Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pielęgniarka z hospicjum staje się popularna, mówiąc o śmierci

śmierć To sprawa każdego ekspertyza Ale niewiele osób chce o tym rozmawiać.

„Grzechotka śmierci to najbardziej naturalna rzecz, jakiej można się spodziewać u schyłku życia, ale jeśli nie jesteś przyzwyczajony do jej słuchania, będzie to najstraszniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałeś” – Julie McFadden, znana jako @hospicenursejulie w programie TikTok, mówi w jeden film Z prawie 2 milionami wyświetleń.

McFadden, pielęgniarka z hospicjum w Kalifornii, wyjaśnia na filmie, w jaki sposób tak zwane „grzechotanie śmierci” jest naturalnym procesem wynikającym z gromadzenia się śliny w ustach.

Jedna z osób skomentowała wideo: „Zawsze myślałam, że moja matka się dusi, kiedy umarła. Teraz w końcu myślę, że nie odczuwała bólu. Dziękuję”.

„Szkoda, że ​​nie widziałem/słyszałem tego, zanim musiałem tego doświadczyć po śmierci mojego ojca” – napisał inny komentator.

Powiedziała, że ​​dzięki tego typu rozmowom ludzie mniej boją się śmierci lub tego, przez co przechodzą ich bliscy, McFadden założyła swoje konto na TikToku.Dzień dobry Ameryko„.

„Wiedziałam, że chcę rozmawiać z ludźmi o śmierci i umieraniu tylko dlatego, że ludzie wokół mnie mówili: «Musisz mówić ludziom to, co nam mówisz»” – powiedziała McFadden, dodając, że jej pierwszy film skupia się na opisaniu tego, co mniej więcej sześć miesięcy. To drugie dotyczy zazwyczaj osoby objętej opieką hospicyjną.

Opieka hospicyjna to opieka rozpoczynająca się, gdy pacjent nie reaguje już na leczenie lub spowolnienie postępu jego stanu. według Narodowy Instytut ds. Starzenia się, oddział Narodowych Instytutów Zdrowia.

READ  Statek towarowy Cygnus kończy misję na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej — lot kosmiczny teraz

Według NIA wsparcie zapewniane przez McFadden i inne pielęgniarki hospicyjne ma skupiać się na „opiece, komforcie i jakości życia ciężko chorej osoby, która dobiega końca”.

McFadden stwierdziła, że ​​jednym z największych błędnych przekonań na temat jej pracy jest przekonanie, że jest ona przepełniona smutkiem.

„To nie jest tak przygnębiające, jak ludzie myślą, ponieważ naprawdę daje poczucie, że naprawdę pomagasz ludziom, a widok bliskich, którzy pomagają swoim bliskim w jednym z najtrudniejszych okresów w ich życiu, jest inspirujący i zaszczytem” – mówi. powiedział. „Samo codzienne widzenie miłości naprawdę zmienia życie. Nie jest przygnębiające”.

Innym błędnym przekonaniem, którego McFadden nauczyła się w trakcie swojej kariery, jest to, że śmierć „nie jest najgorszą możliwą rzeczą”. McFadden, zanim została pielęgniarką w hospicjum, powiedziała, że ​​pracowała na oddziale intensywnej terapii, czyli OIOM-ie.

„W opiece hospicyjnej i na OIOM-ie nauczyłam się, że śmierć nie jest najgorszą możliwą rzeczą. Uważam, że cierpienie jest znacznie gorsze” – powiedziała. „To zmieniło moje życie, doświadczyłam tak wiele miłości, którą widzę, gdy moi pacjenci są w hospicjum”.

Trochę McFaddena Większość wirusowych filmów Na TikToku skupiają się na różnych tematach Wizje, które widzą ludzie Chociaż umierają z powodu zjawiska znanego jako „spojrzenie śmierci”, czyli spontanicznych ruchów, które ludzie wykonują na łożu śmierci – takich jak wyciąganie ręki, aby kogoś przytulić – niezależnie od tego, czy ludzie umierają z głodu, czy nie.

W jednym z filmów McFadden wyjaśnia, co mówi pacjentom, którzy mówią jej, że boją się śmierci: „Po pierwsze, nigdy nie próbuję sprawić, żeby było lepiej ani żeby się nie bali”.

W innym filmie McFadden zaleca, aby ludzie zastanawiali się z wyprzedzeniem, w jaki sposób chcą umrzeć.

„Bo jeśli wiesz, jak chcesz umrzeć, pomoże ci to zdecydować, w miarę upływu czasu, jak chcesz żyć”. Mówi na nagraniu. „To się nie skończy, dopóki się nie skończy. Jeszcze nie umarłeś.”

READ  Wnioski z COVID-19 dotyczące zmniejszania śmiertelności i zachorowalności na Globalnym Południu: Rozwiązanie kwestii globalnego równości szczepionek na wypadek przyszłych pandemii - Świat

McFadden powiedziała GMA, że najczęstszym pytaniem, jakie otrzymuje od swoich obserwujących, jest to, czy ich bliscy cierpieli w czasie ich śmierci.

McFadden powiedziała, że ​​chociaż nie zna sytuacji wszystkich osób, wie, że wiele rzeczy, które wydają się cierpieniem w ostatnich dniach życia, jest całkowicie normalne. Powiedziała, że ​​próbuje wyjaśnić ludziom, że ciała ludzkie „stworzono, aby żyć i stworzono je, aby umierały”.

„Myślę, że wokół śmierci i umierania jest wiele smutku i traumy, ponieważ ludzie nie rozumieją, co się dzieje” – powiedziała. „Ale [much] „To, co ludzie opisują, tak właśnie wygląda koniec życia”.

„Co mnie cieszy w tej stronie” – kontynuował McFadden [on TikTok] „To umiejętność edukowania ludzi, że bliska Ci osoba prawdopodobnie nie cierpi, to biologiczna reakcja na śmierć organizmu”.

McFadden dodała, że ​​mówiąc o śmierci, ma nadzieję przeformułować rozmowę na temat opieki hospicyjnej, aby skupić się na tym, jak pomóc osobie żyć tak, jak chce, przy wsparciu i opiece.

Powiedziała również, że ma nadzieję, że jej wystąpienie na temat śmierci zachęci więcej osób do zadawania pytań i prowadzenia otwartych rozmów.

„Odkryłem, że nawet ludzie chcą o tym rozmawiać [death], nawet w sposób „boję się”. Nie chcę. „Nie chcę o tym myśleć” – powiedziała. „Jest coś w powiedzeniu tego na głos, co złagodzi strach związany z tym tematem”. „Myślę, że musimy zacząć na nowo patrzeć na śmierć i umieranie, ponieważ przydarzy się to każdemu z nas”.