Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Activision uruchomiło w Polsce studio gier Elsewhere Entertainment

Activision uruchomiło w Polsce studio gier Elsewhere Entertainment


Startuje Activision Rozrywka gdzie indziejnowe studio gier pracujące nad zupełnie nową franczyzą w Warszawie.

Nowy zespół studia ciężko pracuje nad stworzeniem nowej własności intelektualnej opartej na narracji. Jest to wewnętrzne studio należące do Activision, która jest częścią Activision Blizzard i sama jest częścią Microsoft Xbox. Nie działa to w grach z uniwersum Call of Duty.

Zaskakujące jest to, że Activision, które prawdopodobnie ma 10 studiów pracujących nad grami Call of Duty, decyduje się na stworzenie nowej własności intelektualnej. Ale to też niespodzianka, bo firma-matka (dwa działy tego zespołu zarządzającego) Microsoft zdecydowała się w zeszłym tygodniu zamknąć trzy studia i połączyć czwarte studio w inny zespół. O ile rozumiem, nie ma związku pomiędzy decyzją o otwarciu nowego studia a zamknięciem innych studiów.

Activision utworzyło zupełnie nowe, wewnętrzne studio Elsewhere Entertainment. Activision twierdzi, że większość zespołu będzie pracować w Warszawie, w Polsce, z dodatkowymi zasobami w Stanach Zjednoczonych i skupi się wyłącznie na tworzeniu nowej, opartej na narracji, definiującej gatunek serii triple-A.

GB się wydarzyło

Odliczanie do szczytu GamesBeat

Zarezerwuj już teraz swoje miejsce i dołącz do nas w Los Angeles na niezapomniane dwudniowe doświadczenie eksplorujące temat odporności i adaptacji. Zarejestruj się już dziś, aby zagwarantować sobie miejsce!

Rejestracja tutaj

„Zbudowane od podstaw Elsewhere Entertainment to niezależne studio premium, którego zadaniem jest tworzenie środowiska inspirującego odważne i różnorodne pomysły” – stwierdziło Activision. „Podstawowa misja zespołu zachęca wszystkich do eksploracji i kreatywnej współpracy w celu stworzenia serii z trwałym dziedzictwem, które wykracza daleko poza gry”.

READ  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej twierdzi, że Polska czyni szybkie postępy w projekcie nuklearnym

Zespół Elsewhere Entertainment składa się z ekspertów od opowiadania historii, mających na swoim koncie takie tytuły jak The Last of Us, Uncharted, Wiedźmin, Cyberpunk, Destiny, Tom Clancy’s The Division i Far Cry. Activision nie wymieniło jeszcze założycieli studia. Zespół rekrutuje.

Nowe studio ma pełny dostęp do zasobów i narzędzi Activision, ponieważ stale zwiększa produkcję i rozwój. Elsewhere rozpoczyna poszukiwania najlepszych w swojej klasie talentów z całej branży i całego świata, aby pomóc w stworzeniu nowoczesnych, nowatorskich gier nowej generacji.

Kilka przystanków Tutaj I Tutaj Został opublikowany na początku tego tygodnia.