Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mimo panelu OLED w iPadzie M4 Pro brakuje zawsze włączonego wyświetlacza

Mimo panelu OLED w iPadzie M4 Pro brakuje zawsze włączonego wyświetlacza

Jeden z największych zabytków w Nowy iPad Pro Jest to ekran OLED po raz pierwszy w iPadzie. Chociaż technologia ta jest już dostępna w iPhone’ach i Apple Watchach, wszystkie poprzednie iPady były wyposażone w wyświetlacze LCD (lub Mini-LED). Jednak pomimo panelu OLED o zmiennej częstotliwości odświeżania, iPadowi M4 nadal brakuje zawsze włączonego wyświetlacza, takiego jak najnowsze iPhone’y.

Nowemu iPadowi Pro brakuje zawsze włączonego wyświetlacza

Wraz z pojawieniem się plotek o OLED iPada ProNiektórzy mieli nadzieję, że Apple włączy także funkcję zawsze włączonego zegarka Apple Watch Series 5 i nowszych, a także iPhone’a 14 Pro i nowszych. Tak się jednak nie stało.

Ponieważ każdy piksel na panelach OLED jest podświetlany indywidualnie, wyświetlacz może po prostu wyłączyć piksele, które nie są używane w czarnych obszarach obrazu. Dzięki temu urządzenie może utrzymywać ekran włączony, aby wyświetlać podstawowe informacje, takie jak zegar i widżety, bez zużywania baterii. Ale dlaczego iPad Pro OLED nie ma funkcji „zawsze włączonej”?

Zdaniem Apple’aEkran OLED w najnowszych modelach iPada Pro ma zmienną częstotliwość odświeżania. Jednakże częstotliwości wahają się od 10 Hz do 120 Hz. Kiedy Apple sprawiło, że iPhone 14 Pro był zawsze włączony, przełączył się również na panel LTPO z minimalną częstotliwością odświeżania 1 Hz, co pomaga oszczędzać więcej energii.

Zawsze włączony wyświetlacz w iPhonie 14 Pro

Oznacza to, że gdy ekran nie jest używany w sposób ciągły, obraz jest aktualizowany raz na sekundę. Na iPadzie Pro ekran wyświetlający nieruchomy obraz jest odświeżany 10 razy na sekundę. Chociaż firma teoretycznie może umożliwić stałą pracę dowolnego panelu OLED, jako wymaganie dla tej funkcji ustaliła minimalną częstotliwość odświeżania na poziomie 1 Hz.

Podobnie jest w przypadku iPhone’a 13 Pro, który jako pierwszy iPhone otrzymał panel OLED ze zmienną częstotliwością odświeżania sięgającą 120 Hz. Jednak najniższa częstotliwość wynosiła również 10 Hz, więc nigdy nie uzyskano funkcji ciągłego włączenia.

READ  Nvidia i AMD Drivers dla Windows 11 22H2 teraz testowane

iPadOS 18 może to zmienić

Oczywiście sytuacja może się zmienić w przyszłości, ponieważ krążą plotki, że Apple pracuje nad akcesoriami takimi jak stacja dokująca z wbudowanymi głośnikami do iPada, więc funkcja zawsze włączonego urządzenia miałaby dla nich duży sens. Apple może włączyć tę funkcję tylko wtedy, gdy iPad znajduje się w stacji dokującej, ponieważ w tym przypadku zasilanie nie będzie stanowiło problemu.

Tryb gotowości dla iOS 17

Co z tobą? Brakuje Ci zawsze włączonego wyświetlacza na iPadzie? Daj mi znać w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.