Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska i Szwecja odmawiają zmierzenia się z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata po inwazji na Ukrainę

Prezes PZPN Cesare Kuleza ogłaszać Wiadomość w sobotę.

„Koniec słów, czas na działanie! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę polska reprezentacja nie planuje rozgrywania play-offów z Rosją” – napisał na Twitterze.

– Prowadzimy rozmowy z federacją (szwedzką) i czeską, aby przedstawić wspólne oświadczenie FIFA – dodał.

Polska miała udać się do Moskwy, by zmierzyć się z Rosją w czwartek, 24 marca, podczas gdy Ukraina miała stawić się na spotkanie ze Szkocją tego samego dnia.

Zwycięzca meczu Polska-Rosja będzie gościł Szwecję lub Czechy 29 marca w finale drogi kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata.

Szwedzki Związek Piłki Nożnej poinformował w sobotę, że jego zarząd zdecydował, że męska drużyna „nie rozegra ewentualnego barażu z Rosją, niezależnie od tego, gdzie będzie rozgrywany mecz”.

W oświadczeniu dodano, że „Rada Federalna wzywa również FIFA do odwołania meczów play-off w marcu, w których weźmie udział Rosja”.

„Trudno nam uwierzyć, że FIFA nie spełni naszego zaproszenia” – powiedziała szwedzka federacja – „Rosja nie może dołączyć, dopóki to szaleństwo będzie trwało”.

Gwiazda Bayernu Monachium i polski napastnik Robert Lewandowski powtórzył odczucia Kulezy, mówiąc: „To dobra decyzja!

„Nie wyobrażam sobie rozgrywania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji, gdy na Ukrainie trwa agresja zbrojna” – napisał Lewandowski na Twitterze. „Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie stało”.

Inni członkowie polskiego zespołu opublikowali wspólne oświadczenia w swoich mediach społecznościowych – jedno po polsku, a drugie po angielsku – aprobują decyzję FA.

„My, zawodnicy reprezentacji Polski, wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zdecydowaliśmy, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy grać w barażach z Rosją”. Powiedziała.

Dodał: – To nie jest łatwa decyzja, ale są w życiu ważniejsze rzeczy niż piłka nożna. Myślimy o narodowości ukraińskiej i naszym przyjacielu z reprezentacji, Thomasie Kidziorze, który wciąż jest w Kijowie z rodziną.

READ  Frustracja dla trio City przez Polskę jako Hiszpanię

Oświadczenie podpisz hashtagami #SolidarnizUkraina (w solidarności z Ukrainą) i #NoWarPlease.

Kidziora to 27-letni obrońca, który grał dla Dynama Kijów.

Polski Związek Piłki Nożnej był Wydany W czwartkowym oświadczeniu powiedział, że uważa, iż kwalifikacje nie powinny odbywać się w Rosji.

„W oparciu o aktualny niepokojący rozwój konfliktu między Rosją a Ukrainą, w tym sytuację bezpieczeństwa, Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Szwecja (SvFF) i Czechy (FAČR) wyrażają swoje zdecydowane stanowisko, że mecze eliminacyjne kwalifikują się i powinny Mistrzostwa Świata FIFA 2022 w Katarze odbędą się 24 i 29 marca 2022 r. na terytorium Federacji Rosyjskiej.

„Sygnatariusze tego apelu nie rozważają wyjazdu do Rosji i grania tam w piłkę nożną. Obserwowana przez nas eskalacja wojskowa ma tragiczne konsekwencje i znacznie mniejsze bezpieczeństwo dla naszych narodowych drużyn piłkarskich i delegacji.

– Dlatego oczekujemy, że FIFA i UEFA zareagują natychmiast i zaproponują alternatywne rozwiązania w zakresie miejsc, w których mogą się odbywać mecze play-off.

w piątek, Ogłoszono Europejski Związek Piłki Nożnej Tegoroczny finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Petersburgu po nadzwyczajnym posiedzeniu komitetu wykonawczego organu zarządzającego.

Finał 2022 miał się odbyć na stadionie Krestovsky, sponsorowanym przez rosyjską państwową firmę Gazprom, ale teraz zostanie przeniesiony na Stade de France w Paryżu, gdzie odbędzie się 28 maja.

W innym miejscu niektórzy z czołowych sportowców Rosji wypowiadali się przeciwko wojnie na Ukrainie.

Numer jeden na świecie Daniil Miedwiediew powiedział, że „wszystko dla pokoju”, podczas gdy Andriej Rublow również opowiadał się za pokojem, pisząc „Nie dla wojny, proszę” przed kamerą po wygranej. Pisanie na obiektywie to powszechna praktyka po meczach tenisowych.