Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zwycięzca domku Omaze o wartości 2,2 miliona funtów prawdopodobnie stanie w obliczu bitwy z nowymi sąsiadami z powodu „niebezpiecznych” 40-metrowych drzew, które grożą uderzeniem w sąsiedni dom.

Zwycięzca domku Omaze o wartości 2,2 miliona funtów prawdopodobnie stanie w obliczu bitwy z nowymi sąsiadami z powodu „niebezpiecznych” 40-metrowych drzew, które grożą uderzeniem w sąsiedni dom.

  • Wyłącznie: zwycięzca nieruchomości o wartości 2,2 miliona funtów w Dartmoor w Devon może zostać obciążony wysokimi opłatami za naprawę niszczejących drzew
  • Sąsiad ostrzegł, że elewacja domku z pięcioma sypialniami „desperacko potrzebuje uwagi”.
  • Bezimienny mieszkaniec twierdzi, że ogród „nie był pielęgnowany od lat” i będzie wymagał „pilnej” opieki.

Zwycięzca wymarzonego domu o wartości 2,2 miliona funtów w losowaniu może zostać obciążony wysokim rachunkiem za naprawę „niebezpiecznych” drzew, które grożą upadkiem na dom sąsiada.

Luksusowy domek z pięcioma sypialniami, położony na skraju Parku Narodowego Dartmoor w Devon, będzie oferowany w ramach nowego losowania nagród Omaze, a bilety będą dostępne za jedyne 10 funtów za sztukę.

Ale sąsiedzi w wiosce Henok ostrzegli nowego właściciela, że ​​będzie musiał podjąć pilne kroki w celu oczyszczenia zdegradowanych lasów, ponieważ na niektórych wysokich na 40 stóp drzewach w pobliżu pobliskich domów widać ślady popiołu.

Sąsiadka, która nie chciała ujawniać swojego nazwiska, powiedziała: „Kto wygra, powinien z wyprzedzeniem wiedzieć, że przedmiot spadł z lasu z martwymi jesionami w środku i rozpaczliwie potrzebuje uwagi”.

Według anonimowych sąsiadów, którzy twierdzą, że zwycięzca tego wiejskiego domu o wartości 2,2 miliona funtów w losowaniu nagród Omaze będzie musiał stawić czoła „odpowiedzialnośćm” – twierdzą anonimowi sąsiedzi, którzy twierdzą, że będą musieli uporać się z „zdegradowanymi lasami”.
Luksusowy domek z pięcioma sypialniami, położony na skraju Parku Narodowego Dartmoor w Devon, został niedawno odnowiony i ma nowoczesne wnętrze, w tym przestronną jadalnię, ale z zewnątrz mówi się, że „bardzo potrzebuje uwagi”.
Bilety na loterię są dostępne w cenie 10 GBP, a zwycięzca losowania Omaze będzie mógł sprzedać, wynająć lub używać nieruchomości dla siebie, a wszelkie opłaty prawne i opłaty skarbowe zostaną pokryte.

„Chodzi o akry powalonych drzew, to straszne”. Niektóre drzewa mają około 40 stóp wysokości i będą musiały upaść, zanim upadną.

„Po drugiej stronie granicy rośnie drzewo, przed którym ostrzegano nas, gdy kupowaliśmy nasz dom, ponieważ jeśli spadnie w niewłaściwą stronę, może uderzyć w nasz dom lub garaż, co jest niebezpieczne.

„Od lat nie dbano o niego, a wiele jesionów jest w złym stanie”.

„To losowanie nagrody, ale nie ma wzmianki o sześciu akrach ziemi, które należy zagospodarować, co wiąże się z kosztami – zwycięzca wygra zobowiązanie, o którym nie zostanie poinformowany”.

Zwycięzca ostatniej loterii Omaze – która zostanie ogłoszona 6 października – otrzyma także 100 000 funtów w gotówce oraz opłatę skarbową i inne koszty.

MailOnline zorganizował w tym tygodniu wizytę chirurga drzewnego w najnowszej, wielokrotnie nagradzanej posiadłości, ponieważ zauważył, że kilka dużych drzew z zwisającymi gałęziami na posesji sąsiada zostało dotkniętych zamieraniem popiołu i należy je usunąć, zanim staną się zbyt kruche i ściąć.

