Belgia i Niemcy błyszczą w Krefeld, a Polska w Swansea: Europejska Federacja Hokeja

W drugim dniu mistrzostw dziewcząt EuroHockey do lat 18 Belgia kontynuowała zwycięski start, podczas gdy Niemcy rozpoczęły kampanię z sukcesem. W Swansea Maria Drozda z Polski zainspirowała dzień pierwszy.

Poniżej krótki przegląd wydarzeń dnia.

Mistrzostwa U-18 dziewcząt w urohokeju (Krefeld, Niemcy)

grupa A

Belgia 5 Irlandia 1

Belgia utrzymała swój doskonały wynik, pokonując Irlandię 5:1. Rebecca Carthy dała raczkującej Zielonej Armii prowadzenie w oszałamiającym stylu, uderzając z woleja wysoko w górze.

Mian Balfilette szybko wyrównała po rzucie rożnym, a następnie Helen Delva wysunęła swoją drużynę na prowadzenie, gdy dostała miejsce na prawej linii bazowej. Louise van Heck dodała kolejną zbiórkę z rzutu rożnego, a piękne odbicie Lisle’a Denve dało wynik 4-1. Louise DeWitt zakończyła zwycięstwo wspaniałym golem dla zespołu.

Belgia prowadzi w grupie z sześcioma punktami, podczas gdy Irlandia nie zdobyła jeszcze bramki.

Niemcy 4 Szkocja 0

Trzy gole w ciągu pięciu minut pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej kwarty dały Niemcom zwycięstwo w starciu ze Szkocją.

Gol Leny Keeler w 14. minucie, elegancki akcent po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i kolejny w 17. minucie to prowadzenie. Potem potężna akcja Julii Boehringer dała wynik 3:0 już po 19 minutach.

I tak było do 11 minut, kiedy Fredrik Seifert strzelił gola z rzutu rożnego i przypieczętował wygodne zwycięstwo 4:0.

W poniedziałek zostanie rozegrany jeden mecz z Niemcami w akcji przeciwko Francji. W innym przypadku grupa B zajmuje centralne miejsce, a Holandia zmierzy się z Anglią, a Hiszpania z Austrią.

EuroHockey U18 Girls II-B Championship (Swansea, Walia)

Polska miała złoty start dla tej trzyosobowej grupy, pokonując Walię pierwszego dnia w Swansea, z Marią Drozdą w roli gwiazd.

Wysoki napastnik przełamał impas w 15. minucie, a następnie podwoił prowadzenie w trzeciej kwarcie. Wysiłek Hanny i Shanny na dwie minuty przed końcem zakończył zwycięstwo. W drugim dniu Polska zmierzy się z Turcją.

READ  Polska i Szwecja odmawiają zmierzenia się z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata po inwazji na Ukrainę