Matato wymieniał ciosy z The Blues, zanim wąsko odniósł pierwsze zwycięstwo Obekiego w Super Rugby

Na stadionie Forsyth-Barr, Dunedin: Matato 33 (Kendra Reynolds 6 min, Alana Bremner 18 min, Martha Mattaiele 27 min, Dee Heaney 32 min, Lucy Jenkins 44 min próby; Renee Holmes 4 con) Blues 31 (Grace Gago 31 min, Jaymie Kolose 39 min, 51 min, Kateylyn Vaha’akolo 64 min, Sophie Fisher 80 min próba; Ruahei Demant 3 con). HT: 26-14

żółta karta: Alana Bremner 49 min

Matato i The Blues wymienili ciosy w sobotę po południu w Forsyth-Barr, ale to South Islanders ledwo odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w Super Rugby w Obeque.

Prowadzony po boisku przez pierwszą piątkę Rosie Kelly, Matato strzelił cztery próby w pierwszej połowie na drodze do zwycięstwa 33-31, ostatecznie wchodząc na szachownicę po trzech porażkach w inauguracyjnym sezonie w 2022 roku.

Ruahei Demant posłał wyrównaną konwersję szeroko lewym skrzydłem po tym, jak Sophie Fisher strzeliła po przemycie, dzięki czemu The Blues odrobili dwa punkty, gdy gra zakończyła się w szaleńczym stylu.

Rosie Kelly miała solidny występ w pierwszej piątce Matato, kiedy pokonali The Blues.

Joe Allison/Getty Images

Kendra Reynolds wyprowadziła Matato już po sześciu minutach, kiedy The Blues nie byli w stanie odzyskać pierwszego sprytnego kopnięcia Kelly’ego w plecy.

* Luca Connor zdobywa hat-tricka jako potęga Chiefs Manawa w ogromnym zwycięstwie nad Hurricane Boa.
* Super Rugby Aupiki: Punkty do dyskusji w pierwszej rundzie, gdy Chiefs Manawa rozpoczynają obronę tytułu bez siedmiu gwiazdek
* Siostry Black Ferns, Alana i Chelsea Bremner, będą rywalkami w Super Rugby Aupiki
* Szefowie rugby przyznają, że rozwój Super Rugby Aupiki „zajmie trochę czasu” pomimo sukcesu Black Ferns

Kapitan Alana Bremner następnie podwoiła prowadzenie po 18 minutach, usuwając dwóch napastników, kiedy ukończyła samodzielny bieg z 22 metrów.

READ  Różnica punktów może być kluczowa dla Warriors w ich misji do finałów piłki nożnej

Wynik wynosił 19-0, kiedy Kelly trafił lewym skrzydłowym Marthą Mataele celnym kopnięciem, ujawniając tendencję obrońców Bluesa do rzucania się i pozostawiania miejsca na krawędzi.

Goście po raz pierwszy zareagowali w pół godziny później, kiedy kapitan Demant był blisko, powodując upadek prostytutki Grace Gago, ale Matato odpowiedział natychmiast przez bocznego obrońcę De Heniego.

Jaymie Kolose zdobyła pierwszą ze swoich dwóch prób tuż przed przerwą, ratując Mataele po strzale z lewej strony przez Kiritapu Demanta.

Drugi przyszedł 11 minut po rozpoczęciu drugiej połowy, zaraz po tym, jak Bremner został wysłany do pudła grzechów za wejście z boku.

Ben Matato strzelił swojego piątego gola dzięki skrzydłowej Lucy Jenkins, co oznaczało, że mieli ochronę, żadnych więcej obrażeń, gdy ich kapitan był nieobecny, a The Blues mieli dodatkowego gracza.

Szkoda została wyrządzona w 17. minucie zegara, kiedy zatrzymał reprezentantkę Kiwi Ferns, Katelyn Vahakolo, i przebiegł 25 metrów, aby zdobyć bramkę, zmniejszając stratę do zaledwie siedmiu punktów, ponieważ Ruahi Deman nie wykorzystał konwersji.

The Blues spędzili ostatnie pięć minut w ataku, a kiedy próbowali to zrobić, ich kapitan nie był w stanie dodać potrzebnych im dodatkowych punktów, tracąc jej drugie kopnięcie z rzędu.

Koleżanka Demanta z Black Ferns, Renee Holmes, dokonała czterech z jej pięciu konwersji, a dwa dodatkowe punkty zrobiły różnicę.

Wielka chwila

Demant miała szansę wyrównać wyniki zaraz po śmierci, ale posłała jej kopnięcie z prostego dośrodkowania z prawej na lewą stronę.

Ocena meczu

7/10: Po początkowo jednostronnym starciu między Chiefs Manawa i Hurricanes Poua, była to ekscytująca historia, która została rozstrzygnięta dopiero w ostatnim kopnięciu meczu, chociaż niektóre stałe fragmenty pozostawiały wiele do życzenia.

najlepszy gracz

Kopanie Rosie Kelly było kluczową cechą, ponieważ Matato zbudowała swoją wczesną przewagę i miała ogólnie solidny występ dla zwycięskiej drużyny.

READ  Trent Boult został po raz pierwszy nazwany BBL po tym, jak został zwolniony z kontraktu w NZ Cricket

Wielkie zdjęcie

Z pierwszym zwycięstwem na swoim koncie, Matato będzie gotowy do gry w przyszłym tygodniu, kiedy będzie gościł przegranego w pierwszej rundzie Hurricane Boa w Christchurch, podczas gdy The Blues udają się do Auckland, aby gościć Chiefs Manawę, którzy wyglądali złowieszczo w swoim wielkim zwycięstwie w Leven.