Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wydano WatchOS 9 dla Apple Watch: oto, co nowego i jak je zdobyć

jabłko W poniedziałek opublikował swoją dużą aktualizację WatchOS 9 dla Apple Watch. WatchOS 9 będzie dostępny jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania. Apple po raz pierwszy ujawniło WatchOS 9 na dorocznej konferencji deweloperów (WWDC) w czerwcu. Cupertino co roku publikuje nowe aktualizacje oprogramowania dla swoich urządzeń, aby zwiększyć ich możliwości. Tegoroczna aktualizacja nie jest krokiem naprzód, ale wciąż jest ogromnym skokiem pod względem funkcji.

Jest wiele zmian. Oto niektóre funkcje, które zmienią sposób korzystania z zegarka Apple Watch.

Kiedy zostanie uruchomiony WatchOS 9 i jak go zdobyć?

Apple powiedział, że nowy system operacyjny będzie dostępny od września 12 dni przed premierą Apple Watch Series 8 i Apple Watch SE (2) 16 września, a Apple Watch Ultra 23 września.

Czego będziesz potrzebować

    • Apple Watch 4 lub nowszy
    • że iPhone 8 lub później

Jak mogę pobrać WatchOS 9?

Musisz pobrać iOS 16 w telefonie, zanim będzie można uaktualnić zegarek Apple Watch. Możesz pobrać iOS 16, przechodząc do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania > Pobierz i zainstaluj. Gdy to zrobisz, program uruchomi ponownie telefon. Następnie możesz przejść do Watch App> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Pozostaw ładowanie Apple Watch i iPhone’a blisko siebie na noc. Upewnij się, że są również połączone z siecią Wi-Fi.

Zaletą leków jest przydatna dla osób starszych.

Jakie nowe funkcje pojawią się w WatchOS 9?

Najbardziej godna uwagi jest nowa aplikacja do ćwiczeń. Gdy zaczniesz ćwiczyć, zobaczysz więcej informacji, w tym informacje o pętli aktywności, strefach tętna i nie tylko. Wszystko, czego potrzebujesz, aby włączyć Digital Crown. Strefy tętna są obliczane automatycznie na podstawie danych dotyczących Twojego zdrowia. Możesz również utworzyć go ręcznie. Jeśli chodzi o personalizację, możesz stworzyć dla siebie okresy pracy i odpoczynku.

Aplikacja Sleep została znacznie uaktualniona w WatchOS 9. Apple dodaje coś, co nazywa się Sleep Stages. Dzięki etapom snu będziesz mógł zobaczyć, jak dobrze śpisz, korzystając z faz snu REM, snu lekkiego i ciężkiego.

READ  Ubisoft oficjalnie ogłasza „Project Q” PvP Battle Arena

Nowe i ulepszone tarcze zegarka są również częścią WatchOS 9. Astronomiczna tarcza zegarka zyskuje nowy wygląd, ponieważ wykorzystuje większy ekran Apple Watch, aby pokazać zasięg chmury na całym świecie. Jest też Metropolitan, konfigurowalna tarcza zegarka z komplikacjami i liczbami, które pojawiają się i wychodzą podczas obracania Digital Crown. Tymczasem księżyc wyświetla kalendarz księżycowy po obróceniu korony. Wreszcie, Playtime to współpraca z artystą Joi Fultonem.

Nowy tryb niskiego zużycia energii na zegarku Apple Watch działa tylko wtedy, gdy masz zegarek Apple Watch Series 4 lub nowszy. (Źródło zdjęcia: Anuj Bhatia /Indian Express)

Firma Apple dodała również nową funkcję Leki do WatchOS 9 za pośrednictwem aplikacji Leki. Zasadniczo aplikacja Leki umożliwia podawanie leków, witamin i suplementów. Użytkownicy mogą dodawać do aplikacji leki, które przyjmują, i otrzymywać powiadomienia o przyjęciu dawki. Nie martw się, jeśli nie masz zegarka Apple Watch, nadal będziesz mieć możliwość dodania leków do aplikacji Zdrowie na swoim iPhonie.

Dzięki WatchOS 9 Apple Watch może również monitorować, jak długo dana osoba jest w Afib (migotanie przedsionków). Nowa funkcja śledzi historię Twojego serca i udostępnia wykres, który możesz udostępnić swojemu lekarzowi.

Wreszcie, Apple dodaje nowy tryb niskiego zużycia energii do Apple Watch. Ta funkcja działa podobnie do tej na iPhonie i iPadzie. Zasadniczo wydłuża żywotność baterii Apple Watch, wyłączając funkcje takie jak Always-on-Mode w Apple Watch 5, na przykład, gdy bateria urządzenia jest niska. Apple twierdzi, że ta funkcja zapewni do 36 godzin pracy na baterii przy pełnym naładowaniu Apple Watch Series 8 i do pięciu dni w przypadku Apple Watch Ultra. Dobrą rzeczą jest to, że Apple zapewnia tryb niskiego zużycia energii dla starszych modeli Apple Watch, w tym Apple Watch Series 4.

READ  Rozwój „Stalkera 2” „odszedł na margines” podczas rosyjskiej inwazji