Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Upadek Razor on Crusaders: „To była podróż”

„Jak mogę to ująć profesjonalnie? To była długa podróż”.

Trener All Blacks Scott Robertson wypowiedział się na temat zmagań Crusaders, twierdząc, że utrzymuje kontakt z nowym trenerem Robem Penneyem, podobnie jak z resztą nowozelandzkich drużyn.

Człowiek znany jako Razor – i ulubieniec fanów w Christchurch i poza nim, gdy poprowadził Crusaders do siedmiu tytułów Super Rugby z rzędu – nie chciał powiedzieć więcej dzisiaj rano podczas rozmowy Zoom z mediami Kiwi.

Nowa rola oznacza, że ​​musi zachować większą ostrożność w kontaktach ze swoim byłym zespołem. Dodał: „Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi drużynami. Chcieliśmy dowiedzieć się, jak grają i dowiedzieć się trochę o zawodnikach, którzy tam grają. Patrzę na grę i na poszczególne osoby w równym stopniu, co na drużynę. „

Crusaders przegrali w tym sezonie dziewięć meczów, o jeden więcej niż ich katastrofalny pierwszy sezon w rozgrywkach w 1996 roku, a ostatni cios zadali Highlanders w Dunedin, gdzie przegrali 32-29.

Obecnie zajmują 11. miejsce na 12 zespołów biorących udział w zawodach, a ich sezon był katastrofą dla franczyzy, która szczyci się doskonałością i wysokimi standardami.

Oczywiste jest, że większości zawodników zespołu brakuje pewności siebie – co nie stanowiło problemu, gdy Robertson prowadził drużynę – i że ich były trener to czuje. Nie powie tego, ale „podróż” nie była komfortowa.

Dzień po tym, jak Sam Keane ogłosił, że ustąpi ze stanowiska kapitana All Blacks i że będzie to jego ostatnia gra w międzynarodowym rugby, Robertsonowi zadano szereg pytań na temat swojego nowego kapitana.

„Rozmawialiśmy na temat przywództwa i roli i wspomnimy o tym, kiedy będziemy nazywać zespół” – powiedział.

Wybrany kandydat – Scott Barrett i Ardi Savea mają być faworytami, przy czym ten pierwszy być może będzie wysuwał nos przed siebie – będzie „ktoś, za kim pójdą gracze. To oni poprowadzą na boisku. Muszą zacząć. Muszą być klasa światowa”. Klasa to podstawa i ktoś, kogo gracze szanują.

READ  Użytkownicy TikTok są zdezorientowani dziwnymi zdjęciami rentgenowskimi - czy możesz powiedzieć, co to jest?

Zapytany, czy poinformował zwycięskiego kandydata o swojej decyzji, Robertson powiedział: „Odbyły się dyskusje z zawodnikami, ale to wszystko, co mogę powiedzieć”.

Robertson wyraźnie ma pokrewieństwo z Barrettem, swoim byłym kapitanem w Crusaders. O Savei, który zakończył sezon w Japonii, powiedział: „Ardi to doświadczony zawodnik i jakościowy lider, który może grać na kilku pozycjach”.

Kontuzja pleców Kane’a, którą rehabilituje w Japonii, oznacza, że ​​straci więcej punktów na rzecz swoich atakujących rywali, a jest ich mnóstwo.

Forma Hoskinsa Sotuto w The Blues oznacza, że ​​Robertson może rozważyć przeniesienie Savei z powrotem na otwarte skrzydło, a młodzi piłkarze Hurricanes, Peter Lakay i Brayden Ewes, również robią ogromne wrażenie. Du’Plessis Kirifi i Devan Flanders również są w doskonałej formie w Hurricanes, Cullen Grace i Christian Lio-Willie w Crusaders oraz Dalton Papali’I i Akira Ioane również w Blues.

„Luźni napastnicy są ekscytujący. W Super Rugby mamy kilka dobrych występów i naprawdę dobrą formę”.

Ardi Savea odpadł po zeszłorocznym finale Pucharu Świata, więc czy mógłby zająć miejsce z numerem 7 w miejsce Sama Keane’a?

Robertson powiedział, że decyzja Keane’a o podpisaniu trzyletniego kontraktu z Suntory i tym samym opuszczeniu kontraktu w Nowej Zelandii o rok wcześniej miała sens z punktu widzenia finansowego i rodzinnego.

„To było dla niego naprawdę emocjonalne” – powiedział. „Jace Ryan i ja rozmawialiśmy przez Facetime, a on upewnił się, że może spojrzeć nam w oczy i powiedzieć, co myśli. Pod koniec rozmowy było jasne, że ma przed sobą wspaniałą szansę”.

„Wrócił po kontuzji. ​​Musi dobrze spisać się, aby być częścią All Blacks, ale jest liderem i chce być zaangażowany. Rozegrał 95 testów, więc wie, czego to wymaga. Jeśli mu się to uda, to zależy ode mnie. Wybór należy do niego.”

Robertson potwierdził, że odbył rozmowy z Richiem Mongą i Shannon Frizzell, którzy obecnie pracują w Toshibie.

READ  Dziękuję NRL, ale co to jest, a co nie?

Duet jest w trakcie pierwszego roku dwuletnich kontraktów z japońskim klubem i będzie musiał zrobić coś niezwykłego, aby wcześniej wysłać ich do domu. Ale Robertson pojawia się w tej pracy.

„Moim zadaniem jest pozyskiwanie najlepszych zawodników dla drużyny All Blacks” – powiedział. „Nie będę mówił o poszczególnych zawodnikach, ale potrzebujemy najlepszych zawodników dostępnych dla naszego kraju. Co dzieje się za kulisami – musimy podejść profesjonalnie do kwestii rekrutacji”.

Zachęcającą wiadomością jest fakt, że tylny obrońca Crusaders i All Blacks Will Jordan przeszedł operację z powodu kontuzji barku i powinien być dostępny na sierpniowe treningi Argentyny w Rugby Championship.

Robertson potwierdził, że powoła 32-osobowy skład na testy przeciwko Anglii w Dunedin i Auckland oraz na test przeciwko Fidżi w San Diego w lipcu 24 czerwca, czyli w poniedziałek po finale Super Rugby Pacific.