Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2024, Cronulla Sharks, Necho Hines, Wycieczka po rdzennych mieszkańców, Głos, Lider

Moment, w którym Nicho Hynes miał przesuwane drzwi, nastąpił w szatni AAMI Park, kiedy pięć prostych słów Josha Addo-Carra sprawiło, że zatrzymał się i zaczął myśleć o tym, kim jest i dokąd zmierza.

„Jeśli jesteś czarny, jesteś czarny” – powiedział.

Hines stał się jednym z najbardziej wpływowych rdzennych liderów ligi rugby, ale 27-letni Wiradjuri uważa, że ​​gdyby nie jego były kolega z drużyny, mógłby nigdy nie odnaleźć swojego głosu.

„Kiedy wpadłem w Melbourne Storm, Josh zmienił sposób, w jaki na siebie patrzyłem” – Haynes powiedział NRL.com.

„Zabrzmi to zabawnie, gdy to mówię, ale siedziałem obok niego w pierwszej trzydziestce najlepszych zawodników w szatni i trochę wstydziłem się tego, kim jestem oraz tego, że jestem głośny i dumny.

„A on po prostu powiedział: «Nichou, nie ma znaczenia, jak ciemna jest twoja skóra ani jak biała. „Jeśli jesteś czarny, jesteś czarny i musisz reprezentować bez względu na wszystko”.

Nicho Hynes w sesji zdjęciowej dla rdzennych mieszkańców z fotografem NRL Grantem Trouvillem.
© Grant Trouville/NRL Obrazy

„Właściwie podziwiałem Josha, ale od tego dnia stał się dla mnie bardzo ważnym wzorem do naśladowania.

„Sposób, w jaki mi to wyjaśnił i to, jak bardzo jest dumnym człowiekiem, sprawił, że poczułam się bardzo komfortowo i poczułam, że mogę z nim porozmawiać i opowiedzieć o tym, przez co przeszedłem, aby być dumnym rdzennym mieszkańcem”.

Od tego czasu zdobywca nagrody Dally M Award stał się ważną postacią dla rdzennych mieszkańców o jasnej karnacji, gdy zdał sobie sprawę, że jego kolor skóry nie musi definiować sposobu, w jaki wyraża swoją kulturę.

Hines chciał usłyszeć mądre słowa Addo-Carra, gdy jako nastolatek odkrywał swoje rdzenne dziedzictwo.

„Nie mogę wystarczająco podziękować Joshowi za rozmowę ze mną, ponieważ teraz jestem dumna i stałam się głosem dzieci o jasnej karnacji i ludzi takich jak ja, o których, no wiecie, często się pytano” – powiedziała Hines.

READ  Lekkoatletyka – niesamowity rekord świata Warholma, więcej dramatyzmu w skoku w dal

„Mówię to teraz wszystkim i używam tego słowa – nieważne, jak czarny jesteś, jeśli jesteś czarny, jesteś czarny.

„Jest wiele dzieci i nastolatków, które utraciły swoją kulturę z powodu Skradzionego Pokolenia, ponieważ opuściły swoją społeczność lub miały białego i czarnego rodzica.

„Czasami mogą się zgubić i nie dorastać w swojej kulturze i nie dorastać, aby się uczyć, a ja byłem jednym z tych dzieci.

„Jest nas tak wielu, a ja chcę po prostu być głosem i pokazać, że niezależnie od tego, co się stanie i jaką podróż w życiu podejmiesz, twoja tożsamość zależy od tego, kim jesteś, a twoja kultura jest tym, kim jesteś.

Rekiny kontra Pantery: Runda 12

„Bądź więc pewien tego, kim jesteś, wyjdź i poproś o pomoc, której potrzebujesz, aby znaleźć więcej i dowiedzieć się więcej”.

Podczas gdy Cronulla przygotowuje się do przerwania passy siedmiu zwycięstw z trzykrotnym obrońcą tytułu, sobotnie starcie pomiędzy Cronulla Sharks a Darug Panthers jest już pełne historii Haynesa.

Matka zaangażowanego twórcy bluesa, Julie, maluje aborygeńskie dzieła sztuki, aby przekazać je swoim przeciwnikom w ramach tradycyjnej aborygeńskiej wymiany prezentów.

Heinz z dumą reprezentuje rdzenną kulturę

„Jest dobrą rdzenną artystką i codziennie pracowała, robiąc to na tyłach mojego domu, więc naprawdę miło było zobaczyć ją z tyłu, ciężko pracującą nad jakimś projektem” – powiedziała Hines.

„Jest w to zaangażowana od jakiegoś czasu i radzi sobie dobrze i jest w tym coraz lepsza. Mamy nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli otworzyć dla niej mały sklep czy coś. Byłoby wspaniale”.

„Moja mama co roku jest podekscytowana występami All Stars i Indigenous i co tydzień rozmawiamy o naszej kulturze, ale w tym tygodniu jest to jeszcze bardziej ekscytujące i dobrze widzieć, że jednoczy to rodziny i społeczności”.

Historia Hinesa o odkryciu Aborygenów po tym, jak jego matka wróciła z więzienia z odpowiedziami na temat historii ich rodziny, jest dobrze znana społeczności ligi rugby.

READ  Anglia utrzymała zacięte zwycięstwo nad Francją w meczu wagi ciężkiej Pucharu Świata w rugby

Pomimo trudności, jakie może wiązać się z ponownym przypomnieniem sobie przeszłości, Haynes powiedział, że jeśli pojawi się szansa, że ​​ktoś dowie się o fragmentach jego podróży, nadal będzie otwarty i szczery w mediach.

„Martwię się, że ludzie za często słyszą mój głos i moją historię, ale musisz po prostu pomyśleć o sobie, kiedy byłeś młodszy i o tym, przez co przeszedłeś” – powiedziała Haynes.

„Jest wiele osób, które mogą przechodzić przez coś podobnego do tego, co ja.

„Kiedy miałem 14 lat i ludzie pytali mnie, czy jestem rdzennym mieszkańcem, chciałem, żeby był ktoś, kto byłby głosem takich jak ja i pomagał mi w drodze.

„Nieustannie staram się rozwijać jako dumny rdzenny mieszkaniec, z roku na rok uczę się więcej i czuję się coraz bardziej komfortowo, a także staram się być tym głosem.

„I właśnie dlatego robię to, co robię”.