Cavs odbijają się po zdenerwowanym zwycięstwie nad Celtics na G2 – „cokolwiek trzeba”

BOSTON — W pierwszej minucie czwartej kwarty w czwartek wieczorem gwiazda Cleveland Cavaliers Donovana Mitchella Zszedł z ekranu nad klawiszem i trafił za trzy punkty.

Po tym, jak strzał, który wypadł poza jego rękę, odbił się od tablicy i wpadł do siatki, Mitchell mógł po prostu wzruszyć ramionami i wycofać się po korcie.

To była taka sama reakcja, jak wielu zawodników TD Garden na ten mecz, gdy Cleveland – który właśnie stracił 25 punktów w pierwszym meczu – odpowiedział znakomitą drugą połową w drugim meczu przeciwko Boston Celtics, wygrywając 118-94 . Zwycięstwo i wyrównanie serii półfinałów Konferencji Wschodniej w jednym meczu.

Mimo to, według badań ESPN Stats & Information, Cleveland z 12,5-punktową słabszą drużyną odniósł najwięcej zwycięstw w play-offach od dwucyfrowego słabszego od 1991 roku, co stanowi prawie dwukrotnie więcej niż poprzednio największy margines zwycięstwa.

„Zawsze dobrze jest wygrać na wyjeździe, ale ostatecznie to tylko jeden mecz” – powiedział Mitchell po zdobyciu 29 punktów, w tym 23 w drugiej połowie, stając się drugim Cavalierem obok drużyny Cavalier. James Lebron Według ESPN Stats & Information, zdobądź co najmniej 25 punktów w pięciu meczach posezonowych z rzędu. Dodał: „Więc dobrze było wygrać. Zrobiliśmy wiele naprawdę pozytywnych rzeczy. Ale ostatecznie to nie ma znaczenia”.

„Musisz dbać o swój kort. Miło jest odnieść to zwycięstwo, ale ostatecznie mamy tylko jeden dzień na przygotowanie się i bycie gotowym do ochrony swojego kortu”.

Cleveland dominował niemal w każdym aspekcie gry, zdobywając 13 z 28 rzutów za trzy punkty, trafiając prawie 55% z gry i dominując punktami po bramce (60-44) i po szybie (44-31).

„Czasami są to asysty” – powiedział Mitchell. „Czasami jest to odbicie. Nieważne, czego potrzeba. A kiedy nadejdzie czas, to czas odejść. Wiedziałem, że w pewnym momencie będę musiał oczywiście zacząć strzelać”.

READ  Były mistrz świata w kolarstwie usłyszał zarzuty po śmierci swojej żony, olimpijki

Było to szczególnie widoczne w drugiej połowie, kiedy Cleveland przełamał remis po pierwszej połowie, trafiając w ogólnej części meczu na 62%, 10 z 15 z dystansu za trzy punkty, zanim obie drużyny opróżniły swoje ławki na cztery minuty przed końcem. On idzie.

„To był po prostu słaby mecz” – powiedział. Jaylena Browna, który w pierwszym meczu zdobył 32 punkty, a w drugim tylko 19, był najgorszym zawodnikiem meczu – 29 punktów w 31 minut. Dodał: „Oczywiście nie strzelaliśmy dzisiaj dobrze piłką, ale występ w defensywie był nie do zaakceptowania i myślę, że właśnie na to patrzymy i jestem bardzo zdenerwowany. W defensywie straciliśmy 118 punktów, a do tego dodał .” „Przegraliśmy walkę o odbicie, więc dzisiaj nie mogliśmy sobie pomóc”.

W tej porażce z Bostonem było więcej niż kilka znanych rytmów. Podobnie jak w pierwszej rundzie przeciwko Miami Heat, Celtics przegrali drugi mecz swojej serii po zdominowaniu pierwszego meczu z przeciwnikiem, z którym wydawało się, że mają przewagę. Cleveland oddał piłkę wyjątkowo dobrze, podczas gdy Boston miał zaledwie 8 z 35 trafień z dystansu za trzy punkty – chociaż dane śledzenia Second Spectrum wykazały, że 77,1% z tych trójek to strzały zacięte, co stanowi najwyższy odsetek w jakimkolwiek meczu rozegranym przez Celtics. Przez ostatnie dwa sezony trenerem był Joe Mazzola. Była to kolejna porażka Bostonu u siebie w fazie play-off, ponieważ Celtics w ciągu ostatnich trzech sezonów na TD Garden mają obecnie 14-14 punktów.

Największą różnicą w porównaniu z tym występem była jednak gra Cavaliers w środku pola Evana Mobleya. Zwykle mocny napastnik zespołu, ale gra jako pełnoetatowy pomocnik, a nie kontuzjowany Jarretta Allena (Posiniaczone żebro), Mobley był świetny na obu końcach. Zdobył 21 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst i 2 zablokowane strzały w 33 minuty, co dało mu pierwszy w karierze mecz play-off 20-10 i wywarł szczególny wpływ na defensywną stronę boiska.

READ  Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Finn Bilous, Alice Robinson nazwali flagowców Nowej Zelandii na ceremonię otwarcia

Według danych śledzenia ESPN Boston trafiał 3 z 11 przy próbach z odległości 3 metrów od kosza bronionego przez Mobleya, podczas gdy ogółem trafiał 8 z 21, gdy był głównym obrońcą.

A kiedy Mobley był gwiazdą Browns i Celtics Jaysona Tatumaoba skrzydła połączyły się, aby strzelać z pola zaledwie 2 na 10.

„Tam jest w najlepszej formie, nadal chroniąc lakier” – powiedział Mitchell o Mobleyu. „Szczególnie dziś wieczorem bycie obrońcą przy piłce, możliwość odstraszania ich przy strzałach i podaniach… nie jest łatwo tak atakować Evana, więc posiadanie go, który mógł dominować, ale także zapewniał nam grę w ofensywie, było duże czas.”

Niewiele z tego wysiłku było wielkim sukcesem dla Celtics, którzy zareagowali na stosunkowo równy występ wygodnym zwycięstwem w pierwszym meczu i bardziej wyrównaną grą w drugim meczu.

Choć Celtics byli rozczarowani występem, przesłanie dla wszystkich było mniej więcej takie samo: w piątek wrócą na salę gimnastyczną, a następnie w sobotę w trzecim meczu udają się do Cleveland, aby spróbować odzyskać kontrolę na własnym boisku. .

„Właśnie przygotowuję się do soboty” – powiedział Tatum, który miał 25 punktów, ale w fazie play-off nadal miał problemy ze strzelaniem, kończąc mecz z wynikiem 7 na 17. „Nikt tam nie był pokonany ani przygnębiony. Mam na myśli, że nigdy nie chcesz przegrać, zwłaszcza w fazie play-off. Jest wiele rzeczy, z których możemy się nauczyć i rozumiemy to… świat uważa, że ​​nigdy nie powinniśmy przegrywać”. Każdy mecz powinniśmy wygrywać różnicą 25 punktów. Nie będzie tak cały czas.

„Nie spodziewamy się, że będzie łatwo. Gramy z dobrymi zespołami, druga runda play-offów. Reszta tej serii, a zwłaszcza sobota, będzie świetną zabawą. Odzyskaliśmy wiele rzeczy”. „Przegraliśmy w tym roku 16 meczów, więc myślę, że dobrze reagujemy na te kilka porażek”.

READ  Black Caps przegrali swój pierwszy test krykieta z Anglią na stadionie Lords pięcioma bramkami