Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje Disneya spadają pomimo pierwszych zysków w jego podstawowej działalności związanej ze streamingiem

Akcje Disneya spadają pomimo pierwszych zysków w jego podstawowej działalności związanej ze streamingiem

Otwórz bezpłatnie Editor’s Digest

Akcje Disneya spadły o ponad 9 procent podczas porannych notowań we wtorek, mimo że spółka odnotowała pierwszy zysk w swojej podstawowej działalności związanej z transmisją strumieniową od czasu, gdy pięć lat temu wdała się w bitwę z Netfliksem.

Jednostka streamingowa Disney+ i Hulu odnotowała zysk operacyjny w wysokości 47 mln dolarów w kwartale zakończonym pod koniec marca, w porównaniu ze stratą w wysokości 587 mln dolarów rok wcześniej.

Disney osiągnął ten wyczyn kilka miesięcy wcześniej, niż oczekiwano, dzięki cięciom kosztów i popularności programów Hulu, w tym Szogun I Niedźwiedź.

Całkowita działalność grupy w zakresie transmisji strumieniowej skierowanej bezpośrednio do konsumentów, obejmująca usługę sportową ESPN+, zmniejszyła w tym kwartale stratę operacyjną do 18 mln dolarów.

Branża streamingowa straciła od czasu swojej premiery ponad 11 miliardów dolarów, ale Disney obniżył koszty i podniósł ceny, agresywnie dążąc do osiągnięcia rentowności.

„Wczesne przekroczenie progu rentowności to coś, z czego możemy się cieszyć” – powiedział Financial Times Hugh Johnston, dyrektor finansowy Disneya.

„Bardzo rzadko w przypadku transmisji strumieniowej słyszy się słowo „zyskowne”, ale Disneyowi w pewnym sensie udało się to osiągnąć” – powiedział Mike Proulx, analityk Forrester. To duży punkt zwrotny dla Disneya i ogólnie dla rynku streamingu.

Spółka podała, że ​​Disney+ straci pieniądze w bieżącym kwartale z powodu Disney+ Hotstar w Indiach, chociaż oczekuje się, że działalność w zakresie pakietowego przesyłania strumieniowego będzie rentowna w czwartym kwartale, ponieważ oczekuje dalszej poprawy rentowności przesyłania strumieniowego w przyszłym roku.

Wiadomość o transmisji strumieniowej pojawiła się po tym, jak Disney zaobserwował stratę netto w wysokości 20 milionów dolarów – głównie z powodu utraty wartości firmy – przy przychodach w wysokości 22,1 miliarda dolarów w kwartale zakończonym pod koniec marca. Dla porównania, dochód netto w wysokości 1,3 miliarda dolarów przy przychodach w wysokości 21,8 miliarda dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

READ  Stowarzyszenie Qatari Businessmen Association organizuje ponad 40 spotkań dla firm z Kataru i Polski

Pomijając te spadki, skorygowany zysk Disneya wynoszący 1,21 dolara na akcję wzrósł o 30 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym i przekroczył oczekiwane przez Wall Street 1,10 dolara. Spółka podniosła także skorygowaną docelową prognozę zysków na cały rok.

Dobre wyniki to w dużej mierze zasługa działu doświadczeń firmy, w którym parki tematyczne poza Stanami Zjednoczonymi, w tym Disney w Szanghaju, osiągnęły dobre wyniki, powiedział dyrektor generalny Bob Iger. „Napędzamy rozwój naszych doświadczeń handlowych poprzez szereg krótko- i długoterminowych inwestycji strategicznych” – powiedział.

Raport o zarobkach był pierwszym od czasu, gdy Iger odparł wyzwanie dotyczące pełnomocnictwa złożone przez Nelsona Peltza z Trian Partners, który ubiegał się o dwa miejsca w zarządzie. Iger stwierdził, że najnowsze wyniki stanowią dowód na to, że „inicjatywy w zakresie transformacji i wzrostu, które wprowadziliśmy w zeszłym roku, w dalszym ciągu przynoszą pozytywne rezultaty”.

Plan Igera dotyczący rewitalizacji studiów filmowych firmy zostanie przetestowany w nadchodzących premierach, m.in Królestwo Planety Małp W tym miesiącu Pixar Na lewą stronę 2 W czerwcu i Marvel’s Wolverine z Deadpoola W lipcu.

Podczas rozmowy z analitykami Iger powiedział, że „ciężko pracuje”, aby przywrócić twórczość Disneya po serii rozczarowań kasowych.

„Ciężko współpracowałem ze studiem, aby ograniczyć produkcję i skupić się bardziej na jakości. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Marvela” – powiedział. „Będziemy kręcić około dwóch seriali telewizyjnych rocznie, zamiast czterech, a także skrócić czas trwania filmu produkcję z czterech rocznie do dwóch, czyli maksimum [would be] trzy.”

Wideo: Disney: Powrót Igera, „króla Hollywood” | Film F.T