Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe iPhone’y Apple’a zabłysną, ale magia tkwi w starszych modelach

za pomocą smartfona

Zdjęcie: Getty Images / Xavier Lorenzo

W tym tygodniu Wydarzenie „poza zasięgiem”Apple z pewnością zaprezentuje poczwórne nowe iPhone’y – 6,1-calowy iPhone 14 i iPhone 14 Pro, 6,7-calowy iPhone 14 Max (lub Plus) oraz iPhone 14 Pro Max, jeśli plotki są prawdziwe. Apple ma nadzieję, że wszystkie z nich zapakują wystarczającą ilość ulepszeń, aby zadowolić tych, którzy mają gotówkę do dystrybucji.

Po 15 latach (pierwszy iPhone wprowadzony na rynek w czerwcu 2007 r.) można się spodziewać, że popularność iPhone’a zwolni – przynajmniej trochę.

To, co uważam za fajne, to to, że nic nie wskazuje na to, by tak się działo.

Jeśli nie jesteś przekonany, Badania kontrapunktów Właśnie opublikowałem kilka świetnych informacji: Apple wysłał w zeszłym roku 237,9 miliona iPhone’ów – rekord wszechczasów.

Dostawy Apple iPhone, 2007 - 2021

Dane: Kontrapunkt / Wykres: ZDNET

iPhone 13 Pro i Pro Max zajęły pierwsze i drugie miejsce na liście najlepiej sprzedających się smartfonów w USA (Apple ma trzy z pięciu najlepszych, w tym iPhone 12). Udział iPhone’a w nowej sprzedaży wyniósł 22% w ostatnim kwartale 2021 roku.

Ale jest jeszcze jeden punkt danych, który moim zdaniem jest bardziej interesujący i być może wskazuje na prawdziwą siłę Apple.

Co ciekawe, pomimo tego, że iPhone był sprzedawany jako produkt premium, ostatnio osiągnął 50% udziału w rynku w USA.

Oznacza to, że iPhone’y stanowią obecnie ponad połowę smartfonów używanych w Stanach Zjednoczonych Dane kontrapunktowe udostępnione Financial Times.

Nie wszystkie z nich będą efektownymi nowymi modelami: ta ogromna zainstalowana baza będzie obejmować stare telefony, które były poobijane, ale nadal działają, oraz urządzenia przekazane przez wczesnych użytkowników, którzy zaktualizowali.

Obejmie również dużą liczbę sprzedanych telefonów.

Ostatnie badania przeprowadzone przez CCS Insight wykazały, że 1,3 miliarda telefonów po raz pierwszy osiągnie kres swojego życia w 2022 roku. Połowa z tych telefonów zostanie wepchnięta do szuflad lub wyrzucona. Jednak coraz większa część będzie sprzedawana na pchlim targu. iPhone’y Apple stanowią ponad 80% tej „okrężnej” gospodarki, częściowo dzięki temu, co CSS nazywa „wysoką wartością rezydualną” iPhone’ów.

Firma badawcza zauważa, że ​​„wiele telefonów innych marek ma ograniczoną wartość w branży i często jest wyrzucanych lub przekazywanych członkom rodziny”.

Ten rynek wtórny skutecznie tworzy niedrogą alternatywę w dół zbocza ekosystemu Apple dla osób, które w przeciwnym razie mogłyby kupić telefon z Androidem średniej klasy. To dobra wiadomość dla Apple, które coraz częściej zarabia na usługach i sprzęcie (i to z lepszą marżą). Częściowo wynika to z polityki Apple polegającej na tworzeniu kopii zapasowych swoich telefonów z aktualizacjami oprogramowania przez kilka lat, co oznacza, że ​​nawet telefony, które mają pięć lub sześć lat, mogą nadal być opłacalnymi urządzeniami, przynajmniej do lekkiego użytku.

Nowe telefony komórkowe zachowują rozmach i energię, a także zachęcają pierwszych użytkowników do korzystania z nowych funkcji. Ale to ten długi ogon starszego sprzętu naprawdę pokazuje siłę ekosystemu Apple.

Otwarcie ZDNET w poniedziałek

Poniedziałkowy wstępniak ZDNet to nasze otwarcie na ten tydzień w technologii, napisane przez członków naszej redakcji.

Poprzednio w MONDAY OPENER ZDNET:

READ  Daily Power: ból związany z subskrypcją Pixel Pass