Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Diamenty nie są wieczne?  Aukcje biżuterii Shirley Bassey |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Diamenty nie są wieczne? Aukcje biżuterii Shirley Bassey | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Walijska piosenkarka wystawia na aukcji część swojej „znaczącej” biżuterii, w tym pierścionek z brylantem podarowany jej przez Sir Eltona Johna.

przez Niamh Lynch, reporterka wiadomości @nyamhelinch


Środa 8 maja 2024 o 15:28, Wielka Brytania

Kiedyś zaśpiewała „Diamonds Are Forever”, ale teraz Dame Shirley Bassey sprzedaje jej piosenkę.

87-letnia walijska piosenkarka wystawia na aukcję część swojej „znaczącej” biżuterii, w tym pierścionek z brylantem, który dostała. Sir Eltona Johna.

Ale każdy, kto chce diamentu na swoim złotym palcu, niech lepiej wydaje duże pieniądze.

Do najważniejszych elementów jej kolekcji należy diamentowy naszyjnik, którego szacunkowa cena wynosi od 270 000 do 320 000 euro (232 420 funtów, 275 460 funtów) oraz diamentowo-złoty zestaw (pasujący zestaw biżuterii) zaprojektowany przez Cartiera, którego wartość szacuje się na 200 000 euro i 250 000 euro (172 170 funtów, 215 210 funtów).

W ofercie znajduje się także pierścionek z żółtym diamentem, którego cena może wahać się od 165 000 do 200 000 euro (142 030 do 172 150 funtów), a także szereg perydotów, rubinów, diamentów i kamieni szlachetnych, które szacuje się na cenę od 60 000 do 70 000 euro (51 640 funtów). 60 250 funtów).

Pani Shirley powiedziała, że ​​kolekcja biżuterii obejmuje elementy, które kupiła dla siebie, aby upamiętnić ważne momenty, w tym jej pierwszy występ przed publicznością w Royal Variety Performance. Zmarła królowa.

„Zbieranie biżuterii jest dla mnie jak kolekcjonowanie wspomnień, a ta kolekcja jest ich pełna” – powiedziała.

„Wszystkie przedmioty mają znaczenie i mają jakąś historię do opowiedzenia, niezależnie od tego, czy kupiłem je dla siebie, czy dostałem w prezencie.

„Jest taki piękny pierścionek w stylu vintage z lat 60. XX wieku, pokryty białymi diamentami, który podarował mi Elton John po tym, jak śpiewałem na koncercie poświęconym AIDS i który nosiłem kilka razy.


zdjęcie:
Oczekuje się, że kolekcja kamieni szlachetnych z akwamarynami, rubinami i diamentami Dame Shirley Bassey będzie sprzedawana w cenie od 60 000 do 70 000 euro. Zdjęcie: Sotheby’s/PA

„Albo zestaw serc z rubinami i diamentami, który widziałem w witrynie luksusowego sklepu jubilerskiego podczas postoju w Bangkoku w drodze na moją pierwszą trasę koncertową po Australii.

READ  „Mam nadzieję, że otrzymasz wsparcie, aby być prawdziwym sobą”.

„Być może jednym z najbardziej wyjątkowych dzieł w kolekcji jest ten szmaragd, który sam kupiłem, aby upamiętnić mój pierwszy występ w Royal Variety przed zmarłą królową”.

Dame Shirley ujawniła również, że przyjęła ofertę śpiewania w 1971 roku Jamesa Bonda Film „Diamenty są wieczne” z Sir Seanem Connerym w roli głównej, ponieważ teksty były dla niej „prawdziwe”.

Czytaj więcej:
Gwiazdy Manchesteru City i Anglii ukarane grzywną za przekroczenie prędkości
Szef Brewdoga kończy swoje 17 lat na stanowisku
Policja otrzymała zgłoszenie o obecności „krokodyla” w wodach powodziowych

„Zakochałam się w biżuterii, kiedy po raz pierwszy odkryłam naturalne perły, będąc wschodzącą piosenkarką, i kupiłam sobie swój pierwszy naszyjnik z pereł – pierwszą biżuterię, jaką kiedykolwiek kupiłam” – powiedziała.

„Jednak szybko rozwinęła się we mnie trwająca całe życie pasja do diamentów, która poprzedziła nagranie Diamonds Are Forever.

„Właściwie zgodziłam się zaśpiewać tę piosenkę, ponieważ wydawała mi się prawdziwa i odzwierciedlała moje uczucia wobec diamentów wtedy i teraz”.

Śledź Sky News na WhatsApp

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Wielkiej Brytanii i całego świata, śledząc Sky News

Kliknij tutaj

Fragmenty kolekcji pani Shirley będzie można oglądać w Sotheby’s w Londynie od 24 do 29 maja, a następnie od 4 października w Paryżu.

Aukcja na żywo odbędzie się 10 października w Sotheby’s Paris.

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Kolekcja jest częścią odbywającej się dwa razy w roku aukcji Sotheby’s Fine Jewels, a dochód ze sprzedaży pani Shirley trafia na rzecz wybranych przez nią organizacji charytatywnych.