READ  Strajk rur: niewielki lub żaden serwis w miarę trwania strajku

Strona internetowa Omaze opisuje okolicę jako „spokojną” i podaje: „Nie sposób nie poczuć inspiracji widokami na ogród i spokojem na zewnątrz”.

Jednak arborysta Matt Bayles powiedział: „Wiele jesionów wykazuje oznaki zamierania jesionów i należy je monitorować, zwłaszcza te wystające poza granice”.

„Nowy właściciel domu musi zatrudnić konsultanta, aby sporządził raport, ale gdybym to był ja, usunąłbym pięć jesionów, w tym największe drzewo w pobliżu posesji sąsiadów”.

Tyler Ewings, który przez sześć lat pracował jako chirurg drzew w Devon i Kornwalii i prowadzi T.Ewings Professional Tree Services, powiedział: „Zamieranie jesionów jest wszędzie, zaczęło się za granicą, ale obecnie dotyczy to 95% jesionów w Wielkiej Brytanii.

Odnowiony obiekt ma trzy łazienki i zajmuje powierzchnię 3660 m². Zwycięzca loterii otrzyma także 100 000 funtów w gotówce
Ta nowoczesna nieruchomość jest wyceniana na 3000 funtów miesięcznie i posiada pięć sypialni, główna sypialnia (na zdjęciu) ma dużą zabudowaną szafkę do przechowywania i przestronną łazienkę.
Luksusowy dom ma sześć akrów ziemi i zdaniem sąsiada „zwycięzca poniesie odpowiedzialność” i będzie musiał zadbać o zaniedbany ogród.

„Może to spowodować, że drzewa zaczną zrzucać konary, co może być niebezpieczne w zależności od tego, gdzie się znajdują i jak daleko urosły.

„W przypadku popiołu najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to się go pozbyć, ale gdy zniknie w 50%, nie będzie można legalnie się na niego wspiąć, co oznacza konieczność sprowadzenia maszyn”.

„Właściciel domu będzie potrzebował arborysty, który przyjedzie i obejrzy dom, ale ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest usunąć kilka drzew z posesji sąsiada i zasadzić coś, co dobrze rośnie w okolicy.

„W zależności od wymaganych maszyn i czasu trwania koszt może wahać się od 5000 do 10 000 funtów”.

Dom został pięknie odrestaurowany ze zniszczonego stanu przez poprzednich właścicieli, Sally i Philipa Carpanini, którzy kupili go za 470 000 funtów w 2014 roku.

Zwycięzca losowania Omaze będzie mógł sprzedać, wynająć lub użytkować nieruchomość na własny użytek, pobierając przy tym wszelkie opłaty prawne i opłaty skarbowe.

Lokalni agenci nieruchomości twierdzą, że nieruchomość, która posiada własny podjazd biegnący przez ogrody krajobrazowe, można wynająć za 3000 funtów miesięcznie.

READ  Strajkujący pracownicy Activision mówią o „ciszy radiowej” wydawcy [Exclusive]

Na terenie obiektu znajduje się także własny pensjonat z dwiema sypialniami, zlokalizowany obok głównego budynku z pięcioma sypialniami.

Celem loterii Omaze jest zebranie 1 miliona funtów dla fundacji Macmillan Cancer, a jej wsparciem jest aktor z Eastenders Larry Lamb, który w 2019 roku stracił brata na raka.

MailOnline zorganizował wizytę chirurga drzewnego w najnowszej posiadłości Omaze Award, który stwierdził, że nad posesją sąsiada wisi kilka gałęzi drzew
Dom w Devon oferuje wspaniałe widoki, ale ekspert stwierdził, że drzewa będą wymagały uważnego monitorowania i być może trzeba będzie je usunąć, zanim staną się zbyt kruche.

Lamb powiedział, że „piękny dom” w pobliżu plaży Ness Cove będzie „nagrodą zmieniającą życie dla jednego szczęśliwego zwycięzcy”, a loteria pomoże firmie Macmillan kontynuować „niewyobrażalnie ważną pracę”.

