W finale Marlborough Sub-Union Rugby zmierzą się z Witohe Central

W trzeciej rundzie Marlborough Sub-Unions Tour dwie przegrane drużyny walczyły o miejsce w finale barażowym przeciwko Central. W ekscytującym meczu, w którym Moutere walczył przez większą część pierwszej połowy, Waitohi pokonał zwycięzcę 36-11.

W Nelson Bays Stoke pokonał Waimea Old Boys 29-10, a Kahurangi pokonał w drugiej połowie, aby powstrzymać Nelsona 36-19.

W meczu kobiet o Stuff Tasman Trophy Kahurangi pokonała Marista 21:19.

Waitohei 36 tensor 11

Po ciężkiej pracy poza sezonem, aby powrócić do Division 1 rugby, a obie strony przegrały z Centralą w poprzednie dwa weekendy, ten mecz miał zadecydować, kto wyjdzie na szczyt i zdobędzie miejsce w finale MRSU w najbliższą sobotę.

Moutere ciężko pracował, aby być konkurencyjnym w pierwszej połowie, tracąc Waitohi zaledwie o cztery punkty. Jednak Waitohei przyspieszył w drugiej połowie, dodając kolejne 21 punktów, aby zapewnić sobie miejsce w finale.

Trener Waitohi, Tim O’Malley, był zadowolony, że jego drużyna, która przetrwała burzę Moutere w pierwszych 30 minutach, grała w rugby, nad którym pracowali na treningach. Jego najlepszymi zawodnikami są Lock Dylan Burns, Taine Cragg-Love i obrońca Patrick Smith-Kerr.

Pomimo dwóch porażek na starcie, trener Moutere’a, Jeremy Clarke, był zadowolony ze swojego młodego składu i jego zdolności do agresywnej rywalizacji na etapach, a nawet dominacji miejsc. Czuł, że pozostanie w meczach przez pełne 80 minut przyjdzie z doświadczeniem. Jego najlepszymi zawodnikami są Max Morris, który rozegrał pełne 80 minut, oraz obrońcy Archie Schloter i Charles Tubotua.

36- Masud (Tin’ Crag-Love 3, Patrick Smith-Keer, Siu Moa Tries, Buffy 4 Con, Stylus) zachęta 11 (Spróbuj Ben Fino, napisany przez Jake’a Basseya 2). HT: 15-11.

Marist Alessi Segafu o strzelaniu do Kahurangi w Chefs Sanctuary, Riwaka.

Martin De Ruyter/Sztab

Kahurangi 36, Nelson 19

READ  Prestiżowa klacz wygrywa Puchar Riverton 2022

Nelson nadal wykazywał oznaki poprawy w 2023 r., po kolejnym starciu w pierwszej połowie przeciwko Kahurangi w słonecznym Cook Reserve, Riwaka. Po trzech próbach, z dwoma obrońcami Grahamem Urquhartem, fizyczna strona Nelsona przeszła do połowy ograniczonej do 19 graczy.

Trener Brendon Smith i drużyna rozmawiali w przerwie meczu o niedopuszczeniu Nelsona z powrotem do gry po zdobyciu punktów przez prawidłowe wyjście. Robienie tego i zdobywanie 17 punktów bez odpowiedzi, aby zachować John Goodman Challenge Cup, było dla niego świetną zabawą.

Najlepszy w parterze był młody lewy skrzydłowy Brody Robinson, który wykonał doskonały ruch, podczas gdy „weterani” w biegaczach Willis Scott i Manu Parkin oraz środkowy obrońca Mike Wills dobrze kontrolowali grę.

Trener Nelsona, Gary Stevens, czuł się skrępowany w pierwszych dwóch meczach przez swoją głębokość na ławce, ale ma posiłki w drodze na biegi Pucharu Tasmana. Był pod wpływem formy Urquharta, flankera Devona Davisa i jego wewnętrznego centrum Mataroa Maui.

36- Masud (Sitaliki Baker, Christian Kelly, Manu Williamson Parkin, Pitorokilani Puri Lane, Louie Chapman próbuje Willisa Scotta; Stewart Cruden 3 con). Nelsona 19 (Graham Urquhart 2, Mataroa Maui próbuje, Divan Lourens 2 z) HT 19-19.

Obrońca Cahurangi, Cora Delaney-Townsend, podaje Lucy Brown na próbę w pierwszej połowie przeciwko Maristowi.

Stoke 28 Waimea Old Boys 10

Stoke przystąpiło do meczu, chcąc uczcić setny mecz dziwki Kendalla Hodsona i wesprzeć 50. mecz Tima Dalisona zwycięstwem, które udało im się pokonać Waimea Old Boys pięcioma próbami do dwóch.

Trener Joe Kerker uważał, że jego drużyna za bardzo utrudniła zadanie, narażając się na presję z powodu słabej gry początkowej. Poprawa dyscypliny, prowadzona przez wioślarzy w tylnym rzędzie Tayę Browna i Tevitę Kolamatagi, pozwoliła zespołowi uspokoić się i odnieść zwycięstwo. Corey McKay dobrze prowadził w pierwszej piątce w pierwszej połowie i grał z Tyne Robinsonem w swojej zwykłej wysokiej formie.

READ  Fidżi rywalizuje w najbogatszym turnieju 7s - FBC News

Waimea Old Boys odnieśli dwie wczesne kontuzje w środku pola, co zdaniem trenera Scotta McKenzie było powodem do niepokoju. Utrata podkręconej piłki również utrudniła zespołowi wykonanie planu gry. Najlepsi dla jego zespołu byli Cody Grimes i niewidomy obrońca Gene Salton.

Zdjęcie 29 (Corey McKay 2, Joseph Scott, Nick Worthington, Tyne Robinson próbuje; Robinson 2 negatywy) WOB 10 (Finepolo Ma’afu, próbuje Sio Latu). RR: 15-5.

Puchar Tasmana kobiet

W starciu dwóch niepokonanych drużyn na stadionie Cooks Reserve Kahurangi pokonał Marista wynikiem 21-19 w zabawnym meczu przed dobrą publicznością. Obie strony zdobyły po trzy próby, a udana konwersja z trudnego kąta zrobiła różnicę dla gospodarzy.

Wairau Wahine udał się do Jubilee Park z gospodarzami, Waimea OB wygrywając 47-22.

Kahurangi 21 (Lucy Brown, Louisa Tavia, Sarah Jones spróbuj; Jones 3 con) Marzyciel 19 (Lucy Mahuika, Millie Mills, Ashley Olutubo; Mahuika 2 con). HT: 7-14.

Wemia OB 47 (Jess Harvey 3, Bethan Manners 2, Grace Guyton, Nevi Anglesi spróbuj; Manners 6 z) Wairao Wahin 22 (Fiaalii Solomona 3, Courtney Finau con próbuje; Solomona 1 con). HT: 19-10.