Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Met Gala: Katy Perry twierdzi, że mama oszukała fałszywym zdjęciem

Met Gala: Katy Perry twierdzi, że mama oszukała fałszywym zdjęciem

Skomentuj zdjęcie, Katy Perry udostępniła na Instagramie fałszywe zdjęcie z podpisem: „Nie mogłam dostać się do MET”.

Wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia Katy Perry i Rihanny na gali Met stały się popularne w mediach społecznościowych.

Żadna z wokalistek nie była obecna na wydarzeniu, ale nie zapobiegło to rozpowszechnianiu się ich fałszywych zdjęć w serwisie X, dawniej Twitterze.

Perry udostępniła na Instagramie dwa fałszywe zdjęcia z podpisem: „Nie mogłem dostać się do MET, musiałem pracować”.

Jedno zdjęcie piosenkarki w różowej sukience obszytej mchem wyświetlono w serwisie X ponad 13 milionów razy.

Zdjęcie zostało po raz pierwszy opublikowane na początku wydarzenia na czerwonym dywanie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, z podpisem: „Katy Perry. To jest to”.

Fani odpowiedzieli na post Perry’ego na Instagramie, przyznając, że dali się zwieść zdjęciu.

„Właściwie opublikowałem to ponownie, myśląc, że to prawda” – powiedział jeden z fanów, a inny napisał: „Czekaj, to była wygenerowana sztuczna inteligencja?! Zostałem oszukany”.

Piosenkarka Fireworks udostępniła także zrzut ekranu rozmowy z mamą, która również dała się zwieść zdjęciu.

„Mamo, sztuczna inteligencja też cię dopadła, bądź ostrożna!” Perry powiedział w wiadomości.

Skomentuj zdjęcie, W mediach społecznościowych krążą dwa zdjęcia Katy Perry wygenerowane przez sztuczną inteligencję

Kolejne zdjęcie AI, na którym piosenkarka, tym razem ubrana w złoty gorset z dużą tarczą na czerwonym dywanie, również zyskało popularność, osiągając ponad 5 milionów wyświetleń.

Sukienka wpisuje się w motyw przewodni roku 2024, Ogród czasu, krótką historię o hrabim i hrabinie, którzy zbierają kwiaty odzwierciedlające czas.

analiza

Mariana Spring, reporterka dezinformacji i mediów społecznościowych

Sygnały ostrzegawcze nadal tam są. Fotografowi brakuje połowy głowy, palce drugiej są zamazane, a sam dywanik pochodzi z 2018 r. Ale i tak wygląda na ulepszenie w porównaniu z niektórymi innymi zdjęciami wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję, które stały się wirusowe.

A wszystko to może stać się bardziej niebezpieczne.

Taktyki te będą obowiązywać w naszych kanałach mediów społecznościowych w nadchodzących miesiącach – przypominamy zatem, aby wystawić na próbę nasze szpiegostwo w mediach społecznościowych.

Wygenerowany przez sztuczną inteligencję wizerunek Rihanny miał także miliony wyświetleń w mediach społecznościowych. Zdjęcie przedstawia ją na czerwonym dywanie w haftowanej sukni ze zwierzętami i ptakami oraz ogromnym pierścionkiem na ramieniu.

Skomentuj zdjęcie, Rihanny nie było w tym roku na Gali Met

Według ludzi36-latek nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu ze względu na zarażenie się grypą.

Na początku wieczoru rozeszły się fałszywe zdjęcia Duy Lipy, na których widać ją w gorsetowej sukience z odkrytymi ramionami, frędzlami i kokardką. Pokazałem ją w innym miejscu niż dywan.

Kilka godzin później 28-letnia brytyjsko-albańska piosenkarka pojawiła się na imprezie w zupełnie innym stroju – całkowicie czarnej, zdobionej sukience z olśniewającymi łańcuszkami na brzuchu, siateczkowych rękawiczkach w kropki i ogromnym czarnym boa z piór na nogach. szczyt. Jej ramię.

Coroczne wydarzenie charytatywne przyciąga gwiazdy i wpływowych osobistości ze świata mody, a w tym roku Zendaya, Jennifer Lopez, Chris Hemsworth i Bad Bunny dołączają do Anny Wintour z Vogue’a jako gospodarze.

Podczas wydarzenia zbierane są pieniądze dla Metropolitan Museum of Art, a według plotek bilety kosztują ponad 70 000 dolarów (56 000 funtów).