Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Upadek Carilliona: Likwidator spodziewa się, że złoży wniosek o 250 mln funtów przeciwko KPMG | Karylion

Likwidator rządu zajmuje się reperkusjami Upadek firmy outsourcingowej Carillion Oczekuje się, że złoży pozew w wysokości 250 milionów funtów przeciwko KPMG, firmie księgowej, która podpisała dawne rachunki FTSE100.

Prawnicy syndyka, należący do rządowej służby upadłościowej, wysłali do KPMG pismo wstępne do KPMG, ostrzegając firmę księgową i konsultingową, by spodziewała się roszczenia związanego z szybką implozją Carilliona w 2018 roku.

Pismo jest wstępem do pełnoprawnego pozwu, prawdopodobnie obejmującego obwód upadłościowy, twierdząc, że KPMG Nie przeanalizowała właściwie rachunków Carilliona, nie odkrywając, że przedstawiała zdrowszy obraz siebie w finansach niż w podstawowej rzeczywistości.

Oczekuje się, że roszczenie zostanie sfinansowane przez Litigation Capital Management, spółkę notowaną na giełdzie, która inwestuje w potencjalnie lukratywne procesy sądowe, według Sky News, które jako pierwsze zgłosiło pismo wstępne.

Karylion Upadł pod presją 7 miliardów funtów długu w styczniu 2018 roku, w wyniku upadku firmy, który pogrążył 3000 miejsc pracy w niepewności i wpłynął na ponad 450 kluczowych projektów sektora publicznego, w tym Opóźnienie prac w dwóch nowoczesnych szpitalach w Liverpoolu i Birmingham.

Godna uwagi porażka doprowadziła do wezwania rządu do ograniczenia zależności od outsourcingu i wywołała publiczną debatę na temat stopnia kontroli, jaką audytorzy powinni stosować do rachunków firmowych dostarczanych im przez menedżerów. Raport z 2019 r. wykazał, że upadek kosztował podatników 162 mln funtów, w tym opóźnienia w projekcie kolejowym HS2, nad którym pracował Carillion.

Oficjalny odbiorca wciąż pracuje nad likwidacją Carillionu, procesem, który trwał trzy i pół roku po upadku firmy. Robi to wspólnie z konkurencyjną firmą KPMG PricewaterhouseCoopers, firmą księgową Posłowie oskarżyli ją o „ucztowanie na ofierze” Carillion, pobierając między sobą opłatę w wysokości 72 milionów funtów za porady w latach poprzedzających jego zgon.

Oczekiwane działania prawne oficjalnego odbiorcy przeciwko KPMG są częścią starań o zabezpieczenie jak największej ilości pieniędzy niektórym firmom i organizacjom, którym Carillion był winien pieniądze, gdy upadły.

READ  Europa zaczyna definiować rolę gazu ziemnego w przejściu na czystą energię

Zarejestruj się w Guardian . służbowy adres e-mail

Na początku tego roku Minister Biznesu Kwasi Kwarting, wszczął osobną próbę prawną Zakazać ośmiu ex Karylion Członkowie zarządu zajmujący wyższe stanowiska w radach dyrektorów. Wśród nich był były prezydent Philip Green, który był doradcą Davida Camerona w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej.

Przedstawiciele Dyrektorzy oskarżani o „lekkomyślność, arogancję i chciwość” W zjadliwym raporcie o porażce firmy.

Bankruptcy Service i KPMG Corporation odmówiły komentarza.