Chris Wood zdobywa hat-tricka w zwycięstwie Nottingham Forest nad Newcastle

Chris Wood strzelił hat-tricka swojemu byłemu klubowi, gdy Nottingham Forest pokonało Newcastle 3:1 w Premier League.

Wood, który podpisał kontrakt z Newcastle za 25 milionów funtów w styczniu, a następnie dołączył do Forest latem, wykorzystał słabą obronę na St James' Park, aby pomóc Forest zakończyć serię siedmiu meczów bez zwycięstwa w lidze i zapewnić nowemu menedżerowi Nuno Espirito Santo swój pierwszy mecz wygrać. .

Newcastle objęło prowadzenie w 23. minucie po rzucie karnym Aleksandra Isaka, ale zmarnowało kilka okazji na ugruntowanie przewagi.

Następnie Forest wyrównał w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, kiedy Morgan Gibbs-White rzucił się do przodu i podał do Anthony'ego Elangi, który wykonał podanie, które Nowozelandczyk Wood z łatwością wykorzystał.

Po tym, jak Gibbs-White posłał główkę obok bramki w pierwszych momentach drugiej połowy, Wood pobiegł po podaniu Elangi, wywrócił obrońcę Dana Byrne'a na lewą stronę i oddał strzał nad Martinem Dubavką, aby w 53. minucie wyprowadzić Forest na prowadzenie.

Siedem minut później Forest podwyższył na 3:1, gdy podanie Murillo przebiło zawiłą obronę, a Wood znakomicie pokonał Dubravkę i skompletował hat-tricka.

Isaac zobaczył, że strzał odbił się obok bramki w 67. minucie, a Lewis Miley nie trafił w bramkę zaledwie dwie minuty później, gdy Newcastle próbowało wrócić do gry, ale w obliczu zaciekłego oporu i niszczycielskich kontrataków szkody już zostały wyrządzone.

Zwycięstwo podniosło Forest na 16. miejsce, a czwarta porażka Newcastle w pięciu meczach ligowych pozostawiła ich na siódmym miejscu.