Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowozelandczycy utknęli, gdy Air Vanuatu boryka się z poważnymi zawirowaniami finansowymi

Nowozelandzcy turyści utknęli dziś wieczorem na Vanuatu po tym, jak narodowe linie lotnicze tego wyspiarskiego kraju doświadczyły poważnych zawirowań finansowych.

Według doniesień linia Air Vanuatu została objęta dobrowolną administracją i w tym tygodniu wszystkie loty zostały odwołane.

Wśród dotkniętych wczasowiczów jest Gavin i jego żona, którzy mieli wrócić do Christchurch przez Brisbane dziś po południu.

„Nie jesteśmy pewni, co się dzieje” – powiedział Channel 1 News. „Wszędzie panowała ciemność i zagłada”.

Loty zostały zawieszone, ponieważ rząd Vanuatu rozważa umieszczenie przewoźnika flagowego pod dobrowolną administracją.

Słaby sygnał internetowy i telefoniczny utrudniał znalezienie jakichkolwiek informacji.

„To powoduje niepokój. Nie tego chcesz, gdy jesteś na wakacjach”.

Według rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu (MFAT) obecnie na Vanuatu zarejestrowanych jest 33 Nowozelandczyków zarejestrowanych w SafeTravel.

„Departament nie skontaktował się z żadnym Nowozelandczykiem przebywającym na Vanuatu w celu uzyskania pomocy”.

Przyszłe wyjazdy są w trakcie analizy

Rząd Vanuatu potwierdził dzisiaj, że rozważa objęcie Air Vanuatu administracją dobrowolną.

Rzecznik Air Vanuatu powiedział 1News, że przedstawiciele Ernst & Young przybyli do stolicy, Port Vila, po wyznaczeniu międzynarodowej firmy księgowej, która miała pomóc „przeanalizować dostępne opcje i przedstawić zalecenia rządowi Vanuatu”.

Linia lotnicza potwierdziła, że ​​wszystkie loty międzynarodowe zostały odwołane od czwartku 9 maja do niedzieli 12 maja. Wszystkie przyszłe podróże są analizowane.

„Zawsze przykro słyszeć, że linia lotnicza staje przed takimi wyzwaniami” – powiedziała Cath O’Brien, dyrektor wykonawcza Rady Przedstawicieli Linii Lotniczych Nowej Zelandii (BARNZ).

„Trudno powiedzieć, w którą stronę wszystko się potoczy. Jak wiadomo, lotnictwo to złożony, kosztowny i kosztowny biznes”.

Powiedziała, że ​​drogi na Pacyfiku są trudne w obsłudze.

„Nie masz dużego ruchu do obsługi, ale to naprawdę ważny środek komunikacji”.

READ  Holenderska policja aresztowała aktywistkę Gretę Thunberg podczas demonstracji klimatycznej w Hadze

Podróżni rozmawiający z 1News stwierdzili, że po rozmowach z firmami ubezpieczeniowymi nie byli pewni, jak zapłacić za dodatkowe noclegi.

„Powiedzieli nam, że jeśli firma zostanie postawiona w stan likwidacji, istnieje ryzyko, że nie zostaniemy objęci ubezpieczeniem” – powiedział Gavin.

Niepewność dotycząca lotów doprowadziła do przeniesienia niektórych nadchodzących meczów Oceania Football Club z Port Vila na Fidżi.

Air New Zealand i Qantas odpowiadają

Jeremy O’Brien, dyrektor generalny krajowego przewoźnika Air New Zealand, powiedział 1News, że linia lotnicza „ma niewielką liczbę klientów, których dotkną odwołania lotów Air Vanuatu”.

Powiedział, że chociaż linia lotnicza „chciałaby być w stanie świadczyć usługi do Vanuatu”, ciągłe problemy z łańcuchem dostaw i konserwacją silników oznaczały, że „nie ma obecnie wystarczającej liczby samolotów, aby to zrobić”.

Tymczasem rzecznik Qantas powiedział, że obecnie „wspiera klientów korzystających z usługi codeshare, których dotknęło odwołanie lotów Air Vanuatu”.

„Zachęcamy każdego klienta Qantas, który ma rezerwację na lot Air Vanuatu od teraz do 31 maja, aby skontaktował się z nami lub swoim biurem podróży w celu omówienia opcji, w tym zwrotu pieniędzy lub kredytu na lot.

„Będziemy pracować nad zarezerwowaniem każdemu z tych klientów w trakcie lotu alternatywnych lotów”.