Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak niebezpieczne są huragany w walce ze stratą Ardee

Najczęstszym konsensusem przed rozpoczęciem Super Rugby Pacific było to, że Hurricanes poradziłyby sobie bez swojego talizmanicznego luźnego napastnika Ardiego Savei.

To, że zajmują pierwsze miejsca w tabeli z rekordem dziewięciu zwycięstw i jednej porażki przed starciem z drugą w tabeli drużyną Blues na stadionie Eden Park w sobotnie popołudnie, świadczy o ich rozwoju pod okiem nowego menedżera Clarka Laidlawa, ponieważ teraz mają niezrównaną głębię w swojej pozycji. przez jakikolwiek inny zespół.

W wywróconym do góry nogami sezonie jest to prawdopodobnie najbardziej brutalna transformacja.

Skipper Brad Shields poprowadzi luźne trio w Eden Park, w skład którego wchodzą Brayden Ewes i Peter Lakay, a na ławkach rezerwowych zasiądą dynamiczni Devan Flanders i Duplessis Kerevi.

Już samo starcie Iuse z numerem 8. drużyny Bluesa, Hoskinsem Sototo, będzie warte swojej ceny i chociaż Soto zacznie od Daltona Papalei i Akiry Ioane, goście mogą mieć na tym polu niewielką przewagę.

„Z pewnością nie pozostało to niezauważone” – Shields powiedział o nieobecności Savei po jego przeprowadzce do Japonii. „Bez względu na to, jak na to spojrzeć, ktoś taki jak Ardie – ma duże wymagania do wypełnienia.

„Rozmawialiśmy o tym, abyśmy nie wywierali na siebie presji, abyśmy starali się być jak Ardie i jego gra. Wnosi on szczególną dynamikę do każdego zespołu, w którym uczestniczy. Chodzi o wykorzystanie naszych mocnych stron.

„Pozostawia to dużą lukę, ale myślę, że wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę, wyznaczając mężczyznom role przywódcze i wypełniając tę ​​przestrzeń pod względem głosu i komunikacji”.

Jak powiedział Laidlaw, Flanders i Curvy wystąpią w większości wyjściowych jedenastek. Ogromnym plusem jest jego umiejętność wchodzenia z ławki rezerwowych i odwracania sytuacji w drugiej połowie.

„Uważamy, że posiadanie takich zawodników jak DuPlessis i Devan naprawdę wzbogaca naszą grę… chodzi o utrzymanie dobrej gry i dynamiki przez pełne 80 minut” – powiedział Laidlaw.

READ  Emirates Team New Zealand zrywa żagle podczas treningu pod ciężarem szoku

Obfitość dużych, zręcznych i niezwykle szybkich napastników drużyny Hurricanes jest jedną z cech charakterystycznych ich sezonu.

Drugim powodem jest dzika siła, jaką posiadają – i dotyczy to także The Blues – oraz entuzjazm, z jakim grają. Kontrast z żałosnymi obrońcami tytułu Crusaders nie może być bardziej wyraźny.

Hurricanes pokonali już Blues w tym sezonie, a inny zespół mógłby wnieść ogromny wkład w ugruntowanie swojego statusu numeru 1 i przewagi na własnym boisku w fazie play-off.

„Wydaje się, że to ważny mecz i to ważny mecz” – powiedział Laidlaw. „Jeden na dwóch Jesteśmy świadomi stojącego przed nami wyzwania, ale jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością wyjścia i wyrażenia siebie.

„Ktoś mi powiedział, że w 2019 roku wygraliśmy tam po raz ostatni, co oznacza, że ​​jest to trudny kraj, ale nie mogę się już tego doczekać.

Hurricanes tracą napastnika. Brayden Eowes rzuca się do akcji i zdobywa bramkę przeciwko Chiefs.

„Lubię jeździć do trudnych miejsc i sprawdzać się. Kilka tygodni temu nie udało nam się pokonać Brumbies. To był ważny test, więc ciekawie będzie zobaczyć, czy wyciągniemy z tego wnioski.

Czego się nauczyli?

„Jeśli nie pojawisz się fizycznie, zostaniesz pokonany przez dobry zespół. To takie proste, Blues to duży zespół. Spójrz na drużynę, którą wybrali. To bardzo bezpośredni zespół, który sprawia ci problemy i wywiera presję na twoją obronę, więc wszyscy wiemy, że mają współczynnik X.

„To jak dotąd dla nas najważniejsza gra roku i prawdopodobnie taka sama dla nich. Prawdopodobnie chcieli odrobiny odkupienia, kiedy tu przybyli” – powiedział Shields.

„Częścią naszych ról jest rozrywka i myślę, że pracujemy w branży rozrywkowej… Częścią naszego DNA jest to, że Hurricanes zawsze były głównym obiektem ofensywy.

READ  Zespół Black Caps nie traci nadziei po dramatycznym dniu w australijskim teście

„Dla nas w dzisiejszych czasach defensywa może budzić pewne emocje. Na przykład, jak bardzo jesteś skłonny podnieść kogoś na ramię, wstać i zrobić to jeszcze raz? W związku z tym pojawiają się efektowne próby w rogach. Ja nie. Nie sądzę, że to kiedykolwiek zniknie z huraganów.

„Kiedy słyszysz, jak ludzie mówią, że wróciłeś do rugby, to naprawdę fajnie”.