Anthony Edwards zdobywa 40 punktów, a Timberwolves kompletuje zwycięstwo nad Suns

PHOENIX – gwiazda Minnesoty Timberwolves Antoni Edwards Na początku trzeciej kwarty zauważyłem, że Phoenix Suns zmienili obronę, grając przez większość czasu jeden na jednego, zamiast grać podwójnymi zespołami z pierwszej połowy.

Początkująca gwiazda potraktowała to jako wyzwanie.

„To było tak, jakbyś musiał nas pokonać” – powiedział Edwards. – Pokazałem im.

Edwards zdobył 31 ze swoich 40 punktów w drugiej połowie. Miasta Carla Anthony'ego Dodał w sumie 28 punktów, a Timberwolves wycofali się z gry w końcówce meczu, aby w niedzielny wieczór pokonać Suns 122-116 i zapewnić sobie awans do play-offów w pierwszej rundzie.

Timberwolves przeżyli 19 sezonów pomiędzy zwycięstwami w seriach play-offów, co stanowi trzecią najdłuższą passę pomiędzy zwycięstwami w seriach play-offów w historii NBA.

Edwards trafiał 13 z 23 rzutów z gry, w tym 7 z 13 z rzutów za trzy punkty. 22-letni obrońca wykonał mocny cios jedną ręką i na 2:14 przed końcem Minnesota wyszła na prowadzenie 115-111.

„Obserwowaliśmy, jak rośnie i rozwija się jako lider, jako zawodnik i jako człowiek” – powiedział ośrodek Wolves Rudy Gobert Powiedział. „To była zabawa.”

Phoenix nigdy nie wyzdrowieje.

Wilki wyeliminowały jednak Sun Devina Bookera49 punktów trafiał 13 z 21 celnych trafień oraz 20 z 21 rzutów wolnych. Kevin Durant Zdobyli 33 punkty, ale reszta zespołu miała problemy.

Minnesota wygrała po tym, jak trener Chris Finch opuścił boisko pod koniec czwartej kwarty po niezamierzonym zderzeniu z bramkarzem Wolverhampton. Mike'a Conleya. Asystent trenera Mika Nouri objął prowadzenie w końcówce 1:41, a Wilki zakończyły mecz ze względną łatwością.

Minnesota Jadena McDanielsa Zdobył 18 punktów, trafiając 6 z 12 rzutów, a Wilki miały przewagę 44-33 z zbiórek.

To była zacięta czwarta kwarta, a Suns zremisowali różnicą 107 punktów Royce’a O’Neilla3 punkty na 4:30 przed końcem. Następnie Edwards i McDaniels trafili trzy rzuty rożne jeden po drugim, dając Wilkom prowadzenie 113-109 na 3:20 przed końcem.

READ  Chris Wood zdobywa hat-tricka w zwycięstwie Nottingham Forest nad Newcastle

Wilki czekają teraz, aby dowiedzieć się, czy w drugiej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets, czy Los Angeles Lakers. Denver prowadzi w tej serii 3-1.

„Cały ich zespół przysporzył nam wiele problemów” – powiedział o Wilkach trener Suns Frank Vogel. „Rundy, gwiazdy. Anthony Edwards to wyjątkowy talent, a jego seniorzy grali naprawdę dobrze”.

Na początku trzeciej kwarty Edwards trafiał za trzy punkty, a McDaniels wykonał wsad, pomagając Minnesocie zamienić sześciopunktowy deficyt na prowadzenie 68-66. To była część wielkiego trzeciego trafienia Edwardsa, który trafił cztery trójki i zdobył 15 punktów.

Booker odpowiedział, zdobywając 18 punktów w czwartej kwarcie, co dało Suns prowadzenie 92-90 w czwartej kwarcie.

To był trudny mecz dla trzykrotnego All-Star Bradleya Bellaktóry zdobył dla Phoenix zaledwie dziewięć punktów, trafiając 4 z 13 celnych strzałów, po czym faulował.

„Opóźnili się z wdrożeniem tego rozwiązania, ale my nie” – powiedział Booker.

W pierwszej połowie Suns spojrzeli na Wilki odmiennie, wykorzystując w różnych momentach pięciu zawodników z linii bocznej, którzy próbowali odciągnąć wielkich zawodników Goberta i Townsa od kosza.

Booker odbił się po sygnale dźwiękowym i po pierwszej połowie Suns prowadzili 61-56. Durant prowadził Phoenix z 20 punktami przed końcem pierwszej połowy, Booker zdobył 17 punktów, a Towns zdobył 15 punktów dla Wilków.

Strażnik słońca Graysona Allena Opuścił swój drugi mecz z rzędu z powodu skręcenia kostki, którego doznał w pierwszym meczu i które pogorszyło się w drugim meczu. W sezonie zasadniczym zdobywał średnio 13,5 punktu na mecz i prowadził NBA ze skutecznością 3 punktów procentowych.

READ  Tenis: brytyjska gwiazda Emma Raducano kibicuje kibicom ASB Classic, pokonując Lindę Frohvertovą

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.