Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mwanga namawia Lwice do wykorzystania szansy w Polish Challenger Series

Mwanga namawia Lwice do wykorzystania szansy w Polish Challenger Series

Główny trener Kenii Lioness Sevens, Dennis Mwanga, namawiał swój zespół, aby dał dobry występ w Poland Challenger Series, mając nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni zakwalifikuje się do promocyjnych kwalifikacji do World Sevens Series w Madrycie w Hiszpanii.

Lwice będą starały się odrobić straty po rozczarowującym występie, jaki zaprezentowały w marcu ubiegłego roku w Urugwaju, gdzie zdobyły zaledwie sześć punktów i spadły z drugiego na piąte miejsce z 24 punktami.

W tabeli prowadzą Chiny z 40 punktami, za nimi plasują się Argentyna (34), Uganda (28) i Belgia (28). Cztery najlepsze drużyny kwalifikują się do finału w Madrycie.

Lwice chcą rozegrać finałowy mecz w Polsce i liczą, że pozostałe wyniki ułożą się na ich korzyść.

Asystent trenera KCB, Mwanga, przeznaczył na poprawę procesu decyzyjnego i obrony, aby podtrzymać nadzieje.

„Nasz występ w Urugwaju był słaby” – powiedziała Mwanga. „Dziewczyny nie wykazały wysiłku, ale pracowałyśmy nad podejmowaniem decyzji, atakiem i obroną”.

„Dziewczyny wiedzą, o co toczy się gra. To kluczowy turniej. Nasza tegoroczna misja była dwojaka: zakwalifikować się do siódmych mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich” – zauważyła Mwanga.

Lwice nie zarezerwowały biletu kwalifikacyjnego podczas afrykańskich kwalifikacji i będą starały się zakwalifikować do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w powtórce meczu w przyszłym miesiącu w Monako.

Zespół przybył do Krakowa w poniedziałek, aby zaaklimatyzować się w europejskich warunkach pogodowych i dostosować się do nawierzchni.

„Dobrze się zaaklimatyzowaliśmy. Warunki pogodowe są podobne do tych w domu – deszcz i słońce. Dobrze się zaaklimatyzowaliśmy. W piątek otrzymamy dowództwo kapitana” – powiedział Mwanga.

W grupie C Lwice zmierzą się z Polską, Belgią i Meksykiem.

Kapitan Sheila Chajera powiedziała, że ​​chcą odpokutować za słaby występ w Urugwaju, udając się jak najdalej w Polsce.

„Czas wrócić i pokazać wszystkim, na co nas stać” – powiedziała Shagira.

Frecia Oduor i Edith Nairaka są gotowe zadebiutować w Challengerze.

READ  Hiszpania i Polska mistrzami Europy 7s

Cztery najlepsze drużyny Challenger Series zmierzą się w Madrycie z Japonią, Brazylią, RPA i Hiszpanią.