Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Legenda drużyny All Blacks, zawodnik rugby z Northland Sid Gowing, umiera w wieku 80 lat

Ikona rugby All Blacks i Northland „Super” Sid Going zmarł w nocy w Northland w wieku 80 lat.

Urodzony w Kawakawie Gowing skończył jako rolnik w małej osadzie Maromako na dalekiej północy i zagrał w 29 testach w ciągu dekady, od 1967 do 1977.

Wystąpił także w kolejnych 57 meczach dla All Blacks, co oznacza prawie sto występów w czarnej koszulce. Going był kapitanem drużyny All Blacks w środku tygodnia pięciokrotnie. Grał także w reprezentacji Maorysów Nowej Zelandii i rozegrał ponad 100 występów w Northland FC, czyli jak wówczas nazywano North Auckland.

Going należy do najlepszych nowozelandzkich pomocników w historii. Wyprzedzał swoje czasy, był świetnym biegaczem w czasach, gdy większość pomocników po prostu podawać piłkę. Zawsze miał talent do wykonywania magicznych podań, które zwodziły przeciwników.

Grał w słynnych seriach 1970 i 1976 przeciwko drużynie Springboks oraz w seriach 71 i 77 przeciwko brytyjskim i irlandzkim Lions. W 1977 roku odbył swoje ostatnie mecze testowe przeciwko Lions w Wellington i Christchurch.

Super Sid otrzymał tytuł MBE za zasługi dla rugby podczas rozdania nagród noworocznych w 1977 roku.

Go i jego żona Colleen mieli pięcioro dzieci. Synowie Milton i Jared będą nadal grać w Northland. Słynna nazwa Going do dziś wymyka się zespołom z Northland.

READ  Nowa Zelandia dostaje kilka ofiar śmiertelnych za możliwą kampanię