Erling Haaland strzelił rekordowego gola w łatwym zwycięstwie Manchesteru City nad Bournemouth

Erling Haaland strzelił gola nr 27 w Premier League, pomagając Manchesterowi City pokonać Bournemouth 4-1 i pozostać na ramieniu Arsenalu w wyścigu o tytuł w sobotę (czasu nowozelandzkiego).

Żaden zawodnik City nie strzelił tylu bramek w Premier League. 26. Sergio Agüero w sezonie 2014-15 był najlepszym klubem.

Julian Alvarez i Phil Foden dołożyli więcej bramek dla City, a bramka samobójcza Chrisa Mephama dopełniła gola gości po łatwej nocy dla południowego wybrzeża.

To sześć meczów bez czystego konta dla drużyny Pepa Guardioli po bramce Jeffersona Lermy w 83. minucie.

City pozostało dwa punkty za Arsenalem, który wcześniej pokonał Leicester 1: 0 w sobotę, ale rozegrał jeszcze jeden mecz.

Haaland pobił rekord City w jednym sezonie w lidze, mimo że mieli jeszcze 13 występów do rozegrania.

Erling Haaland pobił rekord strzelecki Manchesteru City w Premier League zdobywając 27. gola.

Clive’a Rose’a / Getty Images

Arsenal utrzymał pozycję lidera Premier League, pokonując Leicester 1:0 dzięki bramce Gabriela Martinelliego na początku drugiej połowy.

Leandro Trossard, który wykluczył zdobycie gola w pierwszej połowie, podał do Martinellego i wciął brazylijskiego skrzydłowego z lewej strony, by w 46. minucie trafić nisko w dalszy słupek.

Potwierdziło to, że Arsenal zakończy dzień, w którym zaczęli – na pierwszym miejscu – z drugim w tabeli Manchesterem City, tracąc pięć punktów przeciwko Bournemouth później w sobotę.

Arsenal dobrze wyzdrowiał po trzech meczach, gdy zespół zdobył jeden punkt, aby podać w wątpliwość tytułowy rodowód. W zeszłym tygodniu Arsenal dwukrotnie wychodził z tyłu, pokonując Aston Villę 4:2 i ponownie wygrywając w Midlands.

READ  Posolo Tuilagi jest skazany na to, by stać się wirusową sensacją w wieku poniżej 20 lat
Bukayo Saka z Arsenalu odpowiedział po tym, jak Gabriel Martinelli z Arsenalu strzelił jedynego gola przeciwko Leicester.

Marka Atkinsa/Getty Images

Arsenal nie miał problemów na King Power Stadium, pomimo braku pomocnika Thomasa Parteya, chociaż reprezentantowi Ghany udało się sprowadzić go z ławki w ostatnich kilku minutach po kontuzji mięśni.

Trossard, który zaczął z przodu zamiast Eddiego Nketiaha, myślał, że dał Arsenalowi prowadzenie w 26. minucie, kiedy podkręcił strzał w górny róg z krawędzi pola po słabym uderzeniu bramkarza Leicester, Danny’ego Warda. Cel został jednak wykluczony. Powtórki pokazały, że obrońca Arsenalu Ben White trzymał prawą rękę Warda w momencie uderzenia.

Gol Bukayo Saki w drugiej połowie również nie został uznany, a Martinelli wykluczył spalonego.

Liverpool awansował na siódme miejsce po bezbramkowym remisie z Crystal Palace na Selhurst Park.

Danny Ings z West Ham United strzelił jedną ze swoich bramek przeciwko Nottingham Forest.

Steve’a Bardensa/Getty Images

Danny Ings strzelił dwa gole w swoim debiucie w West Hamie, kiedy drużyna wydostała się ze strefy spadkowej Premier League po wygranej 4:0 z Nottingham Forest w sobotę.

Ings, który przeszedł z Aston Villi w zeszłym miesiącu, strzelił dwa gole w ciągu trzech minut w drugiej połowie, podnosząc swój nowy zespół z pierwszej trójki i poprawiając ogólny nastrój na londyńskim stadionie.

Declan Rice strzelił trzeciego gola, a rezerwowy Michail Antonio przypieczętował bardzo potrzebne zwycięstwo trenera Davida Moyesa.

Wszystkie bramki padły w ciągu ostatnich 20 minut po pierwszych 70 bramkach między dwoma zespołami.

Ollie Watkins i Emi Buendia zdobyli bramki dla Aston Villi w meczu z Evertonem.

Lewis Storey / Getty Images

Olly Watkins strzelił gola w piątym meczu z rzędu, kiedy Aston Villa pokonała Everton 2:0, kończąc rekord 100% home runów Seana Dyche’a i wysyłając jego zespół z powrotem do strefy spadkowej.

READ  Marco Rudan przed meczem krzyczy do fanów Wellington Phoenix piwo warte 878 dolarów

Rzut karny Watkinsa w 63. minucie uczynił go pierwszym graczem Villi, który strzelił gola w pięciu kolejnych meczach Premier League od czasu Bull Ride Out w styczniu 1985 roku.

Zastępca Emi Buendia zapewnił sobie osiem minut przed czasem, aby przerwać serię trzech porażek z rzędu.

Piłkarze Leeds świętują gola Juniora Firpo (drugi z prawej).

George’a Wooda / Getty Images

Junior Firpo strzelił jedynego gola, gdy nowy menedżer Javi Gracia rozpoczął swoje rządy w Leeds w wielkim stylu, wygrywając z innym walczącym Southampton.

Pierwsze zwycięstwo klubu z Elland Road od 26 grudnia umożliwiło zespołowi wyjście z pierwszej trójki i pozostawienie Southampton na ostatnim miejscu.

Okazje do zdobycia bramki były nieliczne, dopóki Firpo nie dokonał przełomu w 77. minucie, kiedy strzelił nisko pod bramkarzem Southampton, Gavinem Bazuno, zdobywając swojego pierwszego gola w lidze.

Pomocnicy Leeds, Tyler Adams, Weston McKinney i Brenden Aronson, stali się pierwszym amerykańskim trio, które wystartowało razem w drużynie ligowej od czasu bramkarza Fulham Caseya Keelera, pomocnika Clinta Dempseya i napastnika Briana McBride’a dla Portsmouth w maju 2008 roku.

Byli pierwszymi graczami z pola, którzy to zrobili od czasu Dempseya, McBride’a i obrońcy Carlosa Bocanegry dla Fulham na Middlesbrough w maju 2007 roku.