Wellington Phoenix od tyłu pokonuje Perth Glory w lidze kobiet A-League

Na stadionie Mount Smart w Auckland: Wellington Phoenix 2 (Nadzieja Breslin (48 stóp), Chloe Knott (61 stóp) Chwała Perth 1 (Milly Farrow 21′). HT: 0-1

Wellington Phoenix Women odrobiły straty i ze zwycięskim wynikiem przystąpiły do ​​przerwy międzynarodowej.

Hope Breslin i Chloe Knott strzelili gole w drugiej połowie, dzięki czemu Phoenix zwyciężył 2:1 z Perth Glory na stadionie Mount Smart w Auckland w sobotni wieczór.

Czwarte zwycięstwo Phoenix w sezonie przesuwa ich na trzecie miejsce w tabeli A-League Women ze stratą jednego punktu do lidera.

Melbourne City może zwiększyć przewagę na pierwszym miejscu w niedzielę, pokonując Sydney FC.

Wellington Phoenix świętuje jednego ze swoich goli przeciwko Perth Glory.

Fiona Goodall/Getty Images

Phoenix rozpoczął mecz lepiej niż obie drużyny. Manaia Elliott strzeliła prosto z krawędzi pola karnego, a Mariana Speckmier trafiła w boczną siatkę po wejściu w pole karne Glory z lewej strony.

Perth otworzył wynik w 22. minucie po niechlujnym dośrodkowaniu Michaeli Foster na własnej połowie, które przechwyciła Sofia Sakalis.

Po opanowaniu piłki Sakalis zagrał z napastnikiem Anglii Millie Farrow, która strzeliła, gdy piłka upadła na ziemię pomiędzy obrońcami Phoenix, Hailey Davidson i Marissą van der Meer.

Kapitan drużyny Phoenix, Annalie Luongo, która rozpoczęła swój pierwszy sezon w sezonie, była bliska zdobycia bramki pod koniec pierwszej połowy, ale do przerwy to goście wyszli na prowadzenie.

Nie trzeba było długo czekać po przerwie, aby to zmienić, gdy Phoenix wykonał ładne podanie, które doprowadziło do tego, że Luongo znalazł szeroko otwartego Breslina w środku pola karnego.

Amerykańska napastnik miała mieszany start w Wellington, ale nie popełniła błędu, mijając bramkarza Glory Morgana Aquino i wyrównała dla swojej drużyny.

Tego wieczoru Elliott była blisko po raz drugi, kiedy pobiegła z 30 metrów i zmusiła Aquino do pomocy piłce nad poprzeczką i wybicia się na rzut rożny.

READ  The Black Ferns Sevens zdobywają sto lat bez straty pierwszego dnia Hamilton Sevens

Phoenix utrzymywał presję i wkrótce potem objął prowadzenie, gdy Knott natychmiast uderzył głową po tym, jak pierwsza główka Speckmaiera trafiła w poprzeczkę.

Środkowy obrońca Mackenzie Barry początkowo posłał piłkę do bramki, która spadła do Speakmeyera po uderzeniu w głowę obrońcy Glory.

Isobel Dalton wezwała do gry bramkarza Phoenix, Rileya Fostera, mocnym strzałem zza pola karnego, który bramkarz skierował się do rzutu rożnego.

Następny

Weekend dla kobiet Phoenix, rozpoczynający ostatni międzynarodowy okres kobiet w roku, podczas którego Football Ferns zmierzą się z Kolumbią w Bogocie w następną sobotę i następną środę (czasu nowozelandzkiego).

Phoenix powróci do gry na stadionie Gerry’ego Collinsa w Porirua w niedzielę 10 grudnia przeciwko Melbourne Victory, które w tę niedzielę po raz pierwszy będzie gościć Central Coast Mariners w ostatnim meczu przed przerwą na mecze międzynarodowe.