Ale jeden z mieszkańców wioski powiedział: „Wszyscy we wsi o tym mówią, a niektórzy martwią się tym, co się stanie. To mała społeczność i nie mamy absolutnie żadnego wpływu na to, kto wygra. „

„Widząc historie o tym, jak inne nieruchomości Omaze nie są jasne, jest zdecydowanie powodem do niepokoju. Myślę, że kilka osób z okolicy wzięło udział w loterii z nadzieją, że sami ją wygrają.

„Nie wierzymy, że dom był wystawiony na sprzedaż, kiedy kupił go Omaze”. Małżeństwo, które go odbudowało, kupiło dom w 2014 roku i nie sądzimy, aby planowało go sprzedać i przenieść się dalej.

„To zdecydowanie rodzaj nieruchomości, która pasowałaby do Omaze, więc ktoś musiał pisać historie o architektu, za który zdobył nagrodę, i kontaktować się z nim bezpośrednio”.

„Niezbyt podoba mi się nowoczesny styl architektury, porównuję go do szopy”.

Orzeczenie to nadeszło po tym, jak MailOnline ujawnił, że 10 z 14 nieruchomości wygranych w losowaniu Omaze zostało sprzedanych, podczas gdy poprzedni zwycięzca opuścił swój nowy dom już po trzech dniach, gdy odkrył, że szczyt klifu, na którym zbudowano jego nieruchomość, groził zawaleniem się. morze poniżej. .

Pracownik odlewni Glen Elme z Walsall wprowadził się do posiadłości w stylu Jamesa Bonda w październiku 2021 r. i był pod wrażeniem widoków na zatokę Coombe Martin na północnym wybrzeżu Devon.

READ  Próba Jima Ratcliffe'a, by konkurować z Land Rover Defenderem, prowadzi do ciężkich strat | Przemysł samochodowy
Celem losowania nagród Omaze jest zebranie 1 miliona funtów na wsparcie organizacji charytatywnej Macmillan zajmującej się rakiem, a aktor EastEnders Larry Lamb wspiera loterię po śmierci jego brata na raka w 2019 roku.
W nieruchomości znajduje się biuro domowe (na zdjęciu) i chociaż na stronie internetowej Omaze widnieje informacja, że ​​„nie sposób nie inspirować się widokami ogrodu”, sąsiad ostrzegł, że nowym właścicielom mogą zostać poniesione wysokie opłaty

Jednak trzy dni później, gdy dowiedział się o erozji wybrzeża zagrażającej jego posiadłości, zwrócił klucze do Stealth House firmie Omaze i przypuszcza się, że zażądał pieniędzy w wysokości 3 milionów funtów wartości nieruchomości.

Pan Elmi nigdy nie wrócił do pięciopokojowej posiadłości.

Zgodnie z aktami własności znajdującymi się w rejestrze gruntów, Omaze Properties LLC kupiła Stealth House za 3,8 mln funtów w czerwcu 2021 r. – cztery miesiące przed wprowadzeniem się Elmy’ego – co sugeruje, że Omaze nie przeniosło własności prawnej na West Midlander.

W rezultacie Stealth House stoi pusty od około dwóch lat, a sąsiedzi przewidują, że w ciągu pięciu do dziesięciu lat zostanie pochłonięty przez erozję wybrzeża.

Źródło powiedziało MailOnline: „Poznałem pana Elmiego, kiedy był tu dla rozgłosu. Wyglądało na to, że planował zostać przez tydzień, ale wyszedł po trzech dniach i to był ostatni raz, kiedy go widzieliśmy.

„Róg domu sięga prawie do krawędzi klifu, około dwóch metrów od krawędzi”.

Rzecznik Omaze powiedział: „Omaze skontaktowało się bezpośrednio z sąsiadem i nie wyraził on żadnych obaw – niezależnie od tego, w przyszłym tygodniu Omaze skonsultuje się ze specjalistami, aby ocenić zagrożone drzewa. Jeśli wymagane będą jakiekolwiek działania, Omaze skontaktuje się z odpowiednimi władzami i złoży wniosek w razie potrzeby o wszelkie pozwolenia i chętnie wykona wszelkie niezbędne prace.