Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolejnym ROG Ally od Asusa będzie ROG Ally X

Kolejnym ROG Ally od Asusa będzie ROG Ally X

Asus ROG Ally był pierwszym prawdziwym konkurentem Steam Deck; Choć twierdzę, że było to trochę niewystarczające, w sposób uzasadniony poprawiło status niedrogich gier przenośnych z systemem Windows dzięki zapewnionemu wzrostowi wydajności i płynnemu wyświetlaniu ze zmienną częstotliwością odświeżania. Teraz Asus zaczął ujawniać swojego następcę: ROG Ally

Nie nazywaj tego Ally 2: kiedy pojawi się w drugiej połowie roku, Ally oparty na systemie Windows To nie to samo, co Steam Deck OLED, ponieważ Valve poprosiło AMD o zmianę swojego chipa w celu poprawy żywotności i stabilności baterii oraz dodanie nowego, większego, jaśniejszego i wspaniałego panelu OLED z poprawionym czasem reakcji i cieńszymi ramkami.

„Nie zamierzamy zwiększać wydajności o 30–40 procent”.

Ale nowo przenośny jest w kolorze czarnym będzie „Ciesz się znaczną poprawą żywotności baterii” – mówi Shawn Yen, starszy wiceprezes firmy Asus. krawędź – Ponieważ Asus zapakuje znacznie większy akumulator do poprawionej obudowy Ally „Przyglądamy się znacznie więcej”.

Asus nie będzie dziś mówił o konkretnych specyfikacjach. Zamiast tego Yen zapytał mnie, ile realnie chciałbym mieć baterii w zmodyfikowanym urządzeniu mobilnym. Powiedziałbym, że chciałbym podwoić czas pracy baterii w najgorszym przypadku do trzech godzin, ponieważ obecnie intensywne granie pozwala mi na około 1,5 godziny. „To cię nie rozczaruje, nawet jeśli przyjmiesz najgorszy scenariusz” – powiedział mi.

Yin twierdzi, że od czasu premiery najważniejszym życzeniem była żywotność baterii. Asus widział, jak społeczność czasami przypina gigantyczne zewnętrzne baterie do swoich urządzeń mobilnych, mimo że teoretycznie Ally miał w środku miejsce na większy zestaw baterii.

„Kiedy wystartowaliśmy [the original Ally]„Nie mieliśmy tak jasnego zrozumienia, że ​​bateria może być czymś więcej, niż tylko lekkim urządzeniem” – przyznaje.

Bateria to nie jedyna zmiana, o której mówi dzisiaj Asus; Sprzymierzyć „Myślimy o baterii, pamięci masowej, grafice, pamięci, portach… Naszym celem jest zmieszczenie jak największej liczby tych rzeczy w takim urządzeniu” – mówi Gabriel Ming, starszy menedżer produktu w firmie Asus.

READ  AirPods Pro 2 z USB-C zostały ulepszone do najniższej jak dotąd ceny

Znowu dzisiaj brak specyfikacji, ale Asus twierdzi, że to Ally Powinien być wyposażony w dłuższe gniazdo M.2 2280 SSD, aby kupujący mogli łatwiej znaleźć i kupić większe dyski SSD, niż pozwala na to obecne gniazdo M.2 2230.

Sojusznik Chociaż sam tego nie widziałem, Asus twierdzi, że laptop będzie nieco cięższy ze względu na większą baterię, zmienione uchwyty i niewielką regulację takich elementów, jak D-Pad, joystick i spusty.

Powyżej: Film przedstawiający wnętrze oryginalnego ROG Ally.

Chociaż Asus w dalszym ciągu nie przyznaje, że czytnik kart SD Ally był kiedykolwiek wadliwy, twierdzi, że jest to ten sam czytnik kart SD, którego używa w swoich laptopach, i twierdzi, że nie sądzi, aby jakiekolwiek problemy były związane z tym, że Ally już się rozgrzewa. „Nie chcemy, żeby ludzie myśleli, że tacy jesteśmy król Meng mówi o przeniesieniu czytnika SD. „Musieliśmy przesuwać elementy po planszy, aby wszystko pasowało”.

Asus twierdzi, że ulepszenia Ally X będą miały swoją cenę; W przeciwieństwie do Steam Deck OLED, który zastąpił model LCD firmy Valve w większości w tych samych przedziałach cenowych, Ally Oryginalny ROG Ally 2023 również pozostanie w ofercie i może otrzymać zniżki.

Jeśli chodzi o ROG Ally 2, Asus zgadza się, że ma on podobną filozofię do Valve: chce zbudować prawdziwego następcę, który będzie w stanie zapewnić znaczny wzrost wydajności, a nie tylko przyrostowy wzrost.

I chociaż Asus nie planuje sprzedawać aktualizacji baterii na rynku wtórnym oryginalnym nabywcom Ally, przygotował dużą aktualizację oprogramowania również dla tych nabywców: Armoury Crate SE 1.5 to nie tylko bardzo świeża warstwa farby i ulepszenia nawigacji — to w końcu umożliwi graczom udostępnianie mapowań przycisków w różnych grach innym właścicielom Ally.

Asus powiedział mi, że nadal wierzy w Windows. Podczas gdy Meng twierdzi, że „jesteśmy bardzo otwarci na inne rozwiązania” i że firma prowadzi rozmowy z Valve, Asus twierdzi, że ma filozoficzne i logistyczne powody, aby pozostać przy systemie operacyjnym Microsoftu, w tym chęć „inkluzywności”. Na różne platformy do gier” zamiast polegać na Steamie. O niektórych powodach logistycznych opowiem w przyszłej historii.

READ  PlayStation ujawnia liczbę samochodów w Gran Turismo 7

Asus twierdzi, że oficjalnie ogłosi ROG Ally