Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Joe będzie niekwestionowanym mistrzem świata”.

Trener i dietetyk Josepha Parkera, George Lockhart – były żołnierz piechoty morskiej, który w ciągu ostatniego roku nawiązał zwycięską współpracę z zawodnikiem wagi ciężkiej Kiwi – uważa, że ​​to tylko kwestia czasu, zanim Parker zostanie niekwestionowanym mistrzem świata.

Lockhart, były amerykański mistrz świata w walkach klatkowych, który współpracował z mistrzami świata, takimi jak Conor McGregor i Tyson Fury, zaczął pomagać Parkerowi przed jego walką z Faegą-Obilo około 12 miesięcy temu.

Po pogorszeniu się wyników, które obejmowało porażkę przez nokaut z Joe Joyce’em – jego pierwszą porażkę w doliczonym czasie gry – rzucała się w oczy kondycja fizyczna Parkera, który w ciągu kilku minut zniszczył Opelo.

Następnie Parker odniósł równie imponujące zwycięstwo nad Simonem Keane w Arabii Saudyjskiej, zdobywając dwa punkty nad Deontayem Wilderem, byłym mistrzem WBC i niebezpiecznym Zilie Zhangiem, również w Riyadzie.

Lockhart przebywa w Auckland, aby pracować z Parkerem, byłym mistrzem świata WBO, który prawdopodobnie będzie walczył ponownie we wrześniu lub październiku, i rozmawiał z 1News o postępach, jakie poczynił jego człowiek.

„Byłem pod wrażeniem jego punktu wyjścia” – powiedział o Parkerze. „Ludzie zostają mistrzami świata, ponieważ są świetni. Stałeś się mistrzem świata. „Myślałem, że jeśli zbudujesz tę bazę, staniesz się największy”.

Joseph Parker wspomina strzał w ciało podczas zwycięstwa nad Zhilei Zhangiem.

„Udało nam się” – powiedział Lockhart. „Po wszystkim, co powiedziałem, on powiedział: «OK, zróbmy to».

„Wiedziałem, że tak się stanie. Widziałem ten proces. Powiem wam, że w przyszłym roku będzie niekwestionowany [champion]. „Będzie lepszy niż wszyscy, a ja pracowałem ze wszystkimi”.

„Wszystko zależy od czasu” – powiedział Parker. „George i ja… [coach] Andy Lee to najlepszy zespół i mam pełne zaufanie do tego, co robimy. Odpoczywam, jem, trenuję, spędzam czas z rodziną – trzymam się dokładnie wyznaczonego harmonogramu.

READ  Polski senator pozywa lidera partii za uwagi z inwigilacji

„Czuję, że kocham tę podróż i ten proces bardziej niż wcześniej”.

Zapytany, jak duży wpływ Lockhart miał na późny renesans kariery Parkera, Parker odpowiedział: „Wszystko. Andy jest głównym trenerem i świetnym trenerem. Ale poza boksem, regeneracją, pracą siłową, kondycją, jedzeniem i odżywianiem – George dba o wszystko inne Czuję, że… mam zwycięską formułę, która mi odpowiada”.

Parker będzie obecny na niedzielnej walce swojego przyjaciela Fury’ego z Oleksandrem Usykiem z Ukrainy o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi ciężkiej w Riyadzie NZT – właściwie jest częścią zespołu transmitującego – i wróci do Auckland, aby przygotować się na to, co ma nadejść.

Istnieje klauzula dotycząca rewanżu z Zhangiem, ale w międzyczasie chiński zawodnik podpisał kontrakt na walkę z Wilderem.

„Wydaje mi się, że walka Changa jest nadal możliwa, w zależności od tego, jak sobie poradzi z Wilderem, ale mam wrażenie, że są tu Filip Hrjovic, Daniel Dubois, Andy Ruiz, Jarrell Miller i wszyscy inni zawodnicy wagi ciężkiej, którzy będą walczyć bardzo szybko jakby byli inni zawodnicy wagi ciężkiej, którzy wkrótce będą walczyć” – powiedział Parker. „Kiedy dojdzie do tych walk… zobaczysz, jak wszystko pójdzie”.

Kluczem do poprawy jest dyscyplina i prostota, powiedział Lockhart.

„Większość zawodników trenuje przez osiem tygodni, a kiedy walka się skończy, zgadnij, co robią? Wracają do jedzenia śmieci i robienia tego, co robią.

„Kiedy Joe skończy walczyć, wraca tutaj i trenuje. Prostota jest wszystkim.

„Joe ma konkretne cele i to buduje pewność siebie. We wszystkim mamy konkretne cele i każdego dnia robi postępy.

„Może biegać dłużej, podnosić większe ciężary, jest cięższy i szczuplejszy. Czy jest więc lepszy? Na 100%.”