Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piłka nożna: Kurs Pucharu Świata All White został rozstrzygnięty, gdy FIFA ogłasza losowanie kwalifikacyjne

Sporty

Chris Wood bez wątpienia odegra dużą rolę w play-offach All Whites. Zdjęcie/Fotosport

Droga All Whites do Mistrzostw Świata FIFA 2022 przejdzie przez Amerykę Północną po tym, jak FIFA ogłosiła w sobotę losowanie eliminacji.

Na początku tego miesiąca FIFA ogłosiła, że ​​eliminacje odbędą się na jednym nodze na neutralnym stadionie, kończąc długą tradycję rozgrywek u siebie i na wyjeździe, które przyniosły niezapomniane wydarzenia w Nowej Zelandii i przyniosły NZF zyski, a wszystko zostało wyprzedane. Mecz z Bahrajnem (2009), Meksykiem (2013) i Peru (2017).

Ruch FIFA został uprzedzony przez przeciążenie meczów spowodowane pandemią Covid-19, a także niepewność związaną z podróżami międzynarodowymi.

Poranne losowanie oznacza, że ​​najlepsza drużyna Oceanii po regularnych eliminacjach do Mistrzostw Świata zagra z czwartą najlepszą drużyną Ameryki Północnej.

W tej grupie drużyn znajdują się m.in. Stany Zjednoczone, Meksyk, Kanada, Kostaryka i Honduras – obecnie Kostaryka zajmuje czwarte miejsce na tej liście.

Biali przegrali w dwumeczu 9:3 z Meksykiem w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2013. Zdjęcie / PhotoSport
Biali przegrali w dwumeczu 9:3 z Meksykiem w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2013. Zdjęcie / PhotoSport

Aby spojrzeć na ich rankingi z odpowiedniej perspektywy, biała drużyna zajmuje obecnie 110. miejsce na świecie, podczas gdy Kostaryka zajmuje 49. miejsce.

Mecz pomiędzy Ameryką Północną a Oceanią ma się odbyć w Katarze 14 czerwca 2022 roku.

Kwalifikacje do Oceanii odbędą się również w marcu w Katarze, dając zespołowi szansę przygotowania się na trudne warunki panujące na Bliskim Wschodzie.

Koordynacja tych meczów ma się zakończyć w poniedziałek, a we wtorek rano w siedzibie FIFA w Zurychu odbędzie się losowanie.

Biała drużyna będzie rywalizować z kwalifikacjami z Oceanii jako faworytami, tak jak robili to przy każdej z trzech okazji, odkąd Australia opuściła region i udała się do Azji w 2006 roku.

Andrew Bragnell, dyrektor naczelny Football New Zealand, mówi, że pewna pewność co do nadchodzącego harmonogramu jest ogromną ulgą dla organizacji.

READ  Sport: Rosja spotkała się ze sprzeciwem ze strony świata sportu w związku z inwazją na Ukrainę

„Jeśli zakwalifikujemy się ze Strefy OFC, wspaniale jest w końcu wiedzieć, z jaką konfederacją mamy do czynienia.

– Podzielamy rozczarowanie kibiców, ponieważ zmiana struktury rozgrywek oznacza, że ​​nie będziemy grać u siebie, ale teraz możemy zacząć planować osiągnięcie naszego ostatecznego celu, jakim jest zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata FIFA w Katarze w przyszłym roku.

Tymczasem trener All Whites Danny Hay powiedział, że drużyna jest na dobrej drodze do trudnego wyzwania na tym spornym miejscu.

„Niezależnie od tego, jaki zespół otrzymamy z CONCACAF, wiemy, że będą tak silni, jak muszą być na tym poziomie.

„Nadal musimy pracować, aby zakwalifikować się do Intercontinental Playoffs, ale jak pokazaliśmy w naszych poprzednich dwóch międzynarodowych turniejach, robimy postępy na boisku i poza nim.

„Naszym zadaniem jest teraz kontynuowanie budowania na tym, co osiągnęliśmy w tym roku i nadanie tego tempa w 2022 roku, gdy czekamy na zakwalifikowanie się do Kataru”.

W innym miejscu losowania rozgrywają się między Włochami, mistrzami Europy Portugalią i Cristiano Ronaldo, co oznacza, że ​​przynajmniej jeden z nich opuści przyszłoroczny turniej w Katarze.

Włochy zmierzą się u siebie z Macedonią Północną w meczu półfinałowym w marcu przyszłego roku, a zwycięzca na wyjeździe zmierzy się z Portugalią lub Turcją o miejsce w Pucharze Świata.

Włochy nie zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata 2018 – przegrywając w kwalifikacjach ze Szwecją – i teraz prawdopodobnie pokonają Ronaldo i Portugalię, aby uniknąć przeoczenia turnieju po raz drugi z rzędu. Portugalia zawsze się kwalifikowała w karierze Ronaldo. Po raz pierwszy zagrał na mundialu w 2006 roku.

Również w losowaniu 12 drużyn Szkocja zmierzy się u siebie z Ukrainą, zwycięzcą Walii czy Austrii grającym w finale swojej grupy.

Rosja będzie gościć Polskę, aby w finale drabinek wywalczyć sobie prawo do zmierzenia się ze Szwecją lub Czechami. Rosja lub Polska będą gospodarzami finału.

READ  X Games Aspen: podwójny złoty medalista Kiwi Zoi Sadowski-Synnott wygrywa Best In Snow

Sześć meczów półfinałowych w meczu rewanżowym i eliminacyjnym odbędzie się 24 marca. Trzy finały odbędą się pięć dni później.

Trzej zwycięzcy uzupełnią wejście 13 krajów europejskich do 32-drużynowego składu w Katarze.

FIFA zorganizuje losowanie turnieju 1 kwietnia w Doha.

W rundach pucharowych 10 drużyn, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach kwalifikacyjnych, wraz z dwoma zespołami – Austrią i Czechami – wygrały w zeszłym roku grupy Ligi Narodów.

– z AP