Dzielna Francja pokonuje dzielną Szkocję w rozgrzewce do Mistrzostw Świata: Planet Rugby

Francja pokonała Szkocję 30:27 dzięki późnej karze Thomasa Ramosa w przygotowaniach do Pucharu Świata w Rugby.

Bramka szkockiego skrzydłowego Kyle’a Steina prawie zapewniła zwycięstwo gościom, ale ostatecznie but Ramosa miał ostatnie słowo na koniec meczu.

Kluczowe dla gospodarzy okazały się również szybkie strzały Damiena Benauda i Charlesa Olivone po przerwie.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć drużyny i strzelców

Szkocja dokonała sześciu zmian w kadrze, która rozpoczęła się w zeszły weekend od zwycięstwa 25-21 nad Francją na Murrayfield, z których dwie zostały wprowadzone wraz z wycofaniem zawieszonego Xandera Fagerssona i kontuzjowanego Bena White’a. Kapitan Jimmy Ritchie powraca po tym, jak w ostatnich tygodniach dokuczał mu drobny problem z łydką.

Po wystawieniu drużyny cieni w Edynburgu w zeszły weekend, Les Bleus dokonał 13 zmian, przywracając wielkich graczy, takich jak kapitan Antoine Dupont, Romain Ntamac, Gael Fico i Jonathan Dante.

Szkoci nie tylko zmierzyli się z drużyną zajmującą drugie miejsce na świecie, ale także musieli zmierzyć się z 26-stopniowym upałem, gdy wyszli z tunelu do dobrze prosperującego kibica gospodarzy, wyraźnie zachwyconych perspektywą organizacji mistrzostw świata, które rozpoczynają się za mniej niż cztery tygodnie.

Szkoci – którzy przegrywali 19-0 po 20 minutach podczas ostatniej podróży do Francji w lutym – mogli z łatwością zwiędnąć w kotle, ale zaczęli zdejmować żądło z powietrza, wkraczając na terytorium Francji od samego początku. .

Po okresie utrzymującej się presji, goście objęli prowadzenie po czterech minutach, kiedy piłka została dośrodkowana z lewej na prawą stronę, a Stein wbiegł po doskonale czystym podaniu od Blaira Kinghorna, po czym uniknął wyzwania Gabina Villiersa i dotknął ziemi. Russell wspaniale wykonał konwersję z prawej strony.

Francja minęła karę Ramosa w ósmej minucie, ale Russell trzy minuty później przywrócił Szkotom siedmiopunktową przewagę karą. Ramos ponownie zmniejszył opóźnienie gospodarzy kolejnym rzutem karnym w 22. minucie.

READ  Izrael wzywa polskiego wysłannika w sprawie ustawy o własności Holokaustu

Francuzi przez chwilę myśleli, że objęli prowadzenie w 29. minucie, kiedy Dupont pobiegł daleko za obrońcami, ale świętowanie zostało przerwane, gdy gra się wymknęła, a Ali Price nie cofnął się o niezbędne 10 jardów, gdy Francja uzyskała posiadanie. Szybka kara. Było jednak pewne pocieszenie dla sfrustrowanego wsparcia gospodarzy, ponieważ połowa szkockiego meczu została zaniedbana z powodu naruszenia.

Francja, agresywnie budując głowę, szybko wykorzystała przewagę dodatkowego gracza, gdy Ntamack przedarł się przez szkocką obronę, aby umieścić piłkę na lewo od słupków, a Ramos ponownie był na miejscu z kopnięciem, aby nimi potrząsnąć. trzy do przodu.

Goście desperacko potrzebowali mocnego początku drugiej połowy, ale ich nadzieje zostały rozwiane, gdy stracili dwie próby – zdobyte przez Damiena Benauda i Charlesa Olivone – w ciągu czterech minut od wznowienia gry. Niezachwiany Ramos nawrócił się za każdym razem.

Jednak Szkotom udało się zmniejszyć straty w 62. minucie, kiedy Doohan van der Merwe wszedł lewym skrzydłem po tym, jak próba hakowania Huw Jonesa została udaremniona tuż przed linią. Russell wypadł z bramki po swoim kopnięciu.

Goście – po tym, jak wyglądali na dobrze pokonanych – nagle nabrali rozpędu, zbliżając się do pięciu punktów w 68. minucie, kiedy Rory Darge wszedł z bliskiej odległości po wspaniałej akcji, a Rossell dodał dodatki.

Co istotne, Szkocja wyrównała cztery minuty później, kiedy Stein wbiegł po kopnięciu George’a Horna i spadł z prawej strony. Russell – który miał szansę wyprzedzić swoją drużynę z przodu – był zbyt daleko, by próbować nawrócić.

I Ramos nie popełnił błędu, gdy miał szansę wygrać pulsujący mecz dla Francuza w 78. minucie.

READ  Piłka nożna: hat-trick Torresa w rekordowym zwycięstwie Manchesteru City nad Newcastle