Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zanurz się w aktywności Bitcoin Whale: 15 000 Bitcoinów przechwyconych w 2 dni

Zanurz się w aktywności Bitcoin Whale: 15 000 Bitcoinów przechwyconych w 2 dni

  • Grupa wielorybów Bitcoin nadal napełniała swoje torby.
  • Stało się tak pomimo niedawnej akcji cenowej monety.

Bitcoina [BTC] Wieloryby nasiliły akumulację pomimo niedawnego spadku wartości monety poniżej 62 000 dolarów.

Według dostawcy danych w ramach łańcucha, firmy Santiment, wieloryby BTC posiadające od 1000 do 10 000 monet zgromadziły w okresie od 7 do 8 maja 15 121 BTC o wartości 930 milionów dolarów.

To spowodowało, że całkowite rezerwy Bitcoinów grupy osiągnęły najwyższy poziom od 14 dni.

W momencie pisania tego tekstu ta grupa inwestorów Bitcoin posiadała 38% krążącej podaży tej waluty wynoszącej 20 milionów Bitcoinów.

BTC ma do czynienia z niedźwiedziami

W momencie publikacji Bitcoin był notowany na poziomie 61 621 dolarów. Moneta niedawno przekroczyła 20-dniową prostą średnią kroczącą (SMA), narażając ją na ryzyko dalszego spadku w perspektywie krótkoterminowej.

Kiedy cena składnika aktywów spadnie poniżej 20-dniowej prostej średniej kroczącej, oznacza to, że krótkoterminowy trend tego składnika jest spadkowy.

Uczestnicy rynku często postrzegają to jako oznakę, że sprzedający sprawują kontrolę i że cena danego aktywa prawdopodobnie będzie nadal spadać.

Odczyty akcji cenowej BTC na wykresie 1-dniowym pokazały, że 7 maja jego cena spadła poniżej 20-dniowej prostej średniej kroczącej i od tego czasu odnotowała 3% spadek wartości.

Co więcej, ogólnie rzecz biorąc, popyt na monetę spadł wśród uczestników rynku. Ocena kluczowych wskaźników dynamiki wykazała, że ​​w momencie publikacji znajdowały się one poniżej linii środkowej.

READ  Akcje firmy energetycznej Siemens spadają po pogorszeniu się problemów z turbinami wiatrowymi

Na przykład wskaźnik względnej siły waluty (RSI) wyniósł 44,12, podczas gdy wskaźnik przepływów pieniężnych (MFI) wyniósł 23,21. Przy tych wartościach wskaźniki wykazały znaczną presję spadkową na rynku.

Podobnie w chwili pisania tego tekstu przepływ pieniędzy Chaikin (CMF) wkrótce przekroczy linię zerową. Wskaźnik ten mierzy przepływ pieniędzy do i z rynku walutowego.

Wartość CMF poniżej zera oznacza słabość rynku, co oznacza zwiększony odpływ płynności.

Wykres 1-dniowy BTC

Źródło: BTC/USDT na TradingView

Jeśli niedźwiedzie wzmocnią swoją pozycję, mogą obniżyć cenę monety do linii wsparcia wzoru kanału spadkowego dla BTC.


Przeczytaj Bitcoina [BTC] Prognozy cen na lata 2024-25


Jeśli tak się stanie, wiodący aktyw kryptowalutowy przejdzie do rąk w obszarze cenowym wynoszącym 57 000 dolarów.

Jeśli jednak ta niedźwiedzia prognoza zostanie unieważniona, gdy zwyżkowa aktywność nabierze tempa, cena BTC może wzrosnąć w kierunku linii oporu wzoru i podjąć próbę przecięcia.