Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nastolatki z Florydy lecą do Polski — General Aviation News

Nastolatki z Florydy lecą do Polski — General Aviation News

To pierwszy raz, kiedy amerykańska drużyna bierze udział w Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów FAI.

Po kilku letnich wyjazdach do EAA AirVenture Oshkosh w Wisconsin zostali członkami Klub Lotniczy Lakeland Skupili się na dalszym celu – Ostrowie w Polsce.

Teen Flying Club, część Centrum Doskonałości Lotnictwa i Kosmonautyki W kampusie SUN 'n FUN na międzynarodowym lotnisku Lakeland Linder (Wszystkie) na Florydzie, przygotowując się do zapisania się do historii jako pierwsza amerykańska drużyna szkoły średniej, która kiedykolwiek wzięła udział w Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów FAI.

Podczas zawodów, zaplanowanych na 13-27 lipca 2024 r., nastolatki z Florydy zmierzą się z innymi pilotami szybowcowymi z różnych krajów, m.in. Francji, Austrii, Belgii, Włoch, Czech i innych.

Mając na celu zebranie 20 000 dolarów w formie darowizn, nastolatki skorzystały z okazji w 2024 r. Kosmiczny pokaz lotniczy SUN 'n FUN Zorganizować zbiórkę pieniędzy, która obejmowała loterię.

Według Mike’a „Mr. Z” Zidziunas, dyrektor Lakeland Flying Club.

Dodał, że zespół wypożyczy szybowce na potrzeby zawodów, ponieważ wysyłka szybowców za granicę jest kosztowna i stanowi wyzwanie logistyczne.

W wycieczce wezmą udział dorośli Zidziunas i Eric Tellmann oraz studenci Steven Tellmann, Qwest Hipps, Kenny Turbeville, Matthew Turbeville i Dallas Hurd. Steven Tillman jest liderem zespołu i pilotem. Hibbs jest współkapitanem i będzie służył w ekipie naziemnej/ratowniczej wraz z Kennym Turbevillem, Matthew Turbevillem i Dallasem Hurdem. Eric Tillman jest trenerem Glider, zawodnikiem futbolu amerykańskiego i ojcem Stevena Tillmana.

W skład zespołu Lakeland Aero Club Soaring wchodzą Qwest Hipps, Steven Tillman, Kenny Turbeville, Matthew Turbeville i Dallas Heard. (Zdjęcie dzięki uprzejmości Lakeland Aero Club)

Hibbs, 16-letni nowy członek klubu, rozpoczął swoją podróż w lotnictwie wiele lat temu, kiedy udał się z ojcem do Melbourne w Australii podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej.

„Podczas lotu spotykam pilota i zaglądam do kokpitu” – wspomina. „Powiedziałem, że to jest to, co chcę robić. Od tamtej pory nigdy o tym nie myślałem”.

Nikt inny w jego rodzinie nie zajmuje się lataniem. Jeden z przyjaciół jego ojca uczęszczał do Central Florida Space Academy – szkoły średniej KLAL – i pomógł Hibbsowi przenieść się do szkoły. Natychmiast dołącz do Aeroklubu Lakeland.

READ  Alyssa Mason z Hebronu bije dwa rekordy z Poland Track

„Eric Tillman spotkał się ze mną pierwszego dnia, kiedy tu byłem, kiedy pracowałem nad jednym z samolotów i polerowałem skrzydło, a następnego dnia Mike wezwał mnie do swojego biura” – wspomina. „Myślałem, że mam kłopoty, ale Mike faktycznie załatwił mi stypendium szybowcowe. Nawet nie wiedziałem, co to jest szybownictwo. Oczywiście się zgodziłem, więc dlaczego nie miałbym chcieć stypendium w następny weekend? mnie do Tampa Bay Soaring Society na lotnisku Zephyrhills (KZPH) i odbyłem swój pierwszy lot z Erikiem na szybowcu. Od tamtej pory po prostu to uwielbiam. Od razu zacząłem treningi. Podróżowałem sam w moje 16. urodziny i odbyłem tę podróż w styczniu 2024 r.

Zaledwie dwa tygodnie przed SUN 'n FUN 2024 zdobył srebrną odznakę wymagającą wystrzelenia szybowca na wysokość 2000 stóp i pozostania w powietrzu przez pięć godzin.

„Dotarłem na wysokość około 400 metrów (wzniesienie wynosi 1200 metrów) i już miałem to zakończyć, zejść na dół, wylądować i spróbować ponownie, ale udało mi się osiągnąć plus sześć. Całkiem nieźle udało mi się dotrzeć na górę do około 4000 stóp i był to mój najwyższy czas w ciągu dnia. Potem już nigdy nie udało mi się zejść poniżej 4000 stóp. Kilka razy dotarłem do podstawy chmur, więc cały czas pozostawałem w podstawie chmur.

Dodał: „Miałem przy sobie telefon, ale padł”. „I nie mogli mnie namierzyć. Mam Oudie, ale go nie zakładaliśmy. Myśleli, że gdzieś przyjechałem, mój telefon padł i nie mogli mnie znaleźć. Skończyło się na tym, że zadzwonili do moich rodziców. rodzice trochę się przestraszyli, kiedy wylądowałem, mój trener był na mnie trochę zły, ale jednocześnie był szczęśliwy.

Oudie to komputer pokładowy wielkości telefonu komórkowego, przeznaczony dla pilotów szybowcowych.

READ  Jesse Eisenberg reżyseruje, pisze i występuje w filmie o dwóch kuzynach po historii Zagłady babci w Polsce

W czerwcu Steven Tillman i Hibbs wezmą udział w regionalnych zawodach kiteboardingu w Cordele w stanie Georgia. Będą to pierwsze indywidualne zawody Hippsa.

Młody pilot poleca szybowce, bo to „tani sposób na naukę latania”.

„Helowanie na wysokość 2000 stóp kosztuje około 60 dolarów” – powiedział. „Możesz na tym spędzić około pięciu godzin, więc cały czas na paralotni wlicza się do twojego całkowitego czasu, jeśli pracujesz nad swoim poziomem ATP, to wszystko wlicza się do 1500 godzin. Możesz też latać na szybowcu w wieku 14 lat możesz odbyć lot pilotażowy w wieku 16 lat. Jeśli więc ktoś jest młodszy i chce zostać pilotem, ale nie może jeszcze rozpocząć nauki na samolotach z napędem, powiedziałbym, że najlepszym rozwiązaniem będzie zainteresowanie się szybownictwem. je na zawsze.”

Członkowie Aeroklubu Lakeland sprzedają kubki, naszywki i babeczki, aby zebrać pieniądze na wyjazd do Polski. (Zdjęcie: Johnny M. Fisher)

Podczas gdy członkowie zespołu nowicjuszy Lakeland Aero Club przygotowywali się do podróży do Polski, pobrali na swoje telefony obcojęzyczną aplikację Duolingo, aby przed wyjazdem nauczyć się podstaw języka polskiego.

Meligo Latania. (Ciesz się lataniem!)

po więcej informacji: LakelandAeroClub.org