NBA bada działania Dejounte Murraya wobec urzędników

Tima BontempsaESPN3 minuty na przeczytanie

NBA prowadzi dochodzenie w sprawie Dejounte Murraya za kontakt z urzędnikiem

Dejounte Murray jest badany przez NBA po tym, jak widziano go komunikującego się z urzędnikiem po przegranej Hawks z Celtics.

NBA prowadzi dochodzenie jastrząb Chronić Dijonte MurrayDziałania wobec urzędników na końcu Atlanty 129-121 strat u siebie Do Boston Celtics W meczu 4 pierwszej rundy Konferencji Wschodniej, źródło ligowe powiedziało ESPN.

Murray, który zdobył 23 punkty, dziewięć zbiórek i sześć asyst w 40 minut podczas niedzielnego meczu – w którym Celtics prowadzili 3:1 – zdawał się nawiązywać kontakt z sędzią Gediminasem Petritisem, gdy Murray chodził po podłodze. Następnie Murray cofnął się, wskazał i krzyknął na kogoś przed opuszczeniem kortu.

Murray nie rozmawiał z dziennikarzami po niedzielnym meczu.

W takich sytuacjach NBA zwykle podejmuje decyzję dyscyplinarną przed następnym meczem w serii. Hawks zmierzą się z Celtics w Bostonie w Game 5 we wtorek wieczorem, a kolejne zwycięstwo C pozwoli im awansować do półfinału konferencji przeciwko Philadelphia Seventy Sixers i kończąc sezon Atlanty.

Liga zwykle zajmuje również twarde stanowisko wobec każdego, kto ma kontakt z sędzią gry. W październiku Celtics do przodu Granta Williamsa Został zawieszony na mecz z powodu kontaktu z sędzią meczowym, kiedy został wyrzucony w czwartej kwarcie po przegranej z Chicago Bulls Chicago Bulls.

Murray notował średnio 25,3 punktu, 7,3 zbiórki, 5,8 asysty i 2,3 przechwytu w czterech meczach z tej serii. Jest w swoim pierwszym sezonie z Hawks po tym, jak został nabyty w przebojowym handlu z Hawks San Antonio Spurs zeszłego lata.

W 74 meczach sezonu regularnego Murray – który był zawodnikiem All-Star w zeszłym sezonie ze Spurs – zdobył średnio 20,5 punktu, 5,3 zbiórki i 6,1 asysty.

Będąc jeszcze w San Antonio w zeszłym sezonie, Murray został ukarany grzywną w wysokości 20 000 $ po tym, jak został wyrzucony z meczu w Grizzly z Memphis 28 lutego 2022 r. za wyrzucenie piłki meczowej spod nóg sędziego.

Przyczynił się do tego raportu Cole Harvey z ESPN.