ekrany telewizyjne w drugim sezonie The Responder, dramatu BBC z Martinem Freemanem w roli głównej, którego emisja rozpoczyna się w niedzielę.

Lindsay Salt, reżyserka BBC Drama, złożyła mu hołd, mówiąc: „Bernard Hill przetarł szlak na ekranie, a jego długotrwała kariera, pełna wyrazistych i błyskotliwych ról, świadczy o jego zdumiewającym talencie”.

„Od Boys from the Blackstuff po Wolf Hall, The Responder i wielu innych – jesteśmy naprawdę dumni ze współpracy z Bernardem w BBC. W tej smutnej chwili jesteśmy myślami z jego bliskimi”.

W filmie Chłopcy z Blackstuff Hill został pochwalony za odważną rolę Yossara Hughesa, potężnej i zapadającej w pamięć postaci, która broniła „pracy Jezy”, szukając pracy.

Skomentuj zdjęcie, Josser Hughes, grany przez Bernarda Hilla, był jedną z najbardziej zapadających w pamięć postaci w filmie Boys From The Blackstuff z 1982 roku.

Jeden z najbardziej pamiętnych występów telewizyjnych Hilla miał miejsce w BBC w serialu dramatycznym Wolf Hall z 2015 roku, będącym adaptacją książki Hilary Mantel o dworze Henryka VIII. Portret Hale’a, księcia Norfolk – wuja Anny Boleyn i wroga kardynała Wolseya.

Hale był także uwielbiany za rolę w epickiej trylogii Petera Jacksona „Władca Pierścieni”.

Dołączył do obsady drugiego filmu, Dwie wieże, w 2002 roku, a następnie powrócił do serialu w filmie Powrót króla w 2003 roku, który zdobył 11 Oscarów.

Inne role w jego trwającej od kilkudziesięciu lat karierze to serial telewizyjny BBC I, Claudius z 1976 r. oraz występy w Gandhim z 1982 r., Shirley Valentine z 1989 r., Królu Skorpionie z 2002 r. oraz w filmie Toma Cruise’a Walkiria z 2008 r.

Hill miał wziąć udział w sobotnim Comic Con Liverpool, ale w ostatniej chwili musiał odwołać konwent, jak podano w poście na stronie X. Gdy rozeszła się wieść o jego śmierci, organizatorzy na scenie wyrazili, że są „zasmuceni” faktem Hill’sa obecność. Umierając, życzył rodzinie „dużo siły”.